Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Přírodní rostlinné šťávy EkoMedica - Bez černý (komerční sdělení)

31.05.2016
Bez černý V nedávné době se objevila na českém trhu nová originální řada přírodních rostlinných šťáv. Tato řada nabízí přírodní produkty, samozřejmě v nejvyšší kvalitě, v tekuté přírodní formě, která dosud u nás na trhu chyběla. Šťávy jsou získávány z plodů, natě či listů léčivých rostlin nejmodernějším způsobem výroby, výrobky jsou stabilizovány pouze pasterizací a zachovávají si tak maximum biologicky cenných látek. Díky použité technologii výroby, šťávy neobsahují přídavky cukrů, chemické konzervační látky, ani barviva a jsou proto určeny širokému spektru konzumentů. Nutriční hodnota samotných šťáv tkví zejména v obsahu minerálů včetně stopových prvků, vitaminů, bílkovin, organických kyselin, enzymů, bioflavonoidů a karotenoidů, kromě toho šťávy obsahují další specifické biologicky aktivní látky, které u konzumentů mohou přispět k upevnění zdraví.

Bez černý (Sambucus nigra)

Černý bez je pro léčitelské účely využíván od starověku. Jeho domovem je Evropa, západní a střední Asie a severní Afrika. Nejvíce suroviny dodávají evropské země Polsko, Rusko, Maďarsko, Portugalsko, Bulharsko. Černý bez byl v minulosti lékopisnou položkou např. ve Velké Británii, ve Švýcarsku, pro různé léčebné účely se běžně používal v Holandsku. V Evropě se tradičně využívá plod, list i květ ve formě čajů, sirupů, zavařenin a nápojů.

 

Účinné látky

Plod černého bezu obsahuje několik dominantních látek s farmakologickou aktivitou. Je především bohatý na anthokyany (zejména cyanidin-3-glucosid a cyanidin-3-sambubiosid, které tvoří 98 % obsahu anthokyanů) a flavonoidy rutin a isoquercitrin. Charakteristickou složkou je esenciální olej, z něhož bylo dosud identifikováno 34 složek, zastoupený je i cholin, pektin, organické kyseliny a látky strukturou podobné hormonům. Z vitaminů jsou dominantní vitaminy A a C.

 

Působení, účinky

Mezi nejdéle využívané účinky bezu černého patří laxativní působení (přírodní projímadlo) a diuretické působení (stimulace funkce vylučovacího systému). Hojně je využíván jako diaforetikum pro podporu pocení při onemocněních z nachlazení a při problémech s dýchacími cestami (kde mj. pomáhá odstraňovat hlen z průdušek). Účinný je při tlumení bolestivých zánětů periferních nervů u páteře, při ischiasu, revmatu apod. Příznivě působí při bolestech hlavy i zubů. Pomáhá při křečích trávicího traktu a při nadýmání. Ceněny jsou jeho stimulační účinky na funkci imunitního systému a na posílení obranyschopnosti. Pro podporu snižování a udržování tělesné hmotnosti je častou součástí odtučňovacích kúr.

 

Produkt Černý bez - 100% šťáva z černého bezu 500 ml naleznete v naší nabídce.


Související články:
Bez černý - Sambucus nigra (Black Mínus)


31.05.2016
komerční sdělení
další články v rubrice: Ostatní


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

460,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS