Profesionální péče o nohy

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Když mluvíme o zdraví měli bychom myslet i na zdravé nohy. Právě nohy jsou enormně namáhány a trpí různými neduhy. Všeobecně je známý problém plísní, potivosti nohou a s tím pochopitelně spojených pachů. Neméně aktuálním problémem je stav pokožky. Pokožka nohou silně vysychá, potřebuje výživu a regeneraci.

Jedním z důsledků nepříznivého stavu pokožky je rohovatění na hranách chodidel. Někdy je tato pokožka nápadně ztluštělá s prasklinami, které jsou velmi bolestivé. K rohovatění pokožky přispívá i plíseň na nohách. Prostě nohy potřebují ošetření jako kterákoli jiná část těla. K takovéto péči je vhodná kvalitní kosmetika. Jde o kosmetiku TOP GOLD, která nabízí deodorační přípravky proti plísni, zápachu a pocení nohou, přípravek na dezinfekci a odstranění pachů v obuvi, arnikové balzámy na unavené nohy a balzám s kostivalem na bolavé svaly a klouby v celém těle. Vraťme se k péči o pokožku. Péče o pokožku nohou je nutná, neboť vysychání pokožky se zhoršuje s věkem. Mazové žlázy postupně produkují méně mazu. Proto je zapotřebí používat pravidelně regenerační a hydratační krém na nohy, aby docházelo k jejímu zjemnění a zvláčnění. Při aplikaci na paty pomáhá jako prevence proti tvrdnutí kůže. Krém obsahuje takové „laskominy“ pro pokožku jako je jojobový olej, včelí vosk, vitamin E, d-panthenol, výtažky z Aloe Vera, pšeničných klíčků, arniky a kaštanu koňského.

Pokud již došlo ke zrohovatění pokožky, kosmetika TOP GOLD nabízí gel na odstranění zrohovatělé pokožky. Obsahuje jedinečnou směs s hydratačním a keratolytickým účinkem, která napomáhá zacelení prasklin. Pokožka se změkčuje a z jejího povrchu se uvolňují ztvrdlé částečky kůže. Protože gel obsahuje také jojobový a avokádový olej, je pokožka hloubkově zvláčňována. V gelu je dále obsažen d-panthenol, allantoin, vitamín E, extrakt z pšeničných klíčků. Doporučujeme ztvrdlou pokožku gelem na noc silně potřít, přiložit bavlněnou látku a pak zabalit nohu do folie. Pokožka se lépe odlupuje. Pokud je pokožka rozpraskaná až do „živého“, pak je bezesporu nejlépe použít zvláčňující emulzi k ošetření všech typů problémové pokožky nohou z řady Topderm. Pozor! Tato emulze je vhodná i pro diabetiky. Emulze obsahuje hydratační přísady ureu a Lactil komplex. Účinnost přípravku je klinicky ověřena.

Nepříjemné je i únava svalů a bolestivost kloubů. A co na únavu nohou? Bylinnou koupel na nohy. Bylinná koupel TOP GOLD má osvěžující účinky, zbavuje nohy odumřelých buněk, omezuje pocení nohou, prokrvuje je, odstraňuje svalovou únavu. Obsahuje výtažky z jehličí, šalvěje lékařské a arniky horské, jedlovou a kajeputovou silici, jemné mycí substance a olej z australského čajovníku s antimikrobiálním účinkem. Je nepěnivá a proto se může použít i do vířivky. Na bolestivost kloubů výborně působí arnikový balzám s kostivalem. Je to bylinný masážní gel, má chladivý účinek a regeneruje pohybový aparát (masáž kloubů, svalů i páteře) a je vhodný na celé tělo. Uvolňuje napětí svalů a zmírňuje pocit únavy. Obsahuje mentol, kafr a bylinné přísady – extrakty z kořene kostivalu, květu arniky, kaštanu koňského, šalvěje a jehličí. Zkuste počítat, kolik bylin Vám tyto české výrobky pro Vaše nožičky přinášejí?

Přípravky Arnikový balzám s kostivalem, Zvláčňující emulze k ošetření nohou, Gel k ošetření zrohovatělé pokožky nohou, Regenerační hydratační krém na nohy a Deodorační antimikrobiální sprej do obuvi naleznete v naší nabídce.