prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Evolution festival


Rubrika: Prevence

Ionic-CARE je nejoblíbenější čističkou vzduchu v České republice
07.11.2016
Výfuky

Čističky vzduchu jsou dnes již běžnou součástí českých domácností. Výrazně totiž zlepšují kvalitu vzduchu vnitřního prostředí a také pomáhají s dýchacími a alergickými obtížemi.

Jak se vypořádat s podzimní depresí
02.11.2016
Deprese
Na podzim se můžeme často setkat v různých populárních článcích o zdraví s termínem podzimní deprese (je řazena mezi tzv. sezónní deprese - tedy takové, které se objevují v závislosti na změně roční doby). Důležité je upřesnit si na začátku článku jednu věc - je třeba ostře rozlišit mezi "depkou" a klinickou depresí. "Depka", také označovaná jako splín či našimi východními sousedy jako chandra.
Co nejvíce podpoří imunitu na podzim a v zimě?
26.10.2016
Co nejvíce podpoří imunitu na podzim a v zimě?

Přichází podzim - doba chladných nocí i dnů a nevlídných plískanic. Než si stačíme zvyknout na zimní počasí, jsme nachlazeni, kýcháme, smrkáme, bolí nás hlava, dutiny, klouby a ležíme doba s horečkou nebo zvýšenou teplotou. Jak tomu čelit? Zvyšovat imunitu! Může pomoci více metod - otužování, zvyšování odolnosti vůči stresu či jídelníček plný vitamínů a dalších zdraví prospěšných látek.

Býváte často bezdůvodně unavení nebo podráždění? Může to být tím, že nežijete ve „zdravém“ domě!
24.10.2016
Unavený muž

Devadesát procent svého času trávíme uvnitř budov a usilujeme o to, aby naše domy byly teplé, bezpečné, pohodlné, krásné a nízkoenergetické.  Jen málokdo myslí na to, aby se nám v nich také dobře dýchalo. Své domy dokonale utěsňujeme – ve snaze snížit náklady na drahou energii, a už méně nás zajímá, že o to horší vzduch pak doma dýcháme. Nezapomínejme tedy na kvalitu vnitřního prostředí, může velmi výrazně ovlivnit náš zdravotní stav!

Potraviny, které nejen zahřejí tělo, ale také posílí zdraví
19.10.2016
Žena - podzim
Podzimní sychravé počasí, s prvními známkami přicházející zimy, v nás vyvolává touhu po něčem, co by nás zahřálo na těle a pomohlo udržet zdraví v tomto nevlídném ročním období. I když zejména pánům vytane na mysli nejprve grog, čaj s rumem nebo svařené víno, je nutno si vybrat takové potraviny, které mohou nejen pomoci prohřát tělo, ale také obsahují nejrůznější přírodní látky, jež posilují různé stránky našeho zdraví.
Mějte doma čistý vzduch – předejdete vážným onemocněním
10.10.2016
Čistý vzduch

Pořídit si čističku vzduchu nebo ne? A jak vybrat tu správnou? Je nejdražší i nejlepší? Již dávno není pravda, že se jedná o přístroj vhodný pouze pro alergiky a astmatiky. I když  faktem je, že právě oni pocítí účinek čističky vzduchu mnohem intenzivněji než lidé zdraví. A to proto, že již po krátké době mohou sledovat zlepšení svého zdravotního stavu.

Přírodní přípravky proti vypadávání vlasů u žen
28.09.2016
Vlasy
Vypadávání vlasů je problém, který je velmi citlivý zejména pro ženy, na které se v tomto článku zaměřím.
Podzimní detoxikace - jak získat energii
21.09.2016
Podzim

Podzim přináší sebou nejen opadající listí a chladné noci, ale také příležitost, jak očistit organismus po náročném letním období. K tomu je vhodná detoxikace. Detoxikace je jeden z nejvíce užívaných pojmů v přírodní medicíně. Přesná definice neexistuje a ani existovat nemůže. Zhruba řečeno, se jedná o očistu našeho organismu od cizorodých prvků, které mohou mít různou podobu. Může se jednat o toxiny ze životního prostředí, některé chemické látky obsažené v potravinách, škodlivé volné radikály nebo také tukové pláty, které se nám tvoří v cévách následkem nevhodné stravy bohaté na nasycené mastné kyseliny, ochranu jaterních buněk a další negativně působící látky.

Jak v těhotenství předejít vzniku strií
19.09.2016
Těhotenství

Kůže, náš nejrozlehlejší orgán, s celou řadou nezastupitelných funkcí, jako je ochrana, dýchání i funkce smyslová, neboť v kůži je uložena celá řada receptorů. Prostřednictvím kůže taktéž vylučujeme, vstřebáváme, ochlazujeme se, ale také komunikujeme, což si málokdo z nás uvědomuje. Neboť kůže je odrazem vnitřního prostředí, které nám mnohdy dává jasně najevo, že je uvnitř něco špatně. V průběhu těhotenství prochází kůže hezkou řádkou změn, které jsou podloženy změnami hormonálními, ale také tělesnými, kdy v oblastech zatížených rychlejším přibýváním na váze, může dojít k únavě elastických vláken a následnému vzniku drobných prasklinek neboli strií. Ty však nepřicházejí ze dne na den, i tato změna je velmi pozvolná a povětšinou se ohlašuje stupňujícím se svěděním.

„Hodný“ HDL cholesterol a „zlý“ LDL cholesterol
23.08.2016
Cholesterol

Cholesterol je látka, která je opředená množstvím dohadů a mýtů. Cholesterol se stal symbolem spíše negativním, ale rozhodně se nesmí vnímat negativně. Důležité je na začátku zmínit, že cholesterol má rovněž velký význam pro naše zdraví.

Článků: 687   1 ... 3 4 5 6 7 ... 69
Etikoterapie – 7 pocitů, které nám poškozují zdraví
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Priessnitzův obklad
Vytváření domněnek nás předurčuje k utrpení. Jak je nevytvářet?
5 prospěšných látek pro duši - kde je najít
Hořčík - symbol klidu a míru v těle
Jak to udělat, abyste zvýšili pravděpodobnost, že druzí vyhoví vaší žádosti
Otoky nohou
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení

727,- Kč
(c) 2004-2017 www.celostnimedicina.cz
O násRSS