prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Rubrika: Prevence

Adaptace na stres
13.12.2016
Stres
Představte si klidnou hladinu vody. Pak do ní spadne třeba kámen. Kámen naruší celistvost hladiny, propadne se a stáhne s sebou okolní vodu, potom se hladina zavře a naopak vyskočí nad hladinu gejzír vody, ten zase spadne dolů, vytvoří vlnu, ta se šíří do okolí až do ztracena, hladina vody se uklidní.
Smog
11.12.2016
Komíny

Zimní období s sebou přináší inverze, bezvětří a s tím spojené zhoršené rozptylové podmínky, které mají za následek vznik smogu. Smog je obecné označení pro silné znečištění ovzduší způsobené vysokou koncentrací chemických a prachových částic.

Aby se našim andílkům dobře dýchalo
05.12.2016
Andílci

Z porodnice jste si přinesli malý uzlíček, o který jste začali od prvního okamžiku s láskou pečovat. V prvních dnech a týdnech života potřebuje vaše miminko především spát a jíst. Ovšem, jak roste, mění se i jeho potřeby a vaším úkolem je připravit mu zdravý a bezpečný domov.

Co oslabuje na podzim imunitu?
30.11.2016
Podzim
Podzim je období, kdy jsme vystaveni, díky nepříznivému počasí a zvyšujícímu se výskytu virových infekcí mezi lidmi, většímu riziku vzniku onemocnění, jako jsou chřipka či různé typy virových onemocnění horních cest dýchacích. Ovšem počasí není jediný viník – negativně působí na naše zdraví celá řada dalších faktorů. Samozřejmý je dobrý stav našeho imunitního systému, který nám pomůže se lépe vypořádat s náporem virů a baktérií. Do jisté míry se dá stanovit pomocí laboratorních testů, do jaké míry je tělo schopno vytvářet protilátky, a zda máme dostatek bílých krvinek. Nicméně rozhodující je celkový dobrý stav našeho organismu (odborníky označovaný jako fyziologický stav).
Budování imunity dítěte
29.11.2016
Děti

Malé dítě zkoumá svět přes ústa. Prostě všechno dává do pusy. Je to jasné, tento smysl začalo hned po narození používat. Poznalo, že hledání ústy přináší uspokojení, našlo si prs a začalo sát mateřské mléko. Později začne dávat do pusy i jiné věci, předměty, hračky. Zkoumá je. Je-li dítě kojeno, dostává z mateřského mléka ochranné látky a buduje si ve střevu dobrou imunitu. Tehdy by mu nemělo vadit, pokud se mu ústy při jeho zkoumání dostane do zažívacího traktu i něco, co tam nepatří: nečistota, bakterie, parazit, virus.

Dobře se dýchá tam, kde je čistý vzduch!
21.11.2016
Komíny

V prvních vteřinách svého života člověk začíná dýchat a tento svět opouští svým posledním výdechem. Dýchání je jednou z životně důležitých aktivních funkcí lidského organismu a ideální by bylo dýchat pouze čistý vzduch. Ale ruku na srdce, jak často se zamýšlíme nad kvalitou vzduchu, který dýcháme?

Podzim a dýchací potíže
16.11.2016
Rýma
Pro podzimní období je typické onemocnění dýchacích cest. Jedná se vlastně o zánět sliznice dýchacích cest horních, tedy sliznice v nose a nosohltanu. Jejich příčina je infekce, vyvolaná zejména viry (či ne tak často baktériemi).
Ionic-CARE je nejoblíbenější čističkou vzduchu v České republice
07.11.2016
Výfuky

Čističky vzduchu jsou dnes již běžnou součástí českých domácností. Výrazně totiž zlepšují kvalitu vzduchu vnitřního prostředí a také pomáhají s dýchacími a alergickými obtížemi.

Jak se vypořádat s podzimní depresí
02.11.2016
Deprese
Na podzim se můžeme často setkat v různých populárních článcích o zdraví s termínem podzimní deprese (je řazena mezi tzv. sezónní deprese - tedy takové, které se objevují v závislosti na změně roční doby). Důležité je upřesnit si na začátku článku jednu věc - je třeba ostře rozlišit mezi "depkou" a klinickou depresí. "Depka", také označovaná jako splín či našimi východními sousedy jako chandra.
Co nejvíce podpoří imunitu na podzim a v zimě?
26.10.2016
Co nejvíce podpoří imunitu na podzim a v zimě?

Přichází podzim - doba chladných nocí i dnů a nevlídných plískanic. Než si stačíme zvyknout na zimní počasí, jsme nachlazeni, kýcháme, smrkáme, bolí nás hlava, dutiny, klouby a ležíme doba s horečkou nebo zvýšenou teplotou. Jak tomu čelit? Zvyšovat imunitu! Může pomoci více metod - otužování, zvyšování odolnosti vůči stresu či jídelníček plný vitamínů a dalších zdraví prospěšných látek.

Článků: 684   1 2 3 4 5 ... 69
Etikoterapie – 7 pocitů, které nám poškozují zdraví
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Priessnitzův obklad
Vytváření domněnek nás předurčuje k utrpení. Jak je nevytvářet?
5 prospěšných látek pro duši - kde je najít
Hořčík - symbol klidu a míru v těle
Jak to udělat, abyste zvýšili pravděpodobnost, že druzí vyhoví vaší žádosti
Otoky nohou
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
(c) 2004-2017 www.celostnimedicina.cz
O násRSS