prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Super česnek

Rubrika: Prevence

Chronický zánět a kyselost tkání
20.06.2018
Tkáň
Mnoho nemocí, zvláště chronických, je podloženo překyselením tkáně. Je to způsobeno hlavně špatným stravovacím návykem, nedostatečným pitným režimem, významně stresem, přetěžováním tkáně. A velmi podstatné je, jak kvalitně dotyčný dýchá. Kyselost se stupňuje, pokud sedí, leží, nehýbe se, tehdy dýchá povrchově.
Jak se chránit proti lymské borelióze?
14.06.2018
Klíště

V roce 2009 bylo každé šesté klíště nositelem lymské boreliózy, v roce 2018 je to již každé čtvrté klíště! Bakteriemi způsobujícími lymskou boreliózu je nakaženo přibližně 10–35 % klíšťat, zejména v závislosti na vývojovém stádiu klíštěte, čím dospělejší stadium, tím vyšší šance, že bude klíště nakaženo. Nakažené klíště může při sání krve přenést infekci na člověka. Proti lymské borelióze neexistuje vakcína. Testované vakcíny navíc vyvolávaly autoimunitní reakce.

Účinky alkoholu na lidské tělo z hlediska ajurvédy
11.06.2018
Játra
Ajurvédský text Charaka Samhita mluví v souvislosti s konzumací alkoholu o prospěšném, ale zároveň nebezpečném toxinu. Také pradávné ajurvédské dokumenty, jejichž staří se odhaduje na 2 000 až 5 000 let, hovoří o prokletí alkoholismu a zneužívání alkoholu. Přečtěte si více o tom, jaké potíže vám může požívání alkoholu v nepřiměřené míře způsobit.
Veroval – Domácí rychlotest na zjištění borélie z klíštěte
10.06.2018
Klíště

Léto je v plném proudu a krásné počasí nás láká do přírody. Zde však může číhat velké nebezpečí v podobě malého klíštěte, které může přenášet několik velmi nebezpečných onemocnění.

Funkce klíčových jater z hlediska ajurvédy
08.06.2018
Ajurvéda
Uvědomte si, že primární přístup Ajurvédy je pracovat s příčinou, nikoliv s příznaky. Podpora zdraví jater není v tomto nijak odlišná. Každý z nás má jinou konstituci, věk, životní prostředí, životní styl a svoje khavaigunyas (osobní slabosti). Dokonce i když žijete zdravým životním stylem, je důležité pochopit, kdo jste, a to je daleko důležitější otázkou než konkrétní onemocnění, které se možná snažíte napravit. Je pravděpodobné, že si vyberete léčebné strategie, které nejvíce s vámi rezonují a budou mít obzvlášť silný dopad na váš stav rovnováhy. Poslouchejte své tělo, srdce a svou intuici. Sledujte svou inspiraci. Snažte se o co nejjednodušší přístup. Jednejte pomalu. A co je nejdůležitější, ač to zní zvláštně, vychutnejte si tento proces.
Sezóna klíšťat je tady! Chraňte se Lymoxilem B
05.06.2018
Klíště

Klíšťata obecná (latinsky Ixodes ricinus) se na jaře probouzejí již při teplotách nad 5 °C, přičemž nejaktivnější bývají v období od dubna do listopadu. Klíšťata jsou nechvalně známá jako častí přenašeči nebezpečných nemocí, které mohou způsobit vážné zdravotní následky. Jednou z nejčastější infekcí přenášenou klíšťaty v České republice je Lymská borelióza. Každé čtvrté klíště v České republice je infikované!

Sezóna klíšťat
29.05.2018
Klíště

Sezóna klíšťat již vzhledem k rychlému oteplení začala. Během sezóny, která trvá od dubna do října, zveřejňuje každoročně informace o aktuální aktivitě klíšťat Český hydrometeorologický ústav. Pojem aktivita klíšťat nám říká, kolik procent klíšťat z celkového počtu je připraveno k napadení hostitele. Čím vyšší je stupeň aktivity, tím vyšší je riziko napadení člověka nebo zvířete klíštětem, a je-li infikováno, i pravděpodobnost nakažení klíštovou encefalitidou nebo Lymskou boreliózou. Toto riziko je vyjádřeno v deseti stupních, doplněných doporučeními, jak se v předpovídané situaci chovat při návštěvě míst s předpokládaným výskytem klíšťat.

Detoxikací proti celulitidě
20.05.2018
Celulitida

Boj s pomerančovou kůží svádí miliony žen po celém světě. Tato kožní deformace se nevyhýbá ani mladým, ani starším dámám, ani štíhlým, ani těm při těle. Přestože nadváha, nebo dokonce obezita celulitidu prokazatelně zhoršují, hlavní problém spočívá v nesprávně fungující lymfě.

Nízká kvalita imunity
16.05.2018
Imunita děti

Člověk je vybaven geniálním obranným systémem, jehož úkolem je tělo chránit. Při setkání s bacilem jej má rozpoznat a zlikvidovat. Pokud imunitní systém není v pořádku (je-li oslaben, vyčerpán), nebo když, v případě kojenců, není ještě zralý, nepozná tedy bacil a nedovede se s ním správně vypořádat. Za takových podmínek se projeví nemoc.

Přírodní látky pro pevné kosti
15.05.2018
Kosti

Kosti, společně se zuby, patří k nejpevnějším tkáním našeho těla. Přesto musíme jejich stavu věnovat pozornost, zejména s přibývajícím věkem. Jaké přírodní prvky musí být přítomné v naší stravě, abychom se mohli i v pokročilém věku spolehnout na pevnost našich kostí? Něco si o nich povíme...

Článků: 735   1 2 3 4 5 ... 74
Celer – léčivá potravina
Priessnitzův obklad
Melatonin - hormon tmy a spánku
Collesova zlomenina
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
„Hodný“ HDL cholesterol a „zlý“ LDL cholesterol
5 tipů, jak posilovat mozek!
Účinky alkoholu na lidské tělo z hlediska ajurvédy
Jak ulevit nemocným orgánům, rozpustit bolest a pochopit strach – 1. část rozhovoru s Terezou Kramerovou
Psychosomatika: zdánlivě triviální věda
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS