prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Rubrika: Prevence

Aby se našim andílkům dobře dýchalo
05.12.2016
Andílci

Z porodnice jste si přinesli malý uzlíček, o který jste začali od prvního okamžiku s láskou pečovat. V prvních dnech a týdnech života potřebuje vaše miminko především spát a jíst. Ovšem, jak roste, mění se i jeho potřeby a vaším úkolem je připravit mu zdravý a bezpečný domov.

Co oslabuje na podzim imunitu?
30.11.2016
Podzim
Podzim je období, kdy jsme vystaveni, díky nepříznivému počasí a zvyšujícímu se výskytu virových infekcí mezi lidmi, většímu riziku vzniku onemocnění, jako jsou chřipka či různé typy virových onemocnění horních cest dýchacích. Ovšem počasí není jediný viník – negativně působí na naše zdraví celá řada dalších faktorů. Samozřejmý je dobrý stav našeho imunitního systému, který nám pomůže se lépe vypořádat s náporem virů a baktérií. Do jisté míry se dá stanovit pomocí laboratorních testů, do jaké míry je tělo schopno vytvářet protilátky, a zda máme dostatek bílých krvinek. Nicméně rozhodující je celkový dobrý stav našeho organismu (odborníky označovaný jako fyziologický stav).
Budování imunity dítěte
29.11.2016
Děti

Malé dítě zkoumá svět přes ústa. Prostě všechno dává do pusy. Je to jasné, tento smysl začalo hned po narození používat. Poznalo, že hledání ústy přináší uspokojení, našlo si prs a začalo sát mateřské mléko. Později začne dávat do pusy i jiné věci, předměty, hračky. Zkoumá je. Je-li dítě kojeno, dostává z mateřského mléka ochranné látky a buduje si ve střevu dobrou imunitu. Tehdy by mu nemělo vadit, pokud se mu ústy při jeho zkoumání dostane do zažívacího traktu i něco, co tam nepatří: nečistota, bakterie, parazit, virus.

Dobře se dýchá tam, kde je čistý vzduch!
21.11.2016
Komíny

V prvních vteřinách svého života člověk začíná dýchat a tento svět opouští svým posledním výdechem. Dýchání je jednou z životně důležitých aktivních funkcí lidského organismu a ideální by bylo dýchat pouze čistý vzduch. Ale ruku na srdce, jak často se zamýšlíme nad kvalitou vzduchu, který dýcháme?

Podzim a dýchací potíže
16.11.2016
Rýma
Pro podzimní období je typické onemocnění dýchacích cest. Jedná se vlastně o zánět sliznice dýchacích cest horních, tedy sliznice v nose a nosohltanu. Jejich příčina je infekce, vyvolaná zejména viry (či ne tak často baktériemi).
Ionic-CARE je nejoblíbenější čističkou vzduchu v České republice
07.11.2016
Výfuky

Čističky vzduchu jsou dnes již běžnou součástí českých domácností. Výrazně totiž zlepšují kvalitu vzduchu vnitřního prostředí a také pomáhají s dýchacími a alergickými obtížemi.

Jak se vypořádat s podzimní depresí
02.11.2016
Deprese
Na podzim se můžeme často setkat v různých populárních článcích o zdraví s termínem podzimní deprese (je řazena mezi tzv. sezónní deprese - tedy takové, které se objevují v závislosti na změně roční doby). Důležité je upřesnit si na začátku článku jednu věc - je třeba ostře rozlišit mezi "depkou" a klinickou depresí. "Depka", také označovaná jako splín či našimi východními sousedy jako chandra.
Co nejvíce podpoří imunitu na podzim a v zimě?
26.10.2016
Co nejvíce podpoří imunitu na podzim a v zimě?

Přichází podzim - doba chladných nocí i dnů a nevlídných plískanic. Než si stačíme zvyknout na zimní počasí, jsme nachlazeni, kýcháme, smrkáme, bolí nás hlava, dutiny, klouby a ležíme doba s horečkou nebo zvýšenou teplotou. Jak tomu čelit? Zvyšovat imunitu! Může pomoci více metod - otužování, zvyšování odolnosti vůči stresu či jídelníček plný vitamínů a dalších zdraví prospěšných látek.

Býváte často bezdůvodně unavení nebo podráždění? Může to být tím, že nežijete ve „zdravém“ domě!
24.10.2016
Unavený muž

Devadesát procent svého času trávíme uvnitř budov a usilujeme o to, aby naše domy byly teplé, bezpečné, pohodlné, krásné a nízkoenergetické.  Jen málokdo myslí na to, aby se nám v nich také dobře dýchalo. Své domy dokonale utěsňujeme – ve snaze snížit náklady na drahou energii, a už méně nás zajímá, že o to horší vzduch pak doma dýcháme. Nezapomínejme tedy na kvalitu vnitřního prostředí, může velmi výrazně ovlivnit náš zdravotní stav!

Potraviny, které nejen zahřejí tělo, ale také posílí zdraví
19.10.2016
Žena - podzim
Podzimní sychravé počasí, s prvními známkami přicházející zimy, v nás vyvolává touhu po něčem, co by nás zahřálo na těle a pomohlo udržet zdraví v tomto nevlídném ročním období. I když zejména pánům vytane na mysli nejprve grog, čaj s rumem nebo svařené víno, je nutno si vybrat takové potraviny, které mohou nejen pomoci prohřát tělo, ale také obsahují nejrůznější přírodní látky, jež posilují různé stránky našeho zdraví.
Článků: 682   1 2 3 4 5 ... 69
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Zloba a odsuzování druhých zkracují život
4+2 způsoby, jak rozproudit lymfu!
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Priessnitzův obklad
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
Tři možnosti, jak si správně přát – například být zdravý
Jitrocel
Jak zatočit s pocitem těžkých nohou?
Otoky nohou
(c) 2004-2017 www.celostnimedicina.cz
O násRSS