Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Proč se vyplácí neuspěchat detoxikaci

03.09.2017
Detoxikace - meditace Člověk je tvor vynalézavý, všestranný a netrpělivý. Vše podřizuje tempu doby, vše chce mít rychle – rychle se prosadit, rychle vydělat peníze, v rychlosti jíst, rychle se zařídit, co nejrychleji cestovat. A rychle se zbavit zdravotních problémů, na které si zadělával třeba i dlouhé roky.

Na škodlivé látky, které se nám každý den usazují v těle a které oslabený imunitní systém jen stěží dokáže vylučovat v požadovaném množství, však rychlost neplatí. Detoxikace vyžaduje cílenost, důkladnost a čas. A argument, že času je málo, v tomto případě na plné čáře selhává. Na co jiného by si měl člověk, který chce prožít kvalitní život, udělat čas, než na své zdraví?

 

Proč chtít detoxikaci

Očista organismu od toxických látek, které denně přijímáme (toxiny ze vzduchu, z vody, jídla, z léků, emocionální toxiny), by měla být řízená a pojata celostně – vždy však s přihlédnutím ke konkrétním zdravotním potížím a konkrétním toxickým zátěžím, které některé přístroje dokáží přesně vyhledat a stanovit (např. přístroj Salvia, používaný v řízené a kontrolované metodě podle detoxikačního guru MUDr. Josefa Jonáše). Detoxikaci však zasluhují i lidé, kteří netrpí konkrétním zdravotním problémem, pouze se cítí celkově slabí, unavení, zkrátka si uvědomují, že nežijí tak kvalitně, jak by chtěli.

 

Jak vybrat tu správnou detoxikaci

Existuje nespočet detoxikačních metod a detoxikačních kúr – od jednodenních až po několikaměsíční. Právě tyto důkladné detoxikační procesy jsou pro lidský organismus blahodárné a při dodržení zdravého životního stylu nám zajistí skvělou fyzickou i psychickou formu na dlouhý a dlouhý čas.

 

V posledních letech však vzrůstá obliba krátkodobých, několikadenních očistných kúr v rozmezí od jednoho do sedmi dnů. Ty sestávají většinou z přesně stanoveného jídelníčku, který má pomoci s očistou. Tyto kúry nám rozhodně neublíží, ale je dobré přijmout je jako doplňkovou detoxikaci, zcela jistě ne jako zásadní a jedinou. Takové kúry mohou být užitečné ve chvíli, kdy člověk důkladnou a postupnou detoxikaci již zahájil nebo ji má úspěšně za sebou.

 

Proč krátkodobá detoxikace nefunguje, jak by měla?

Můžete namítat, že naši předkové tuto formu detoxikace praktikovali s oblibou a často a cítili se dobře. Otázka však je, jaká byla míra jejich toxické zátěže – v dobách, kdy byl vzduch čistější, technický průmysl ještě téměř spal a lidé dokázali žít přítomností, na tom možná nebyli tak jako my, lidé vyspělé moderní civilizace.

 

Ale zanechme spekulací: pravda je, že během krátkodobých detoxikačních kúr skutečně většina lidí pocítí úlevu a jakousi formu euforie. Ta však obvykle nemá dlouhého trvání a organismus se z krátkodobého šoku brzy vrací zpět do zajetých kolejí.

 

K oblíbeným krátkodobým detoxikačním kúrám patří zejména domácí jaterní a slezinná očistná kúra. Oblíbená a také jedna z nejrychlejších je pak detoxikace prostřednictvím popíjení minerální vody Zaječice. Spočívá ve vypití celé lahve Zaječí kyselky a následném vyprazdňování, které má za úkol pročistit střeva.

 

Dejte jí čas

Při detoxikaci je třeba zaměřit se na výsledek, nikoli na rychlost. Každá očista, má-li být efektivní, je běh na dlouhou trať. To vám potvrdí každý dobrý terapeut. A každý dobrý terapeut vás také bude detoxikací provázet…

 

Více o detoxikaci naleznete v knize MUDr. Josefa Jonáše Křížovka života.

Celková nabídka přípravků pro detoxikaci organismu.


Související články:
Detoxikace a posílení organismu
Detoxikace a imunita
Překonejte strach: afirmace a detoxikace!
5 mýtů o detoxikaci
5 tipů pro každodenní detoxikaci


03.09.2017
autor: Mgr. Alena Polakovičová
zdroj: www.ceff.info
další články v rubrice: Bylinky


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

363,- Kč

325,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS