Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Přírodní rostlinné šťávy EkoMedica - Graviola anona (komerční sdělení)

21.06.2016
Graviola
V nedávné době se objevila na českém trhu nová originální řada přírodních rostlinných šťáv. Tato řada nabízí přírodní produkty, samozřejmě v nejvyšší kvalitě, v tekuté přírodní formě, která dosud u nás na trhu chyběla. Šťávy jsou získávány z plodů, natě či listů léčivých rostlin nejmodernějším způsobem výroby, výrobky jsou stabilizovány pouze pasterizací a zachovávají si tak maximum biologicky cenných látek. Díky použité technologii výroby, šťávy neobsahují přídavky cukrů, chemické konzervační látky, ani barviva a jsou proto určeny širokému spektru konzumentů. Nutriční hodnota samotných šťáv tkví zejména v obsahu minerálů včetně stopových prvků, vitaminů, bílkovin, organických kyselin, enzymů, bioflavonoidů a karotenoidů, kromě toho šťávy obsahují další specifické biologicky aktivní látky, které u konzumentů mohou přispět k upevnění zdraví.

Graviola anona (Annona muricata)

Graviola pochází z oblasti střední Ameriky a Karibiku, ale dnes se pěstuje v tropickém pásmu na celém světě. Ačkoliv v zemích třetího světa byla pro své zdravotní účinky velmi ceněna, do povědomí vyspělých zemí se dostala až uprostřed 40tých let, kdy také započal její medicínský výzkum. Zejména v zemích původu je hojně konzumována ve formě šťáv, salátů, džemů, zmrzlin i cukrovinek. V EU je pro doplňky stravy povoleno použití plodu.

 

Účinné látky

Esenciální oleje jsou charakteristickou složkou plodu gravioly. Ojedinělý je vysoký obsah látek typu acetogeninů, u nichž byly při modelových experimentech zjištěny silné protirakovinné účinky. Vysoký je obsah tříslovin -taninů, plod obsahuje ianthokyany a flavonoidy. Z vitaminů stojí za zmínku obsah vitaminů A, C, B1, B2 a niacinu.

 

Působení, účinky

Tradiční použití gravioly vycházelo z jejích preventivních účinků proti různým nemocem. Tento efekt je podle současných poznatků zřejmě způsoben přítomností četných acetogeninů, u níž byla četnými studiemi na různých modelech zjištěna antiparazitární, antiprotozoální, antihelmintická a antimikrobiální aktivita. Graviola je používána i k podpoře trávení, ke zklidnění žaludku, při nervovém vypětí a podráždění, při depresích, horečce i na snižování vysokého krevního tlaku. Doporučována je při kašli a astmatu. Přispívá k detoxikaci organismu, pro vysoký obsah antioxidantů má ochranné účinky proti oxidačnímu stresu. Hlavní využití gravioly však lze spatřit v posílení účinnosti imunitního systému a přirozené obranyschopnosti organismu.

 

Šťávu z gravioly značky EKOMEDICA CZECH naleznete v naší nabídce.


21.06.2016
komerční sdělení
další články v rubrice: Ostatní


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

369,- Kč

290,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS