prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Joalis


Připravme svou pokožku na příchod slunce

30.05.2015
Opalování

Karotenoidy v přírodě chrání buňky rostlin před spálením ultrafialovými paprsky. Proto v přírodě nacházíme červená rajská jablka, oranžovou mrkev, zelený špenát, brokolici, kapustu, hrách, žlutou kukuřici. Na této barevné paletě se podílejí karotenoidy, chlorofyl a další komplexní ochranní činitelé.

Člověk je součástí přírody a podobný ochranný mechanismus najdeme také na kůži. Beta-karoten je přirozené barvivo, které funguje podobně jako pigment pokožky (melanin) tím, že pomáhá chránit pokožku před slunečním zářením. Jezte velké množství mrkve delší dobu a budete pozorovat na své kůži bronzový nádech, jako byste se slunili každý den. Toto zabarvení kůže, které připomíná kůži po opalování, způsobuje právě beta-karoten (provitamín A). Tělo si jej změní na vitamín A, který potřebuje na ochranu buněk, na obnovu kůže a pro mnohé další funkce. Beta-karoten je rovněž silným antioxidantem, který odbourává škodlivé volné radikály, které se vytvářejí, když vystavíte pokožku slunečnímu záření.Když se užívá beta-karoten při opalování v solariu, pomáhá pokožce při žádoucím bronzovém zbarvení a ještě ji chrání. Beta-karoten je rozpustný v tucích, proto by se měl užívat s potravou obsahující tuky. Mrkev dušená na troše tuku je na karoten bohatší než mrkev vařená nebo syrová. Lycopen (obsažený v rajčatech) se lépe vstřebá z pizzy než z čerstvých rajčat. Vysoké účinnosti dosahují mnohé potravinové doplňky, které obsahují beta-karoten. Ten je také součástí ochranných krémů.V zimních měsících je v naší potravě méně ochranných činitelů proti slunci a také se přes zimu v těle hromadí více škodlivých volných radikálů. Na jaře, podle přírodních zákonů, dochází k očistě těla, jsou více zatížena játra, beta-karoten se hlavně uplatňuje v detoxikaci.

 

 

A pak přijde slunce!
Nepřipravený organismus zareaguje nepříjemnou nemocí, kůže se na prvním slunci zbarví dočervena - spálí se, mnoho lidí zaznamenává sluneční alergii apod. Podle pentagramu je zjara čas nasadit bioinformační přípravek Regalen (játra), v kombinaci s bylinným krémem Cytovitalem (Cytovital nebo Cytovital renove), přidat do těla antioxidanty a začít užívat beta-karoten.

 

 

Celková nabídka přípravků sluneční ochrany.


Související články:
Jarní regenerace pleti
Okurka
Liposomy
Zrádný bronz
Slunce uzdravuje i obšťastňuje
Sluneční spáleniny
Mladý ječmen a léto
Květen podle čínského kalendáře
Melanom
Sluneční alergie překvapením
Po zimním spánku probudí naši krásu myrta a houby


30.05.2015
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Prevence


 
Bioženy ohrožují zemi
Vyvážená strava - pomoc při překyselení
Vitamín B3 – Niacin
Dýně Hokaido
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
Mládež, alkohol a oparový virus
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
Priessnitzův obklad

379,- Kč
(c) 2004-2016 www.celostnimedicina.cz
O násRSS