prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Joalis


Rubrika: Prevence

Mějte doma čistý vzduch – předejdete vážným onemocněním
10.10.2016
Čistý vzduch

Pořídit si čističku vzduchu nebo ne? A jak vybrat tu správnou? Je nejdražší i nejlepší? Již dávno není pravda, že se jedná o přístroj vhodný pouze pro alergiky a astmatiky. I když  faktem je, že právě oni pocítí účinek čističky vzduchu mnohem intenzivněji než lidé zdraví. A to proto, že již po krátké době mohou sledovat zlepšení svého zdravotního stavu.

Přírodní přípravky proti vypadávání vlasů u žen
28.09.2016
Vlasy
Vypadávání vlasů je problém, který je velmi citlivý zejména pro ženy, na které se v tomto článku zaměřím.
Podzimní detoxikace - jak získat energii
21.09.2016
Podzim

Podzim přináší sebou nejen opadající listí a chladné noci, ale také příležitost, jak očistit organismus po náročném letním období. K tomu je vhodná detoxikace. Detoxikace je jeden z nejvíce užívaných pojmů v přírodní medicíně. Přesná definice neexistuje a ani existovat nemůže. Zhruba řečeno, se jedná o očistu našeho organismu od cizorodých prvků, které mohou mít různou podobu. Může se jednat o toxiny ze životního prostředí, některé chemické látky obsažené v potravinách, škodlivé volné radikály nebo také tukové pláty, které se nám tvoří v cévách následkem nevhodné stravy bohaté na nasycené mastné kyseliny, ochranu jaterních buněk a další negativně působící látky.

Jak v těhotenství předejít vzniku strií
19.09.2016
Těhotenství

Kůže, náš nejrozlehlejší orgán, s celou řadou nezastupitelných funkcí, jako je ochrana, dýchání i funkce smyslová, neboť v kůži je uložena celá řada receptorů. Prostřednictvím kůže taktéž vylučujeme, vstřebáváme, ochlazujeme se, ale také komunikujeme, což si málokdo z nás uvědomuje. Neboť kůže je odrazem vnitřního prostředí, které nám mnohdy dává jasně najevo, že je uvnitř něco špatně. V průběhu těhotenství prochází kůže hezkou řádkou změn, které jsou podloženy změnami hormonálními, ale také tělesnými, kdy v oblastech zatížených rychlejším přibýváním na váze, může dojít k únavě elastických vláken a následnému vzniku drobných prasklinek neboli strií. Ty však nepřicházejí ze dne na den, i tato změna je velmi pozvolná a povětšinou se ohlašuje stupňujícím se svěděním.

„Hodný“ HDL cholesterol a „zlý“ LDL cholesterol
23.08.2016
Cholesterol

Cholesterol je látka, která je opředená množstvím dohadů a mýtů. Cholesterol se stal symbolem spíše negativním, ale rozhodně se nesmí vnímat negativně. Důležité je na začátku zmínit, že cholesterol má rovněž velký význam pro naše zdraví.

Na cestách se svým nejlepším přítelem
14.08.2016
Na cestách se svým nejlepším přítelem

Ať se chystáte autem s pejskem na pěší túru do hor nebo se jen tak povalovat k moři, měli byste být na cestu dobře vybaveni a hlavně připraveni, aby vás ani vašeho pejska nic nepřekvapilo.

Model chronické nemoci
03.08.2016
Model chronické nemoci

Existuje mnoho teorií, které definují, co je to chronická nemoc. V podstatě jde o nemoc, jež má dlouhý průběh a jejíž léčení nevede k uzdravení. Chtěl bych se nyní tomuto tématu věnovat. Vybral jsem si zdánlivě jednoduchou formu chronické nemoci, jež nelze srovnávat např. s nemocemi vrozenými, které jsou v zásadě již chronické…

VIDEO: Jak vybudovat zdravé návyky?
24.07.2016
Jak denně více chodit, učit se cizí jazyk anebo cokoliv dalšího prospěšného zvládat? Řešení mohou být jednoduchá.
Letní nemoc z potravin
20.07.2016
Letní nemoc z potravin Když přijde léto, prožíváme události v něm, objevíme také spoustu věcí k přemýšlení. Jednou dost podstatnou věcí je nemoc z potravin, což je docela běžné, protože bakteriím se daří v podmínkách, kdy je vyšší teplota. Vlhkost a teplo jsou ideální podmínky pro růst a rozmnožování bakterií a plísní.
Pozor na plísně! Léto přináší jejich zvýšený výskyt!
16.07.2016
Plísně Léto sebou kromě radostí přináší i nejedno úskalí pro naše zdraví. Jedním z nich jsou plísně nohou - nenápadný, ale urputný nepřítel. Letní koupání na koupališti (i krytém) znamená díky zvýšené koncentraci bosky chodících lidí zvýšené riziko jejich vzniku.
Článků: 682   1 ... 3 4 5 6 7 ... 69
Emocionální kolotoč
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Hemoroidy - léčba, která zabírá
VIDEO: Proč nízkokalorické diety nefungují?
Hořčík - symbol klidu a míru v těle
5 tipů, jak zatočit s letními obtížemi přírodní cestou: Proti pocení šalvěj, na štípance olše
Priessnitzův obklad
4+2 způsoby, jak rozproudit lymfu!
Skořice – cinsulin
TAJEMSTVÍ RELAXACE A JÓGA NA HORÁCH - Třídenní workshop
(c) 2004-2017 www.celostnimedicina.cz
O násRSS