prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Rubrika: Přírodní léčba

Vitamin K2 (menachinon) - méně známější bratr vitamínu K1 (fylochinon)
12.02.2019
Vitamín k2

Vitamin K1 je velmi dobře znám, zejména pacientům s poruchou srážlivosti krve. Méně známý je jeho “bratříček”, vitamin K2.

Trápí-li někoho chřipka, kašel nebo bolest kloubů? Víme, jak si pomoci...
11.02.2019
chřipka

Se zimním obdobím přicházejí  typické chřipky, nachlazení, nepříjemný kašel a u některých se začnou ozývat klouby. Můžeme zažívat mnoho dalších problémů, které s s chladným zimním obdobím souvisejí. Některé příčiny mohou být psychosomatického původu a je dobré hledat příčinu uvnitř nás a fyzické příznaky řešit alternativní cestou. Ale většinou je to naše oslabená imunita a tu je třeba posilovat zdravou stravou, zdravým životním stylem a pohybem.

Jiný pohled na tělo
10.02.2019
Buňky

Pokud chceme život pochopit, nesmíme na organismus nahlížet jako na materii. Často ho vnímáme jako určitou masu, která je tvořena svaly, kostmi, šlachami, vnitřními orgány, které spolupracují a umožňují jeho fungování.

Dietární opatření při zvýšené kyselině močové
07.02.2019
Močový měchýř

Kyselina močová, pokud je podle výsledků testů u lékaře její hodnota zvýšená, představuje jeden z faktorů pro vznik DNY.

Triphala - detoxikační a regenerační rostlinná směs
07.02.2019
Ajurvéda

Lidi se mne ptají, co bych jim doporučil, a okamžitě a s klidným srdcem mohu říct „Triphalu“. Včera jsem sledoval pořad na ČT2 „Dobrodružství vědy a techniky: Lidé a mikrobi“. Sice mikrobiologie je oficiálně známá pouze 350 let, ale stěžejní část byla o tom, jak gastrointestinální trakt ovlivňuje fungování celého těla, jeho vliv na nemoci, ekzémy, vyrážky atd. Publicistický pořad potvrdil tvrzení ajurvédy o pravidlech týkajících se konzumace jídla dle konstituce člověka, ve správném čase a dle správných pravidel. V podstatě přesně co ajurvéda tvrdí „jste to co trávíte.“ Péče o trávicí systém by měla být pro každého prvotním a klíčovým prvkem.

Látky z přírody a úzkost
05.02.2019
Bylinky Úzkost nebo úzkostné stavy jsou do jisté míry přirozeným stavem. Úzkost nám pomáhá lépe se soustředit nebo čelit nebezpečné situaci, která nám hrozí. Skutečným problémem se stávají, pokud se objevují stále častěji a úzkost nepramení z konkrétní situace, ale z neurčité hrozby či dokonce obavy nemají vůbec reálný základ, jen všeobecný charakter.
Cordyceps: Houba, která láme sportovní rekordy
04.02.2019
Cordyceps

Zní to možná jako kouzelné zaříkávadlo z některé ze zimních pohádek, nicméně jedná se o jeden z klenotů tradiční čínské medicíny. Cordyceps, neboli housenice čínská, je medicinální houba, která se na asijském kontinentu už po tisíce let využívá pro své blahodárné účinky na lidskou psychiku a zejména fyzický stav člověka. Také v Evropě se postupně dostává do hledáčku sportovců, zejména v optice těch nejlepších výkonů a zlepšující se kondice. Pokud jste se rozhodli posunout své sportovní hranice, tak si rozhodně přečtěte, v čem tkví tajemství zvláštní cizopasné houby?

Síla ajurvédy
31.01.2019
Arjuna Máte někdy pochybnosti o výkonosti svého srdce? Asi ne, že? Srdce je známé jako velmi mocný a neúnavný sval a je stejně důležité jako mozek. Srdeční sval hraje důležitou roli v našem fyzickém zdraví; bez něj bychom nepřežili. Vážíme si ho a oceňujeme nejen pro jeho fyzickou funkci. Metafory našeho jazyka mluví jasně: to je od vás srdečné, srdečně děkuji, spadl mi kámen ze srdce, to je od srdce, mám z toho těžké srdce, má srdce lva, …, metafory ukazují, že naše kultura spojuje srdce i s psychickým, emocionálním, a dokonce i duchovním významem.
Borelióza – co dělat, když antibiotika nezabírají
26.01.2019
Klíště

Borelióza, nebo též lymeská nemoc, je závažné infekční onemocnění, se kterým se v posledních letech setkáváme stále častěji. Nemoc už nepřenášejí pouze infikovaná klíšťata, ale i komáři a jiný hmyz. Jistá ochrana ve formě očkování proti ní bohužel neexistuje. Projevy onemocnění jsou rok od roku závažnější a léčba tím pádem dlouhodobější a méně úspěšnější. Původcem onemocnění je bakterie (spirochéty) rodu Borrelia. Díky svému spirálovitému tvaru a šroubovitému pohybu se bakterie dobře dostávají do tkání. Dokonce dokáží překonat tzv. hematoencefalickou bariéru, která odděluje vnitřní prostředí mozku od cévního systému v těle a která umožňuje omezený transport látek mezi mozkovou tkání a krví. Jsou schopné vniknout do celé řady buněk - buněk tkání, buněk výstelky cév, neuronů a zde „nepozorovaně“ přežívat. A právě „díky“ schopnosti bakterií Borrelie pronikat do tkání a ukrývat se v nich, má náš imunitní systém problém je najít a zničit.

Rostlinný spojenec Amlaki
24.01.2019
Amlaki Amla někdy také nazývaná Amalaki je sattvický, všestranný, omlazující a skvělý plod vhodný pro všechny dóši, je tak dokonalým plodem, že by měl být součástí každodenních rutin prakticky všech lidí, a zvláště v období, kdy se blíží letní sezóna. Někdy si můžete všimnout přechodu z mokrého, studeného období dóši kaphy do jasného a teplého období dóši pitty. Na tento rychlý přechod je potřeba rychle reagovat zařazením zklidňující Amly.
Článků: 378   1 2 3 4 5 ... 38
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

480,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS