prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Rubrika: Prevence

Jak pečovat o slinivku
09.02.2016
Slinivka

Slinivka břišní neboli latinsky pankreas je důležitý orgán našeho těla, který nám může hodně zkomplikovat život, pokud není v pořádku. Má šedě růžovou barvu. V těle se nachází v dutině břišní, kde její větší část přisedá na zadní část žaludku. Může dosáhnout délky až 16 centimetrů a váhy 90 gramů. Samotná slinivka se skládá ze dvou odlišných částí, proto je někdy označována jako podvojná žláza. Každou z těch částí představují buňky, které lidově řečeno, fungují jinak.

Co dělat při nespavosti?
07.02.2016
Co dělat při nespavosti?

Nespavostí či poruchami spánku trpí poměrně hodně lidí. Tento problém trápí víc ženy než muže, a to v poměru až 8:1. Když si uvědomíme, že spánek je jednou ze základních fyziologických potřeb lidského organismu na regeneraci sil a správného fungování všech orgánových systémů, pochopíme jeho význam pro celkové zdraví a harmonii.

Marnost nad marnost
03.02.2016
Marnost nad marnost

Bylo mi dáno toto téma, které bych měl zpracovat. Nemusím chodit pro příklady daleko, své zkušenosti mi tazatelé píší denně do poradny. Nejprve ani netuší, co prožívají a co znamenají jejich nemoci, které je trápí a sužují. Marnost jejich počínání spočívá v tom, že svou pozornost soustředí pouze do svých aktivit, kterými se snaží své problémy řešit, dokáží popsat celý arch A4 svými pokusy o vyléčení. Sepisují dlouhý seznam lékařů, různých odborníků, klinik a také léčitelů, různých organizací, firem, které se zabývají „zdravím“. Utratili spoustu peněz za nákup léků, bylin, homeopatik, pomůcek. Marnost nad marnost, stejně jejich potíže přetrvávají. Proč?

Aktivní prevence nemocí
13.01.2016
Aktivní prevence nemocí
Otázkou, jak léčit rakovinu, se zabývá hodně odborných institucí a navzdory tomu, že jsou popisovány úspěchy a proklamovány nové naděje chemoterapie, se počet onemocnění rakovinou rozrůstá.
Jak správně pečovat o své ledviny
11.01.2016
Ledviny

Když se narodíme, náš organismus je z počátku křehký, celá řada orgánů se teprve dotváří, zvláště trávicí soustava a ledviny, které obecně dozrávají ve věku 2 let dítěte. Ve 20. roce života zažívají ledviny svůj vrchol a posléze, pomalu pomaličku slábnou. Tím však nechci malovat čerta na zeď, chci jen upozornit, že většina z nás řeší kůži, vlasy, nehty, namísto toho, aby podpořili orgány, které si péči skutečně zaslouží. Jakmile je posílíme, efekt se projeví také na venek.

Jak přestat kouřit
10.01.2016
Jak přestat kouřit Závislost na nikotinu a kouření cigaret je medicínský problém, a proto je jej potřeba taky řešit tímto směrem. Závislost je závislostí proto, že organismus si na dávky nikotinu zvyká a její nedostatek se pak váže na neurotrasmiterové dráhy a ovlivňuje to pak celou řadu neuromodulátorů v našem organismu. A když máme rozházenou hladinu dopaminu, serotoninu, endogenních opiátů apod. – to už je opravdu medicínská otázka – kam závislosti taky spadají.
Hypoglykémie a jak jí předcházet
04.01.2016
Glukometr

Každý z diabetiků mi jistě dá za pravdu, že s diabetem, ať už I. či II. typu, se časem dá žít, nicméně, na hypoglykémii, jakožto vedlejší účinek inzulinové léčby, se zvyká velmi těžce. Inzulín je hormon produkovaný beta buňkami, pokrývající Langerhansovy ostrůvky slinivky břišní. Mezi jeho stěžejní funkce patří otevírání tělních buněk, které jsou pak snáze přístupné glukóze, krevnímu cukru. Bez inzulínu to opravdu nejde, jeho nedostatek, případně absence, bývá fatální. Jsme-li zdraví, bez větších obav lze jídelníček skládat tak, abychom dosáhli příjemného pocitu nasycení a zároveň, dle svého nejlepšího uvážení pokryli doporučené denní dávky veškerých makro i mikronutrientů. Tato absolutní volnost a svoboda však není při diabetu možná. Zde třeba hlídat množství přijímaných sacharidů, ty navíc účelně rozložit do několika menších sacharidových porcí, abychom zvládli pokrýt aplikovaným inzulínem. Nutno také zohlednit energetický výdej, psychickou zátěž a právě onen inzulín. Pokud se nepodaří aplikovat odpovídající dávku, což není zas tak těžké, ono přijatelné glykemické rozmezí je tolik úzké, dochází k prudkému poklesu krevního cukru a následně pak k hypoglykémii.

Pozdní komplikace při diabetu I. či II. typu? Ne, díky!!!
14.12.2015
Pozdní komplikace při diabetu I. či II. typu? Ne, díky!!!

Jakmile lékař vyřkne onu diagnózu, brzy se zmíní také o striktním stravovacím režimu, který čítá přesně nalajnované dávky sacharidů, jež je třeba brát v potaz. Zároveň a zcela oprávněně neopomene možnost pozdních komplikací při diabetu I. či II. typu, pramenící z nerespektování stanovených „pravidel.“ Ony začátky zdají se být těžké, první nezdary, spousta nového, člověk najednou potřebuje myslet na deset věcí současně. Strach, strach, že to prostě nezvládne. Tato prvotní zmatenost posléze odezní, abychom si záhy připadali jako staří mazáci. Čím více prostřednictvím glukometrů svoje tělo poznáváme, tím jsme na své cestě dále. I na těch vavřínech však zůstaňme vzhůru. Ono totiž, jakmile se po pár týdnech s diabetem neděje nic zlého, máme tendence stravovací režim rozvolnit. Do jisté míry to lze, nicméně, je dobré vnímat pomyslnou hranici, za kterou již tělu ubližujeme.

Péče o plíce v listopadu
29.11.2015
Podzim

Podzimu, konkrétně k listopadu, přísluší plíce a je to velmi křehký orgán, který nesnáší chlad a horko. Musí si zvykat po teplém létu na ostřejší vzduch, vlhkost a první mrazy... Tři podzimní měsíce se nazývají naplňování a dozrávání. Příroda již nebují, ale dozrává a utišuje se, čchi nebes se stává ostřejší a čchi země se projasňuje. V tomto období má člověk chodit spávat dříve, vstávat zároveň se slepicemi, aby si zabezpečil duševní klid a zmírnil vliv ostrého podzimního vzduchu. Shromažďujeme duševní energii, což je v souladu s charakterem podzimu, a pozornost už neobracíme na vnější svět, abychom si zachovali čistou čchi plic. Tak to odpovídá podzimní atmosféře a takový je způsob shromažďování čchi na podzim.

Pokrok v diagnostice - epigenetika
25.11.2015
DNA
Informace v jádru buňky

Informace o člověku je vložena do jádra naší buňky a stojí za vším, co souvisí se životem. Kdo zná Bibli, ví, že na počátku bylo Slovo (informace).  A pak se vše realizovalo. Vědci stále zkoumají ten geniální způsob, jak Bůh vložil informaci do DNA, do lidského genomu, i když se snaží tomuto pojmenování všemožně vyhýbat.

Článků: 669   1 ... 3 4 5 6 7 ... 67
Zapomenutý objev německého držitele Nobelovy ceny
Stravování žen po čtyřicítce
Mocná dvojice minerálů
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Vladimír Kafka: „Nemoc je dluh lásky na sobě. Vlažnost nás pomalu zabíjí.“ – 1. část rozhovoru
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Vladimír Kafka: „Základem vyléčení je vytvořit si jasný obraz toho, kým chci být. Nemoc je reakce.“ – 2. část rozhovoru
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
(c) 2004-2017 www.celostnimedicina.cz
O násRSS