Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Přírodní prostředky a paměť

06.09.2015
Mozek Oblast paměti a koncentrace je pro náš každodenní život velmi důležitá od ranného věku až po zralé stáří. Jedná se spíše o komplex navzájem souvisejících funkcí, takže kromě paměti a koncentrace se dá ještě mluvit o pozornosti, soustředění či intektuální a poznávací funkci. To vše je pro nás důležité nejprve při studiu od základní až po vysokou školu, při zaměstnání pro podávání co nejlepších výkonů a dosahování co nejlepších pracovních výsledků (nemluvě například o učení cizích jazyků a celoživotním vzdělávání) a ve stáří je tu velmi důležitý fenomén procvičování a trénování paměti, abychom zůstali co nejdéle v dobré duševní kondici. Pomoci nám v tom může řada potravinových doplňků, kde se jejich účinek opírá hlavně o výtažky z řady léčivých rostlin, ale i o další látky. O některých bych se v tomto článku rád zmínil.

 

V přípravku Brain Active, jako s jednou ze složek se setkáme s výtažkem z bakopy drobnolisté (Bacopa monieri). Je to rostlina tradičně využívaná v alternativní indické medicíně, ajurvédě. Obsahuje řadu účinných látek - alkaloidy a saponiny. Výtažek z bakopy je obecně doporučován jako nervové tonikum. Pomáhá zlepšovat paměť, zvyšovat koncentraci, ale také snižovat stres a nervové napětí.Další rostlinou, či spíše stromem, je jinan dvoulaločnatý (Ginkgo biloba). S tímto stromem se můžeme setkat i u nás, je řazen mezi vzácné dřeviny. Jako rostlinná droga se z něj používají jeho listy. Díky obsaženým látkám (flavonoidní glykosidy, terpenové laktony) může rozšiřovat žíly (vasodilatační působení) a tím pozitivně působí v řadě nemocí, protože pomáhá zlepšovat průtok krve cévami. Působí pozitivně při poruchách paměti (zlepšuje zásobování mozkových buněk kyslíkem) nebo při špatném prokrvení končetin. Také pomáhá zlepšovat přívod krve ke sluchovým nervům – to může pozitivně působit při zhoršování sluchu, pokud je tímto efektem způsoben nebo také při pískání v uších či při závratích. Výtažky z ginkgo biloby lze preventivně užívat proti výskytu infarktu myokardu či proti náhlým mozkovým chorobám. Předmětem výzkumu je také to, zda užívání může působit pozitivně při Alzheimerově chorobě.Další léčivou rostlinou, kterou lze uvést, je klanopraška čínská (Schizandra chinensis), která je velmi oblíbená v tradiční čínské medicíně. Pomáhá snižovat únavu, zlepšuje schopnost koncentrace a soustředění. Nejdůležitější účinnou látkou je derivát lignanu schizandrin. Do této skupiny patří i další obsažené látky. Výtažky můžeme najít v přípravcích King Kong, Stimaral, Levamin nebo Relax Star.


Významnou rostlinou je pupečník asijský (Centela asiatica), známý také pod názvem Gotu kola. Podporuje koncentraci a učení a harmonizuje práci mozkových hemisfér. Rovněž působí proti únavě a podporuje odolnost vůči stresu. Mezi hlavní účinné látky patří triterpenické glykosidy a jejich kyseliny. Výtažky z této rostliny můžete najít v přípravcích Alveo. Často je součástí složených přípravků i lecitin, který pomáhá zlepšovat paměť. Rovněž pomáhá snižovat hladinu cholesterolu a čistí cévní stěnu. Lecitin lze najít například v přípravku Lecitin 3x silnější a dalších.

 

Na podporu učení, proti únavě a celkově na zvýšení mentální energie lze také doporučit přípravek DMAE, který obsahuje látku dimetylaminoetanol, která zvyšuje produkci cholinu a acetylcholinu v mozku (a zároveň je jejich prekurzorem), které přiznivě ovlivňují naši schopnost koncentrace a soustředění.Je vždy mít na mysli, že užívání přírodních prostředků nevyřeší vše, je třeba dodržovat správnou životosprávu, dostatek spánku a vyhýbat se zbytečnému stresu. Teprve potom budou mít užívané prostředky ten správný účinek.

 

 

Celková nabídka přípravků posilující paměť.


Související články:
Brahmi pro skvělou paměť
Tipy pro dobrou paměť
Paměť (1. část) - Kvantitativní poruchy paměti
Neuroprotektiva – strážci našich nervů


06.09.2015
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice: Výživové doplňky


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

178,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS