Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


PROČ začít s detoxikací?

12.08.2018
Proč začít s detoxikací?
Většina článků, zabývajících se detoxikací, se zaměřuje na její způsoby a možnosti. Na to, jak ji provádět. Pojďme si ale položit jinou, zcela zásadní otázku: PROČ detoxikovat?

Detoxikace neboli očista organismu je stará prakticky jako lidstvo samo. Starověcí mudrci ji doporučovali jako elixír mládí. Tradiční čínská medicína, ájurvéda, to všechno jsou alternativní proudy, díky nimž detoxikace vznikla. A další metody, jako například metoda C.I.C., které z nich čerpají a detoxikaci dále rozvíjejí.

 

Smyslem detoxikace není zbavit se nechtěných kil nebo pomoci odvodnit organismus, jak si mnozí myslí. Hlavním a zásadním smyslem je odstranit z těla toxické látky, které se uvnitř hromadí. Tyto odpadní látky, k nimž patří také odumřelé buňky nebo tkáně, zabraňují organismu v jeho přirozené regeneraci a také do těla vysílají patologickou, poškozující energii.

 

Toxiny se ve velkém množství hromadí, když:

  • trávíme život sedavým způsobem,
  • nevhodně se stravujeme,
  • přecházíme virózy a nemoci,
  • trpíme civilizačními chorobami, jako jsou cukrovka, vysoký tlak, alergie,…
  • nadměrně se stresujeme,
  • máme překyselený organismus.

 

Nový člověk

Tak tedy: proč detoxikovat? Abychom se cítili lépe. Ne na chvíli, ne občas, ale trvale a po stránce fyzické i psychické. Detoxikace organismus pročistí, podpoří odbourávání toxinů a pomůže předejít usazování toxinů nových. Spolu s jejich vyplavením z organismu dochází k ústupu celé řady potíží. Navíc přináší i spoustu bonusů: především vpraví do žil novou energii a člověk pak lépe odolává stresu, mnohem snáz usíná, rychleji relaxuje a dokáže zklidnit mysl.

 

Detoxikace ale pracuje mnohem dál a hlouběji, než si dokážeme představit. Urychluje tvorbu nových buněk i celkovou regeneraci organismu. Dokáže imunitní systém navést na správnou cestu, a to tak, aby byl sám schopen organismus pročišťovat, aby měl tzv. samočisticí schopnost.

 

Detoxikace podpoří činnost lymfatického systému, který toxiny z těla odvádí opravdu mohutně a který bohužel také velmi často nepracuje, jak má. Výsledkem je pak hromadění toxinů i nepříjemné doprovodné jevy, jako jsou celulitida nebo otoky končetin a obličeje.

 

Která je ta správná?

Detoxikačních technik, metod a postupů existuje celá řada. Pokud však mají být opravdu přínosné, musí být  K O M P L E X N Í. Nikdy se nesmí omezit na jediný konkrétní problém a řešit jeho projevy, ale hledat příčinu, a to se všemi jejími kořeny. Ty velmi často nacházíme i v lidské mysli, v našich emocích. Správná detoxikace tedy neopomene ani tuto lidskou stránku. Správná detoxikace harmonizuje celý organismus, systém po systému. To může samozřejmě chvíli trvat, proto si pamatujme, že důkladná detoxikace se nespokojí s kúrou na několik málo dní.

 

Čím ji podpořit?

Kromě cílené detoxikace můžeme vzít na pomoc také nejrůznější podpůrné metody, které pomohou očistu urychlit a umocnit. Jsou to zejména: speciálně složený jídelníček, lymfatické a ájurvédské masáže, pití bylinných čajů, bylinné koupele.


Související články:
Zdraví - lidské jedy - nemoc – detoxikace
Detoxikací proti celulitidě
Letní detox s ovocem a zeleninou!


12.08.2018
autor: Mgr. Alena Polakovičová
další články v rubrice: Přírodní léčba


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

387,- Kč

387,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS