Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Super česnek

Příklady potravinové alergie

18.08.2004

První případ: 45 letý pacient přišel pro nevysvětlitelné, sporadické krvácení do skléry. Běloba obou očí se nepříjemně měnila do krvavé červeně. Byla diagnostikována alergie na sýr a pacientovi bylo vysvětleno, jak se tento problém může projevovat.

Tento pacient byl z jiného důvodu hospitalizován v nemocnici a během pobytu se jeho stav normalizoval, ale neměl tam žádný sýr. Až poslední den pobytu dostal sýr k večeři a jeho starý problém na očích se okamžitě vrátil. Pacient si vzpomněl na alergii na sýr a od té doby se sýru vyhýbá a jeho oční potíže se již nevrátily. (převzato z knihy Petera-Georga Rademachera - Diagnostic Systém for Functional Medicine)Druhý případ popisuje alergickou reakci na aditiva:

Chlapec narozený roku 1994.
RA: Matka trpí alergickými kožními projevy, otec polinózou.
OA: Těhotenství bez komplikací, porod normální, stejně tak poporodní vývoj. Kojen 8 měsíců. Matka v těhotenství i při kojení jedla za pobytu ve Francii hodně ryb a čokolády.
NO: Od 3 měsíců věku příznaky atopické dermatitidy. Zhoršování příznaků po kravském mléce a v letním období. Pozitivita specifických IgE protilátek na bílkoviny kravského mléka a pyly trav. Pozitivita na úrovni 3. a 4. třídy. V roce 1996 použil speciální dětskou zubní pastu "se žvýkačkou". Během 15 minut se objevily po těle objevily po těle gigantické kopřivkovité pupeny. Zubní pasta pak již nebyla nikdy používána.

 

V roce 1997 matka podala dítěti dětský multivitaminový přípravek s beta karotenem GEM-M. Situace se přesně opakovala. Během 10 - 15 minut došlo k výsevu gigantických kopřivkovitých pupenů s otokem obličeje. Aplikována antihistaminika a Prednison. Společným SPOUŠTĚČEM bylo určeno barvivo E 120 - karmín (košenilová červeň), které bylo obsaženo v zubní pastě i v multivitaminové směsi. (Prof. MUDr. Václav Špičák,Csc - Alergie ročník 1, číslo 1, 1999)

 

Třetí případ ukazuje začátek alergie již během těhotenství.
Matka - alergička jedla v těhotenství velké množství čokolády. Její plně kojené dítě trpělo od 3. do 6. týdnů věku průjmy, potom se objevil atopický ekzém. Průjmy ustaly a ekzém se zlepšil po vyřazení čokolády z diety matky. Při porušení diety u matky se ekzém u dítěte opět objevil. Laboratorními testy byla prokázána pozitivita vůči čokoládě u kojence, který čokoládu nikdy nedostal. Důsledné vyloučení čokolády ze stravy matky a podávání léků proti alergii a dietní opatření stav zlepšily. (Doc. MUDr. Vít Petrů,Csc - Alergie ročník 2, číslo1, 2000)


Související články:
Maskovaná alergie I
Potravinové alergie
Alergie - 1. část
Alergie na bílkovinu kravského mléka (k příčině a prevenci)
Alergie je velká výzva dneška
Potravinová intolerance
Neškrábej se


18.08.2004
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Ostatní


 
Drtič kamenů… Chanca Piedra
Jak se rychle zbavit hněvu – extrémně jednoduchá japonská technika
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejste špatní, protože jste nemocní!
Priessnitzův obklad
Alfa-lipoová kyselina
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
Hořčík - symbol klidu a míru v těle
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Stresové zatěžování (Tarlovova cysta)
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS