Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Problémy s dásněmi

02.05.2011
Velká řada lidí ve věku nad 35 let trpí zdravotními problémy s dásněmi. Dokud si to uvědomíme včas, můžeme předejít řadě nepříjemností. Ty bývají často oteklé, citlivé a krvácející. Jsou dva typy zdravotních problémů s dásněmi odborně označovaných jako gingivitida a periontitida.

Gingivitida je zánět sliznice, periontitida je zánět vazivové tkáně kolem zubního kořene. Gingivitida se projevuje citlivou a zanícenou dásní. Dochází k ní v případě, když baktérie v ústech vytvoří tenkou vrstvu označovanou jako plak, která pokrývá sliznici a zuby.Pokud se s tím nic neděje, dochází tvorbě zubního kamene, který obvykle stomatolog, pokud na to dbáme, odstraní. Pokud ne, může dojít k závažnější perionditidě, kdy bakterie mohou, napadnou i kost kolem zubu. Příznakem bývá krvácení. Pokud k němu dojde, je třeba co nejdříve vyhledat lékaře. Dalšími příznaky jsou zápach z úst, nepříjemná pachuť v ústech a uvolňující se zuby.Proč dochází k těmto zdravotním problémům?
Hlavní příčinou je nedostatečná ústní hygiena. K dalším rizikovým faktorům patří strava s nadbytkem cukru, nedostatek vitamínu C a jiných látek a rovněž i kouření. K ostatním faktorům patří cukrovka a další chronické nemoci a také u žen těhotenství a období menopauzy. Stav dásní může zhoršovat i užívání některých léků, kdy dochází k tomu, že se při jejich užívání snižuje tvorba slin, které mají za úkol smývat cukr a baktérie ze zubů.Kromě důležité prevence je vhodné léčbu postižených dásní podpořit užíváním některých potravinových doplňků. Obecně je třeba užívat některých přípravek s obsahem vitamínů a minerálů. Dále je dobré užívání potravinových doplňků obsahujících antioxidanty jako jsou vitamin C či koenzym Q10. Tyto antioxidanty ochrání sliznici před buněčným poškozením a pomáhají urychlit hojení.K dalším opatřením patří pravidlo, že zuby, ale i jazyk (rovněž zdroj baktérií) je třeba čistit pravidelně třikrát denně. Dále j třeba se vyvarovat v jídle lepkavých cukrů a v každém případě po takovém jídle si pečlivě vyčistit zuby, aby se odstranily i malé částečky pokrmu. Toto je důležité obzvláště u starých lidí. Rovněž je třeba minimálně jednou ročně navštívit svého stomatologa.Celková nabídka přípravků ústní hygieny.


Související články:
Paradentoza - jak se opravdu uzdravit z této nemoci
Afty
Proč si čistit a masírovat každý den jazyk?
Zapáchající dech
Bolesti zubů, dásní a bylinky
Fejeton o zubních lékařích
Děti a zdravé zoubky
Zubní plak
Jak na afty - osobní zkušenosti lékaře
Hnisavé záněty dásní z pohledu přírodní medicíny
Paradentóza - přírodní léčba


02.05.2011
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice: Nemoci


 
Nikdy nezapomenu na ten pocit beznaděje, strachu co ve mně lékaři vyvolali, na to jak jsem byla jen další nemocná
Co dělají lidé, kteří vypadají mladší, jinak
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Pravidla podzimní detoxikace
Věř si! Jsi krásná a máš velkou hodnotu
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Když se řekne přerušovaný půst
Pro delší a lepší život s vitaminem C
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS