prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Rubrika: Prevence

Rakovině se daří bez kyslíku
17.07.2019
bunky

Dnešní zamyšlení navazuje na článek „Bez kyslíku není život“, který popisuje fyziologické uplatnění kyslíku pro zdravý život, a naznačuje, co se v těle děje, když je v něm kyslíku málo. Mezi nejtěžší situace v životě člověka patří bezesporu rakovina.

Mikrobiální - bakteriální lyzáty
09.07.2019
 •  
 • bakterie

  Mikrobiální nebo též bakteriální lyzáty představují specifický druh doplňků stravy na podporu imunity. Můžeme se s nimi setkat v řadě doplňků stravy. Občas ovšem u některých vzbuzují pochybnosti. Když to jsou vlastně bakterie, tak jak mohou podporovat imunitu?

  Léto je ideálním časem pro detoxikaci srdce
  07.07.2019
  srdce Základem dobrého fyzického výkonu je zdravé a detoxikované srdce. To, že se snadno zadýcháme i při menší zátěži nebo se nemůžeme rychle rozběhnout, je znakem toxicky zatíženého okruhu tohoto orgánu.
  Malá zázrak jménem měsíček lékařský
  29.06.2019
  měsíček

  Měsíček lékařský (Calendula officinalis) je jednoletá bylinka, která se často vyskytuje v celé Evropě i na Blízkém Východě. U nás se pěstuje snad již od středověku a jelikož má zde dobré vegetativní podmínky, tak často umí růst i planě.

  Vitaminy skupiny B zaměřeny na nervy
  26.06.2019
  tablety

  Vitaminy skupiny B jsou hojně používané. Nejčastěji se podávají tam, kde je jejich nedostatek. Jde o to, jakým způsobem je nedostatek zjištěn, zda dle klinických projevů, laboratorním testem, či odhadem, nebo zkusmo v rámci prevence. Chtěl bych se dnes věnovat stavům, které jsou v medicíně těžko léčitelné, protože jde o stavy chronické, komplexní a často degenerativní. Mám na mysli takové stavy, které souvisejí s nervovým systémem.

  Kozí kolostrum jako biologické zlato
  26.06.2019
  koza

  V dobách našich babiček a prababiček byla koza nedílnou součástí každého statku či dvora. Lidé už tehdy věděli, že právě kozí mléko má na jejich organismus velmi příznivý vliv a pili jej v mnohem větším množství než lidé v dnešní době. Málokdo však ví, že už odjakživa lidé konzumovali i kozí kolostrum, také známé pod názvem mlezivo. A právě kolostrum je tekutina, která obsahuje velké množství unikátních a účinných látek, které jsou pro lidský organismus velmi prospěšné a pomáhají našemu organismu s celou řadou problémů.

  Čas dovolených je tu!
  23.06.2019
  léto

  Léto je tu a s ním se blíží prázdniny, tábory a rodinné dovolené. Léto je také ideálním časem k nabírání cenné energie, z níž pak můžeme čerpat v sychravých dnech podzimu a zimy. Je dobou blahodárného nicnedělání a odpočinku u vody, ochutnávání exotických jídel i výpěstků ze zahrádky. Je to i čas náročnější logistiky (kam s dětmi) a stresů (zvládnout práci, domácnost a zabalit na dovolenou)

  Kortikofobie
  19.06.2019
  miminko

  Základní otázka tohoto zamyšlení v léčení atopického ekzému, zvláště u kojenců, zní: Podávat kortikoidy, nebo je nepodávat?

  Vaginální atrofie, chronická vaginální suchost
  15.06.2019
  Suchost pochvy, svědění, pálení, pnutí, zarudnutí, bolestivý sexuální styk. Právě to jsou příznaky vaginální atrofie. Žádná z nás tato slova neslyší ráda a ještě méně by je ráda zažívala na vlastní kůži. Každý z těchto projevů znepříjemňuje život a znemožňuje radost a prožívání v oblasti intimního života.
  Pumpa našeho života - srdce
  09.06.2019
  srdce

  Srdce. Symbol lásky, ale také nezbytně důležitý orgán. Srdce bije bez odpočinku po celý náš život. Stále neúnavně pohání krev v oběhu. Přestože je pro náš život tento orgán nesmírně důležitý, často na něj zapomínáme. Věnujme tedy našemu srdci potřebnou pozornost, zvlášť nyní v létě, kdy je ideální čas k detoxikaci celého srdečního okruhu.

  Článků: 841   1 2 3 4 5 ... 85
  Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
  Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
  Priessnitzův obklad
  Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
  Jak vyčistit ucpané cévy?
  Hemoroidy - léčba, která zabírá
  Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
  Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
  Nízký krevní tlak
  Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
  Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
  Hemofilové nákazy
  Hemoroidy - příznaky a fotky
  Zvětšené uzliny na krku
  Dornova metoda

  111,- Kč
  (c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
  O násRSS