Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Proč mě přešla zamilovanost (tělesné pachy)

21.09.2006
Na toto téma probíhala v rozhlase anketa. Odpovědi posluchačů častěji posluchaček byly zajímavé, např. šustí v posteli prstama u nohou, nosí stále bílé ponožky, nechává za sebou na WC "stopu", ráno mi řekl: miláčku to jsem se krásně vykakal… často se objevovaly důvody taktně naznačující problémy související s pachy těla.

Pachy těla nemusí prozrazovat nedostatečnou "vnější hygienu", častěji signalizují nedostatečnou "vnitřní hygienu". Pachy těla mohou být způsobeny nedokonalým trávením především bílkovin, nebo zánětlivými procesy v ústní dutině. Nedokonalé trávení je dáno tělesnou dispozicí každého jedince v kombinaci s nevhodným stravováním, např. nadměrnou konzumací bílkovin a nevhodnými kombinacemi potravin. (viz. článek Čím si ničíme tělo)


Některé "nespolečenské potraviny", které jsou vesměs pro tělo velmi žádoucí způsobují též nepříjemné pachy: česnek, cibule, kedlubny. U někoho luštěniny pokud je tělo nedokáže dobře ztrávit mají neblahé důsledky - tady pomůže vhodné koření a jejich doplnění zeleninou, nikoli masem.


Co pomáhá při dispozici k nedokonalému trávení:

  1. Nejíst potraviny, které špatně trávím, nejíst nadbytek bílkovin, nejíst součastně 2 bílkoviny (např. maso a mléko), nejíst smažené, příliš pečené a konzervované potraviny.
  2. Jíst hodně ovoce a dušené a syrové zeleniny (ty druhy, které dobře snáším).
  3. Občas tělu dopřát očistnou kůru např. ve formě ovocného dne, nebo několikadenní hladovky s pitím zeleninových šťáv či pramenité vody.
  4. Na zlepšení špatného trávení bílkovin, které dělá nejen pachovou šlamastiku, ale též celkově poškozuje organismus můžete užívat enzymový přípravek Bromelin + Papain.
  5. Na zřízení pořádku ve střevech doporučuji tuto účinnou kůru: přípravek Symbi I - 1 balení současně s řasou Chlorella. Po vyuřívání Symbi I pokračovat v užívání Symbi II - 1 balení a stále užívat řasu Chlorellu nejlépe dlouhodobě nebo stále.

 

Tato kůra má nejen deodorační účinek na celé tělo, ale současně sklidňuje zažívání, posiluje imunitu, zbavuje různých neduhů jako je únava, nečistá pleť, častá onemocnění, záněty aj.

 


Chlorella také dodává tělu vitamíny, minerály a specifické látky s omlazujícím efektem. Podobný účinek jako řasa Chlorella má také Mladý ječmen a Chlorofyl.


Související články:
Věříte v lásku na celý život? (+ Dárek: uvnitř článku nová česká píseň „Navždy spolu“)


21.09.2006
autor: Ing. Ilona ROZHOŇOVÁ
další články v rubrice: Ostatní


 
Přírodní prostředky proti migréně
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Stravování žen po čtyřicítce
Mocná dvojice minerálů
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
Priessnitzův obklad
Nízký krevní tlak
Chceme zdraví a hezkou postavu, ale chováme se tak? 6 tipů, jak to změnit
Začněte s detoxikací: právě teď!

289,- Kč
(c) 2004-2017 www.celostnimedicina.cz
O násRSS