Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Přírodní rostlinné šťávy EkoMedica - Ostropestřec mariánský (komerční sdělení)

17.05.2016
Ostropestřec
V nedávné době se objevila na českém trhu nová originální řada přírodních rostlinných šťáv. Tato řada nabízí přírodní produkty, samozřejmě v nejvyšší kvalitě, v tekuté přírodní formě, která dosud u nás na trhu chyběla. Šťávy jsou získávány z plodů, natě či listů léčivých rostlin nejmodernějším způsobem výroby, výrobky jsou stabilizovány pouze pasterizací a zachovávají si tak maximum biologicky cenných látek. Díky použité technologii výroby, šťávy neobsahují přídavky cukrů, chemické konzervační látky, ani barviva a jsou proto určeny širokému spektru konzumentů. Nutriční hodnota samotných šťáv tkví zejména v obsahu minerálů včetně stopových prvků, vitaminů, bílkovin, organických kyselin, enzymů, bioflavonoidů a karotenoidů, kromě toho šťávy obsahují další specifické biologicky aktivní látky, které u konzumentů mohou přispět k upevnění zdraví.

Ostropestřec mariánský (Silybum marianum)

Původním domovem ostropestřce je Severní Afrika, Malá Asie a Jižní Evropa, odkud se rozšířil do dalších oblastí vč. střední Evropy. Ostropestřec patří mezi tradičně používané léčivé rostliny (byl znám již starým Řekům a Římanům) a díky současnému intenzivnímu výzkumu (bylo publikováno přes 300 významných vědeckých studií) i mezi nejlépe probádané. Používanou částí rostliny je semeno.

 

Účinné látky

Hlavními účinnými látkami v ostropestřci jsou flavonolignany, jejichž obsah se pohybuje kolem 1,5 – 3 % a jež jsou známy pod názvem silymarin (silybin, isosilybin, silychristin a silydianin). Významně jsou zastoupeny bílkoviny, flavonoidy, dále jsou obsaženy hořčiny, silice, betain a biogenní aminy. Z mastných kyselin převládají nenasycené kyseliny alfa-linolová a olejová.

 

Působení, účinky

Ostropestřec je rostlinou první volby pro péči o játra. Zvyšuje tvorbu žluči, podporuje jaterní funkci, posiluje detoxikační potenciál jater, příznivě působí na jejich funkci. Má schopnost zvyšovat hladinu glutathionu potřebnou pro detoxikační reakce, čehož se využívá mj. i při otravách alkoholem, který hladinu glutathionu výrazně snižuje. Chrání jaterní tkáň od škodlivého působení odpadních a toxických látek a léků, např. chemoterapeutik, které ji poškozují. Je účinným prostředkem pro podporu trávení a pro pročišťování těla. Klinicky jsou prokázány příznivé účinky podpůrného podávání při chronické hepatitidě a cirhóze způsobené alkoholem, drogami a různými toxiny. V některých zemích se ostropestřec využívá při poruchách trávení a díky stimulačním účinkům na vylučování žluče i v prevenci tvorby žlučových kamenů. Ostropestřec dále pomáhá při zácpě, diabetu, senné rýmě a křečových žilách. Popsány jsou také jeho protihorečnaté, protizánětlivé a anti-alergické účinky. U silymarinu byly prokázány silné antioxidační účinky, dokonce silnější než u vitaminů C či E, díky nimž pomáhá chránit buňky a tkáně před destrukčním působením kyslíkových radikálů.

 

Produkt Ostropestřec mariánský 500 ml naleznete v naší nabídce.


17.05.2016
komerční sdělení
další články v rubrice: Ostatní


 
Priessnitzův obklad
Hemofilové nákazy
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Zdravé vánoční cukroví
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Není losos jako losos
Červený čaj neboli Pu-Erh
Význam železa ve stravě
Klinický obraz nemoci dnešní doby
Jak vyčistit ucpané cévy?
Laktóza - skrytý problém
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS