Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Pro krásu vlasů a nehtů

02.09.2004
Vlasy jsou součástí lidského organismu a působí na ně stejně, jako na pokožku, různé klimatické podmínky (zima, vítr, sůl z mořské vody, slunce), chemické látky (znečištěné ovzduší, voda v plaveckých bazénech, trvalá ondulace nebo barva na vlasy), fyzické poškození (přílišně horké vysoušení, zmačkaní atd.) nebo různé fyzické zatížení organismu (těhotenství, choroba, stres).

Člověku na hlavě roste průměrně 100 000 až 150 000 vlasů. Nejtenčí vlasy bývají světlé, kterých bývá většinou nejvíce. Silnější vlasy jsou hnědé a černé. Nejsilnější jsou vlasy zrzavé, které zároveň patří mezi nejtenčí. Barva vlasů je ovlivněna podílem červeného a hnědého barviva (pigmentu) melaninu, který je ve vlasové kůře. Šedivění vlasů je způsobeno postupným úbytkem melaninu z vlasové kůry (s přibývajícími léty ho ubývá).

 

Vlasy nám nerostou pravidelně, ale procházejí pravidelným regeneračním cyklem, který dělíme do 3 fází:

První růstová fáze trvá 2 až 7 let. V růstové fázi to vypadá tak, že ve vlasové cibulce se nachází nakupení buněk nazývané zárodečná vrstva. Buňky se neustále dělí, tím se zvyšuje jejich počet. Nově vzniklé buňky jsou postupně vytlačovány nahoru a rohovatí. Tímto způsobem vlas roste, denně o 0,3 až 0,4 mm. Doba trvání růstové fáze rozhoduje o tom, jak dlouhé vlasy nám vůbec mohou narůst. V růstové fázi se najednou nachází asi 80 až 90 % vlasů.Druhá tzv. přechodová fáze, během níž cévy postupně přestávají zásobovat vlasový kořínek potřebnými látkami, vlas přestává růst. Vlasová cibulka se ztlušťuje a vlas postupně odumírá.Tato fáze trvá několik dní, týká se asi 14 % vlasů.

 


Ve třetí klidové fázi, která trvá 3 až 4 měsíce, vlas vypadne nebo je vytlačen a nahrazen novým. Během klidové fáze se vytváří nová cibulka, nová papila a celý cyklus se opakuje. Vlasy nerostou u každého člověka stejně rychle. Průběh růstu nelze urychlovat ani zpomalovat, jejich růst je ovlivňován několika faktory, např. hormony, věkem, zdravotním stav, výživou, nemocemi a různými stresovými faktory.Vlasy a nehty si můžeme představit jako rostliny, které vyžadují zvláštní péči . Jak vlas tak nehet je sice tvořen zrohovatělými buňkami, ale vyrůstá z živé tkáně. Vlasová cibulka stejně jako nehtové lůžko jsou živé organismy, které potřebují dostatečný přísun živin a energie, stálou zásobu kyslíku, minerálních solí a dalších živin přepravovaných krevními kapilárami. Nejčastější problémy s vlasy a nehty (vlasy - poškozené, mastné a bez lesku, nehty - měkké a lámavé) bývají často způsobeny biologickou nerovnováhou v organismu.Ať už jako prevenci nebo v případě jakýchkoliv problému, můžete použít přípravek PIIMAX PRO-V - FINTABS PRO vhodný na regeneraci a zlepšení kvality vlasů a nehtů.

 

 

 

Doporučujeme Folixil - na padání vlasů.

Celková nabídka přípravků pro zdravé vlasy a nehty.


Související články:
Nemoci nehtů
Barevné nehty (změna ve zbarvení nehtů může signalizovat poruchu zdraví)
Křemík
Alopecie
Ukaž mi tvé nehty a já ti povím, co jíš
Vlasy a jejich regenerace - zkušenosti lékaře a jeho klientek


02.09.2004
další články v rubrice: Ostatní


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

639,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS