Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Přírodní rostlinné šťávy EkoMedica - Rakytník řešetlákový (komerční sdělení)

03.05.2016
Rakytník
V nedávné době se objevila na českém trhu nová originální řada přírodních rostlinných šťáv. Tato řada nabízí přírodní produkty, samozřejmě v nejvyšší kvalitě, v tekuté přírodní formě, která dosud u nás na trhu chyběla. Šťávy jsou získávány z plodů, natě či listů léčivých rostlin nejmodernějším způsobem výroby, výrobky jsou stabilizovány pouze pasterizací a zachovávají si tak maximum biologicky cenných látek. Díky použité technologii výroby, šťávy neobsahují přídavky cukrů, chemické konzervační látky, ani barviva a jsou proto určeny širokému spektru konzumentů. Nutriční hodnota samotných šťáv tkví zejména v obsahu minerálů včetně stopových prvků, vitaminů, bílkovin, organických kyselin, enzymů, bioflavonoidů a karotenoidů, kromě toho šťávy obsahují další specifické biologicky aktivní látky, které u konzumentů mohou přispět k upevnění zdraví.

Rakytník řešetlákový (Hippophae rhamnoides)

Přirozený areál rozšíření rakytníku se rozprostírá od jihozápadní Evropy přes Malou Asii, Kavkaz, Sibiř až po Čínu. Tato léčivá rostlina je používaná po staletí v evropských i asijských zemích, zmínky o jejím používání pro léčebné účely se objevují již ve starém Řecku. Dnes se běžně pěstuje v četných kultivarech po celém světě. Pro léčitelské účely se používá především plod, v některých zemích i list.

 

Účinné látky

Plody rakytníku jsou nutričně hodnotné z více důvodů. Vysoký je obsah vitaminu C (až 1600 mg/100 g) a vitaminu A, nezanedbatelné je i zastoupení vitaminů řady B, E, F, K. Velmi cenná je skladba nenasycených mastných kyselin, plod obsahuje kyseliny omega-3, omega-6, omega-9, i zřídka se vyskytující omega-7. Další biologicky aktivní látky zahrnují škálu od karotenoidů přes flavonoidy (rutin), fenolické látky, terpeny aorganické kyseliny až k pektinu a tříslovinám. Samostatnou kapitolu tvoří alkaloid hippophein, z něhož může v těle vznikat nervový přenašeč serotonin.

 

Působení, účinky

Plod rakytníku má blahodárné účinky na sliznice zažívacího i močového traktu, které chrání a pomáhá udržovat ve zdravém stavu. Olej získaný z plodu působí hojivě při zánětech, potlačuje růst bakterie Helicobacterium pylori a omezuje tak výskyt žaludečních a dvanáctníkových vředů. Díky vhodnému zastoupení nenasycených mastných kyselin snižuje hladinu krevních lipidů a LDL cholesterolu, zvyšuje hladinu prospěšného HDL cholesterolu, přispívá k optimální funkci kardiovaskulárního systému, podporuje krevní oběh, povzbuzuje činnost mozku a nervové soustavy. Podporuje funkci kloubů, má pronikavý účinek na kvalitu kůže i vlasů, urychluje hojení ran. Vitaminy A, C, E, karotenoidy a flavonoidy svými antioxidačními vlastnostmi neutralizují v těle reaktivní kyslíkové radikály, chrání integritu tkání, posilují zdraví a zpomalují nástup projevů stárnutí. Rakytník stimuluje aktivní prvky imunitního systému, posiluje odolnost vůči stresu a některým alergiím (astma), jako přírodní biostimulátor napomáhá zlepšovat funkci jater, srdce, žaludku, sleziny a ledvin. Působí jako detoxikační prostředek, pomáhá odstraňovat odpadní a toxické látka z těla.

 

Produkt Rakytník řešetlákový - 100% šťáva z rakytníku řešetlákového 500 ml naleznete v naší nabídce.

03.05.2016
komerční sdělení
další články v rubrice: Ostatní


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS