Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Pro hojivé prostředky nemusíme chodit daleko - III. část

11.11.2008
Přání uniknout přirozenému procesu stárnutí je stejně staré jako lidstvo samo. Starodávná pohádková bytost nám všechno řekne o kouzelné “ fontáně mládí”, alchmisté středověku donekonečna hledali svůj “ elixír života” a Dr. Faust byl ochoten prodat svou duši alespoň za přechodný únik od konce jeho věku. Bohužel buněčné stárnutí je nenávratné - a žádná “ fontána mládí” nebo “elixír života” tento fakt nedokáže změnit. Ale řídicí systém našeho těla, který kontroluje každou individuální buňku, může být pozitivně ovlivňován - a výsledek této intervence se může donést až k buňkám a tělům.

 

Bylo jednoznačně demonstrováno, že mnohostranné selhání těchto “řídicích systémů” (selhání, které se nezadržitelně zhoršuje se stárnutím) - a ne pouze buněčné stárnutí orgánů - je skutečnou příčinou největších problémů, které byly vysvětlovány stárnutím lidí. Předmětem tohoto článku je přikročení k reverzním příznakům a znakům, které souvisejí se stárnutím. Nejde jen o to ukázat různé projevy stárnutí, ale můžeme zacílit pozornost na nepatrné molekulární změny, kterou jsou odpovědné za samotný proces stárnutí.Získané poznatky také vyústily v praktickou možnost ovlivnění těchto patologických projevů a to přirozenou cestou. Jako první se nabízí možnost využití účinku Maitake Mushroom (Grifola frondosa, trsnatec lupenitý, mycelium houby) nebo Shiitake Mushroom (Lentinus edodes, houževnatec jedlý, plodnice houby) nebo Reishi Mushroom (Ganoderma lucidum, lesklokorka lesklá, plodnice dřevokazné houby). Tyto houbičky společně napomáhají optimalizovat činnost srdce a cév. Udržují zdravou hladinu cholesterolu, regulují krevní tlak a a zajišťují celkovou duševní pohodu. Příznivě působí na činnost průdušek a plic a přispívají ke snížení tělesné hmotnosti.

 

 

Nechoďme daleko a jmenujme Karnosin. Je jedním z nejefektivnějších přípravků ke zpomalení stárnutí. Výzkumy ukazují, že karnosin rozšiřuje maximální kapacitu buněk pro dělení, chrání proti oxidaci DNA, je sběračem volných radikálů a stabilizátorem membrány a mezibuněčným tlumičem. Carnosine Star. Do seznamu patří dnes již známé antioxidanty - z nich bych zdůraznil ty s obsahem koenzymu Q10. A ještě na závěr bych popsal málo známý efekt extraktu červené řepy, který pravděpodobně pozitivně ovlivňuje popsané procesy na úrovni receptorů. Zianica Imunogen, což je revoluční myšlenka, která stále čeká na ověření.

 

Z tohoto pohledu je pak také velmi zajímavý extrakt ze selského křenu. Skutečně nemusíme chodit daleko pro hojivé prostředky - Zianica Detox.

Související články:
Stárnutí buněk – I. část
Reverzní příznaky a známky stárnutí - II. část
Senioři a výživa - jak zůstat zdravý a vitální


11.11.2008
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
zdroj: Téma zpracované podle předloh imunologických referátů.
další články v rubrice: Přírodní léčba


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS