prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Joalis


Rubrika: Prevence

Aktivní prevence nemocí
13.01.2016
Aktivní prevence nemocí
Otázkou, jak léčit rakovinu, se zabývá hodně odborných institucí a navzdory tomu, že jsou popisovány úspěchy a proklamovány nové naděje chemoterapie, se počet onemocnění rakovinou rozrůstá.
Jak správně pečovat o své ledviny
11.01.2016
Ledviny

Když se narodíme, náš organismus je z počátku křehký, celá řada orgánů se teprve dotváří, zvláště trávicí soustava a ledviny, které obecně dozrávají ve věku 2 let dítěte. Ve 20. roce života zažívají ledviny svůj vrchol a posléze, pomalu pomaličku slábnou. Tím však nechci malovat čerta na zeď, chci jen upozornit, že většina z nás řeší kůži, vlasy, nehty, namísto toho, aby podpořili orgány, které si péči skutečně zaslouží. Jakmile je posílíme, efekt se projeví také na venek.

Jak přestat kouřit
10.01.2016
Jak přestat kouřit Závislost na nikotinu a kouření cigaret je medicínský problém, a proto je jej potřeba taky řešit tímto směrem. Závislost je závislostí proto, že organismus si na dávky nikotinu zvyká a její nedostatek se pak váže na neurotrasmiterové dráhy a ovlivňuje to pak celou řadu neuromodulátorů v našem organismu. A když máme rozházenou hladinu dopaminu, serotoninu, endogenních opiátů apod. – to už je opravdu medicínská otázka – kam závislosti taky spadají.
Hypoglykémie a jak jí předcházet
04.01.2016
Glukometr

Každý z diabetiků mi jistě dá za pravdu, že s diabetem, ať už I. či II. typu, se časem dá žít, nicméně, na hypoglykémii, jakožto vedlejší účinek inzulinové léčby, se zvyká velmi těžce. Inzulín je hormon produkovaný beta buňkami, pokrývající Langerhansovy ostrůvky slinivky břišní. Mezi jeho stěžejní funkce patří otevírání tělních buněk, které jsou pak snáze přístupné glukóze, krevnímu cukru. Bez inzulínu to opravdu nejde, jeho nedostatek, případně absence, bývá fatální. Jsme-li zdraví, bez větších obav lze jídelníček skládat tak, abychom dosáhli příjemného pocitu nasycení a zároveň, dle svého nejlepšího uvážení pokryli doporučené denní dávky veškerých makro i mikronutrientů. Tato absolutní volnost a svoboda však není při diabetu možná. Zde třeba hlídat množství přijímaných sacharidů, ty navíc účelně rozložit do několika menších sacharidových porcí, abychom zvládli pokrýt aplikovaným inzulínem. Nutno také zohlednit energetický výdej, psychickou zátěž a právě onen inzulín. Pokud se nepodaří aplikovat odpovídající dávku, což není zas tak těžké, ono přijatelné glykemické rozmezí je tolik úzké, dochází k prudkému poklesu krevního cukru a následně pak k hypoglykémii.

Pozdní komplikace při diabetu I. či II. typu? Ne, díky!!!
14.12.2015
Pozdní komplikace při diabetu I. či II. typu? Ne, díky!!!

Jakmile lékař vyřkne onu diagnózu, brzy se zmíní také o striktním stravovacím režimu, který čítá přesně nalajnované dávky sacharidů, jež je třeba brát v potaz. Zároveň a zcela oprávněně neopomene možnost pozdních komplikací při diabetu I. či II. typu, pramenící z nerespektování stanovených „pravidel.“ Ony začátky zdají se být těžké, první nezdary, spousta nového, člověk najednou potřebuje myslet na deset věcí současně. Strach, strach, že to prostě nezvládne. Tato prvotní zmatenost posléze odezní, abychom si záhy připadali jako staří mazáci. Čím více prostřednictvím glukometrů svoje tělo poznáváme, tím jsme na své cestě dále. I na těch vavřínech však zůstaňme vzhůru. Ono totiž, jakmile se po pár týdnech s diabetem neděje nic zlého, máme tendence stravovací režim rozvolnit. Do jisté míry to lze, nicméně, je dobré vnímat pomyslnou hranici, za kterou již tělu ubližujeme.

Péče o plíce v listopadu
29.11.2015
Podzim

Podzimu, konkrétně k listopadu, přísluší plíce a je to velmi křehký orgán, který nesnáší chlad a horko. Musí si zvykat po teplém létu na ostřejší vzduch, vlhkost a první mrazy... Tři podzimní měsíce se nazývají naplňování a dozrávání. Příroda již nebují, ale dozrává a utišuje se, čchi nebes se stává ostřejší a čchi země se projasňuje. V tomto období má člověk chodit spávat dříve, vstávat zároveň se slepicemi, aby si zabezpečil duševní klid a zmírnil vliv ostrého podzimního vzduchu. Shromažďujeme duševní energii, což je v souladu s charakterem podzimu, a pozornost už neobracíme na vnější svět, abychom si zachovali čistou čchi plic. Tak to odpovídá podzimní atmosféře a takový je způsob shromažďování čchi na podzim.

Pokrok v diagnostice - epigenetika
25.11.2015
DNA
Informace v jádru buňky

Informace o člověku je vložena do jádra naší buňky a stojí za vším, co souvisí se životem. Kdo zná Bibli, ví, že na počátku bylo Slovo (informace).  A pak se vše realizovalo. Vědci stále zkoumají ten geniální způsob, jak Bůh vložil informaci do DNA, do lidského genomu, i když se snaží tomuto pojmenování všemožně vyhýbat.

Posílení imunity
22.11.2015
Posílení imunity Zbavte se chřipky a nachlazení, nedejte virům šanci. Zvyšte svou obranyschopnost a prospějte celému organismu. Přestože jsme teprve v polovině podzimních dní, zima se již na mnoha místech citelně přihlásila o slovo. Počasí je v tuto dobu sychravé, vlhké, chvíli teplé, pak zase mrazivé a náš organismus se musí umět těmto změnám přizpůsobit. Nemusím snad připomínat, že čas podzimu je časem rýmy, kašle, únavy a nachlazení.
Pečujte o svá střeva - vaše střeva budou pečovat o vás...
03.11.2015
Pečujte o svá střeva

Často se na nás v reklamě usmívá hezká slečna, která pravidelně pije jogurt nejmenované značky. Tento jogurt podle výrobce obsahuje řadu přátelských bakterií. Reklama nám ukáže, jak daný výrobek dá hezky do pořádku naše střeva. Následkem je, že naše trávení funguje, jak má. Nechci tím říci, že jde o matoucí reklamu, ale přirozeně věci velmi zjednodušuje.

Podzimní ženská nemoc močových cest
04.10.2015
Starší žena
Nejčastější zánětlivé onemocnění se týká celé poloviny ženské populace. Každá pátá žena se pak potýká s opakovanou bolestivou infekcí a neustálým přívalem antibiotik či chemoterapeutik. Příčinou recidivující nemoci je snížená obranyschopnost sliznic dolních močových cest proti množení bakterií - především Escherichia coli (E-coli). Pokud vás bolí v oblasti podbříšku a cítíte i třeba malé nucení, pálení či řezání před, během, nebo po močení, a nejste masochistka, nenechte nemoc plně rozvinout.
Článků: 666   1 ... 3 4 5 6 7 ... 67
Zapomenutý objev německého držitele Nobelovy ceny
Stravování žen po čtyřicítce
Mocná dvojice minerálů
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Vladimír Kafka: „Nemoc je dluh lásky na sobě. Vlažnost nás pomalu zabíjí.“ – 1. část rozhovoru
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Vladimír Kafka: „Základem vyléčení je vytvořit si jasný obraz toho, kým chci být. Nemoc je reakce.“ – 2. část rozhovoru
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
(c) 2004-2017 www.celostnimedicina.cz
O násRSS