Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Nebuď potravou pro houbu Candida - Příznaky doprovázející léčbu houbové infekce

21.08.2013
Nebuď potravou pro houbu Candida
Zásadním problémem při léčbě pacientů s houbovou infekcí je vznik nepříjemných vedlejších příznaků, spojených s nahromaděním toxických látek z poškozeného těla houby v organismu. Je obtížné předvídat během terapie všechny reakce organismu na používané přípravky. Nepříznivé vedlejší účinky jsou jen v některých případech zdraví nebezpečné, přesto obvykle vyvolávají obavy nemocného a značný neklid.

Uvádím zde popis těchto symptomů a příčinu jejich vzniku.

 

Jarisch-Herxheimerova reakce

Jarisch-Herxheimerova reakce se objevuje u některých lidí léčených na houbovou infekci, když se z mrtvých bakterií a parazitů (včetně hub) uvolňuje do krve velké množství endotoxinů. Kumulace ve vnitřních orgánech a v krvi toxinů, vytvářených houbou, které se uvolňují během jejího rozkladu, a odpadních látek normální látkové přeměny, narušuje biochemickou přeměnu organismu a má negativní vliv na činnost imunitního systému. Přítomnost endotoxinů v krvi způsobuje celkové narušení metabolismu bílkovin, tuků a sacharidů, jehož výsledkem je zintenzivnění zánětlivých procesů, porucha srážlivosti krve a vazomotorické poruchy. Jak dlouhé bude trvání těchto příznaků, není možno předvídat – několik dnů až několik týdnů. Záleží na množství škodlivých látek a účinnosti vnitřních orgánů, které se účastní jejich odstranění z organismu.

 

Reakcí organismu na tyto procesy může být: - celková malátnost – pocit únavy – bolesti hlavy a závratě – problémy s koncentrací pozornosti – náladovost – podrážděnost – přecitlivělost na zvuky a pachy – pocit chladu a zimnice – hnisavá rýma – vyplivování hustého, lepkavého sekretu nepříjemně páchnoucího – bolesti svalů – průjem – bolest břicha – nevolnost a zvracení – bušení srdce – nadměrná potivost – bolesti svalů, křeče a svalový třes – bolesti kostí – děs a neklid – psychická přecitlivělost – svědění kůže – kožní vyrážky – změna zabarvení a zápachu moči.

 

Jarisch-Herxheimerova reakce, která se projeví u člověka nemocného houbovou infekcí, se považuje za zhoršení stavu. Přesto ujišťuji, že je to přechodná reakce, symptom očišťování a uzdravování organismu. Není obvykle nebezpečná, ale velmi nepříjemná a bolestivá pro pacienta. Budou-li negativní projevy sílit, je vhodné dočasně snížit dávky rostlinného přípravku. Kvůli snadnějšímu odstranění nahromaděných toxinů z organismu, doporučuji vypít denně asi 2 litry kvalitní vody.

 

Hypoglykémie (snížení hladiny krevního cukru)

Nepříznivou reakcí, objevující se u některých lidí v počátečním období léčby houbové infekce je vznik příznaků hypoglykémie, kdy se hladina glukózy v krvi sníží pod 50-60 mg/dl. U mnoha lidí, jejichž strava je bohatá na sacharidy, se objevuje nestálost produkce inzulínu slinivkou břišní. Množství inzulínu neodpovídá druhu a množství snědeného jídla. U těchto osob každý druh jídla způsobuje vylučování příliš velké nebo příliš malé dávky inzulínu. Krátkodobý vysoký nárůst množství cukru v krvi nevyvolává významné fyzické projevy, avšak snížení množství cukru vyvolá symptomy hypoglykémie. Projevují se neustálou únavou, ztrátou energie, sníženou rozumovou schopností, silným neklidem, podrážděním, zvýšenou potivostí, chvěním a bolestmi svalů. Důsledkem je snížení schopnosti člověka vykonávat fyzickou i duševní práci.

 

Nízká koncentrace cukru v krvi více oslabuje rozumové schopnosti, než chybějící fyzické zdraví, neboť mozkové buňky jsou zvláště citlivé na nedostatek glukózy. Nepříznivé symptomy spojené s tímto jevem jsou někdy tak silné, že nemocného velmi znepokojují. Zřetelně tehdy vzrůstá chuť jíst sladkosti a potraviny s vysokým obsahem sacharidů. Proto v případech nadměrné chuti na sladkosti je třeba vždy zapojit do léčby probiotika a použít přípravky s organickým chromem, které mírní výše popsané příznaky.

 

Účelem zavedení diety s omezeným množstvím sacharidů je zastavení rozvoje kvasinek v průsvitu střeva. Tato dieta může zpočátku prohloubit hypoglykémii, která může trvat až do doby, než bude slinivka opět správně vytvářet iznulín, a tím se obnoví stabilní koncentrace cukru v krvi. Je toho možno dosáhnout celkovým vyloučením z diety, na dobu 5-6 měsíců, cukru a veškerých výrobků z něj, změnou druhu potravin obsahujících škrob i snížením jejich množství a změnou způsobu kombinace jednotlivých složek potravy.

 

Při regulaci správného množství cukru v krvi hraje velmi významnou roli biotin (vitamin H), který se spoluúčastní syntézy glukózy v játrech. Je vytvářen pomocí střevní flóry. Proto porušení množství a kvality mikroflóry střev může vést k nedostatku tohoto vitamínu, a v důsledku toho k hypoglykémii. Je třeba mít na paměti, že doplněk biotin bez inositolu může způsobit poškození jaterních buněk.

 

Ukázka z knihy Nebuď potravou pro houbu Candida.


Související články:
Candida albicans
Candida albicans neboli kvasinky
Kandida – zastavme jí pomocí přírodních léčiv a změnou jídelníčku
Kandida, kvasinková infekce


21.08.2013
autor: Andrzej Janus
další články v rubrice: Nemoci


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

192,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS