Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Vyléčit nevyléčitelné - Problémy s páteří

21.09.2012

Je těžké najít člověka, kterého by nemučily bolesti kloubů a kostí. Těm, kteří trpí, je jedno, jak nazveme jejich nemoc: revmatismus, artritida nebo osteoporóza. Bolest stejně nebude menší. Ve své lékařské praxi jsem potkal mnoho trpících. Byly mezi nimi děti, mládež, lidé středního věku. Zejména mi bylo líto starších osob, protože jsou nešťastní a bezradní. My mladší nevidíme jejich muka, čím dál méně potkáváme na ulici svěží a šťastné lidi v pokročilém věku. Zpravidla sedí doma sami se svými potížemi. Většina z nich se již unavila životem. V noci trpí nespavostí, jejich pohyby jsou omezené, v hlase zní smutek a v očích je vidět únavu (v našem vědomí je hluboko zakořeněná myšlenka, že pokud máme 70 let a ještě žijeme, to už je něco). Jediné, co mohou pro útěchu slyšet, je: „Nevztekej se – stáří je stáří.“

 

To říkáme my mladší a nepřipouštíme si, že přijde čas, kdy nám budou mladší s velkým soucitem říkat totéž. Myšlenka, že s věkem přibývá nemocí, se stala samozřejmostí. Během posledních desetiletí jsou vychovány generace lidí, kteří nechtějí pochopit, že léky se mají používat pouze krátkou dobu v kritické době. Během celého života je člověk povinen postarat se o své zdraví. Medicína je jen umění léčit nemoci (všimněte si – ne člověka, ale jeho choroby). Jestli chce být člověk zdráv, musí si zapamatovat čtyři zásady, o které se opírá jeho zdraví. Jsou to: správné dýchání, fyzická aktivita, správné stravování a biologická čistota uvnitř našeho organizmu. Pokud máme alespoň malé ponětí o stravování, dýchání a fyzickém výkonu, tak o čistotě uvnitř našeho organizmu nemáme ani potuchy. Stále posloucháme rozhořčené hlasy: země je „překrmená“ hnojivy, v řekách teče otrávená voda, vzduch je plný olova atp. Není naše okolí zrcadlovým odrazem našeho vlastního těla? Stoupněte si před zrcadlo a podívejte se na sebe z boku: páteř připomíná otazník, záda jsou shrbená, prsa zapadlá, břicho vystrčené dopředu. Při chůzi sotva pokrčíme kolena, pohyblivost šíje je omezená, při každém otočení je slyšet skřípot. Po každém minimálním výkonu nás bolí nohy a záda. Toho všeho si můžeme všimnout u většiny lidí ve věku 40 let.

 

Podívejme se, jak se chovají lidé před svátky. Těžkopádní od nadbytečných kilogramů, oteklé tváře a ruce, s naběhlými žílami na nohou zvedají ohromné krabice se zákusky, tašky s masem, salámy, uzeninami, a to všechno v ohromném množství! Když se na ně podíváme pohledem osoby, která zná elementární biologické zásady, tito lidé jsou sebevrazi. Nechtějí pochopit, že je konzumace výrobků z bílé rafinované mouky vede k cukrovce, mléko, které se přidává do zákusků, způsobuje poruchy trávicího traktu a vředy. Bílý cukr narušuje proces vstřebávání vápníku a vede k osteoporóze, a chutný tučný salám a uzeniny naplňují organizmus kyselinou močovou a cholesterolem, které uspávají cévy, klouby a svaly, a proto je tělo jako ze dřeva. Po hojném svátečním obědě chudák žaludek, naditý jak balón, utlačuje vedlejší orgány – kvůli tomu srdce nezadržitelně bije a bolí hlava. Tehdy saháme po nějaké tabletce, abychom si ulevili od bolesti. Pokud to jsou antibiotika nebo prostředky proti bolesti, tak se časem zcela jistě rozvine dysbakterióza (porucha přírodní bakteriální flóry), což už je uragán nepředvídatelných biochemických poruch v trávicím traktu, způsobených vlivem parazitů, které zastupují normální mikroflóru. A normální zdravá mikroflóra trávicího traktu, to je naše odolnost, naše enzymatická a vitamínová „továrna“. Proč, když saháme pro bílou záchrannou tabletku, si už neuvědomujeme, že dokonce i nevinná tabletka aspirinu, třeba jen v minimální dávce, způsobuje malé krvácení do žaludku (3 ml krve). Není to velká rána, ale kolik takových ranek má chudák náš žaludek, do kterého ládujeme hrstmi tabletky proti různým nemocem?

 

Právě proto si ve zničeném trávicím traktu hoví houby a droždí, což způsobuje nafouknutí střev, žaludeční nemoci, jaterní a ledvinové kameny. Proč si nikdo nechce uvědomit, že příroda v nás nezakódovala schopnost zpracování antibiotik, psychotropních léků a prostředků proti bolesti. Cizí toxické obranné procesy. Pokud stále používáme léky (zpravidla to všichni dělají), je nevyhnutelná katastrofa nazvaná „lékománie“ (závislost na lécích). Tento jev pozorujeme skoro u 60% nemocných. Z toho 20% nemocných díky alergiím léky vůbec nebere.

 

Ukázka z knihy Vyléčit nevyléčitelné.


Související články a videa:
"Neškodné" křupání v krční páteři může vést k výhřezu obratle (z poradny MUDr. Vjačeslava Kirjuchina)
Také vás bolí záda?
Ischias
VIDEO: Petr Pavlíček - Důvěra ve vlastní tělo
Cesta ke zdraví – Nepochopení vlastního organizmu
Tietzův syndrom
Břemeno naložené na bedra


21.09.2012
autor: Prof. Michail Tombak, PhDr.
další články v rubrice: Přírodní léčba


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

319,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS