prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Rubrika: Přírodní léčba

Chronický zánět šlach
25.07.2018
Chronický zánět šlach

Chronický zánět šlach často vzniká přetížením, které však bývá jen poslední kapkou při dlouhodobém zanášení šlachových pouzder purinovými metabolity. Ty se tam dostanou především konzumací masa a masných výrobků.

Jak zvládnout stres přírodní cestou?
24.07.2018
Stres

Stres představuje jeden z největších strašáků dnešní doby. Je o to záludnější, že ho nemůžeme přesně zachytit, uzavřít pod mikroskop a zkoumat. Navíc stres představuje pro každého z nás něco jiného.

Přípravky z oblasti ajurvédské medicíny
17.07.2018
Ajurvéda

V současné době vzrůstá zájem o tradiční léčebné systémy z oblasti Dálného východu. K nejznámějším patří, kromě tradiční čínské medicíny, ajurvéda. Léčebný systém, pocházející z Indie, je starý tisíce let. Jedná se o systém holistický, což znamená, že vychází z myšlenky, že všechny věci jsou propojeny - stejně jako vesmír je propojeno lidské tělo. Celý vesmír je tvořen pěti základními prvky.

Letní detox s ovocem a zeleninou!
15.07.2018
Letní detox s ovocem a zeleninou
Mnoho lidí má detoxikaci spojenou s jarem: probouzí se příroda a nastává ideální čas pro generální úklid - domova, duše i těla. Očistu organismu lze ale provádět v kterékoliv roční období a čas. Vyzkoušejte odlehčený jídelníček, bylinky i cílenou detoxikaci. Léto je pro nový start jako stvořené!
Být zdravý - Jak se to pozná?
08.07.2018

Když nás trápí zdravotní problém, pocítíme to prakticky okamžitě. Když jsme absolutně zdraví, sršíme energií a nic nás nerozhodí. Většina z nás se nachází tak nějak „mezi“ těmito dvěma stavy. A jak jste na tom vy?
Všestranný zelený jíl ARGITAL - přírodní prostředek nejen proti stárnutí
04.07.2018
Zelený jíl
Léčivé účinky jílu jsou známé odedávna. Užíval se vnitřně při trávicích potížích a detoxikaci organismu nebo k jílovým obkladům na bolavé klouby či nehojící se rány a kožní problémy.
Bylina na zbytkový patogen, Šišák bajkalský, Huang qin
03.07.2018
Šišák bajkalský
Šišák bajkalský (Scutellaria baicalensis) je vytrvalá bylina, planě roste v lesních a lesostepních oblastech Zabajkalí, v Koreji, Číně, Japonsku a severovýchodním Mongolsku. K terapeutickým účelům se používá hlavně kořen byliny, v jiném zacílení i nať drogy.
Detoxikace bez extrémů
01.07.2018
Detoxikace bez extrémů

Očista organismu, to nejsou žádné drastické procedury, které člověka na určitou dobu prakticky vyřadí z běžného života. Představa takové detoxikace je nesprávná a poškozuje dobré jméno všech prověřených a oblíbených detoxikačních metod. Detoxikace znamená především harmonii a klid – a toho bychom se měli držet.

Svatá Hildegarda a její léčebné metody
28.05.2018
Svatá Hildegarda

Nedávno se mi do rukou dostala kniha, pojednávající o léčebných metodách svaté Hildegardy, jež díky svému vizionářskému daru dokázala uzdravovat, skládat byliny v léčivé směsi, proniknout do nejniternějších tajů přírody, v hluboké oddanosti Bohu. Narodila se jako desáté dítě rodině žijící v Bermersheimu u Alzey, v roce 1098. Od narození byla velmi slabá a neduživá, čím více však slabá na těle, tím silnější naopak duchem. Ve svých viděních, která byla běžnou součástí jejího života, jí byly odkrývány taje přírody, zároveň i principy fungování lidského těla, o kterých v té době bylo jen chabé vědomí.

Elixír čínských mistrů
09.05.2018
Elixír čínských mistrů

Již sám název evokuje, že by mohlo jít o směs namíchanou na základě tisíciletých znalostí praktiků Tradiční Čínské Medicíny, ale upravenou pro potřeby dnešního člověka, rádoby moderního, žijícího v srdci Evropy, člověka vyčerpaného, zavodněného, zaneseného a různě zablokovaného.

Článků: 310   1 2 3 4 5 ... 31
Čím víc léků, tím víc nemocí... aneb porozumění místo boje
Jíst jedno jídlo denně - cesta k omlazení i dlouhověkosti, která není pro každého
Priessnitzův obklad
Sušení ovoce a zeleniny
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Červená fermentovaná rýže
Jaké největší stravovací chyby děláme
Nemoc není zlo, umožňuje člověku zlepšit charakter
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS