prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Super česnek

Rubrika: Prevence

Zdraví - lidské jedy - nemoc – detoxikace
18.04.2018
Lupa
Znečištěné životní prostředí, nevhodné stravovací návyky, stále se snižující kvalita potravin a sílící stresová zátěž zahlcují naše tělo a způsobují jeho dysharmonii. Pod pojmem "lidský jed" lze rozumět všechny, pro člověka škodlivé látky. Ty mohou přicházet zvenku (exogenní homotoxiny), nebo vznikají uvnitř těla působením fyziologických, nebo patologických reakcí (endogenní homotoxiny). Přiměřeně ke zvyšujícímu se počtu nepřirozených syntetických sloučenin ve všech oblastech života narůstá také význam lidských jedů.
Probiotika – lidmi jsme sotva z 50%
10.04.2018
Trávení

Že jste ještě neslyšeli o vědeckých závěrech, že počet bakterií v našich střevech je vyšší, nežli počet buněk, které nás utvářejí? Nebojte se, nebudeme si vzájemně počítat naše střevní bakterie, ani se nebudeme snažit sečíst všechny naše vlastní buňky.

Jak otěhotnět? Fytoestrogeny a další přírodní látky jako pomocníci pro úspěšné otěhotnění
20.03.2018
Těhotenství

Tento článek věnuji některým přírodním látkám nebo léčivým rostlinám, které mohou pomoci zvýšit šance otěhotnět. Budiž zdůrazněno, že tyto látky působí podpůrně a nelze se spoléhat pouze na ně – roli hraje celá řada faktorů: zdravotní stav, věk, anamnéza, plodnost partnera, životní prostředí a další okolnosti. Nicméně je určitě užitečné o těchto přírodních přípravcích vědět a zvážit, zda by nebylo dobré je vyzkoušet.

Aktivita telomerázy - klíč k zachování mládí a zdraví
07.03.2018
Telomeráza
Vždycky se rád dovídám, jak můžeme našemu zdraví prospět pomocí zdrojů, které nám nabízí příroda. Určitou nápovědou jsou lidové tradiční recepty nebo způsoby léčení v dobách, kdy ještě nekvetl farmaceutický průmysl a kdy si lidé chodili pro květy do přírody. Připravovali si z nich výtažky, čaje, prášky, masti a zjišťovali, že jim tyto prostředky tiší bolesti a pomáhají od zánětů a jiných neduhů.
Pomoc z přírody při zvýšeném cholesterolu
27.02.2018
Cholesterol

Cholesterol patří mezi velmi diskutované téma, nejen mezi příznivci zdravé výživy. V jakých formách se vyskytuje, jak škodí a jaké přírodní látky přispívají ke snížení hladiny „špatného“ cholesterolu?

Jód a jeho význam v organismu
20.02.2018
Štítná žláza

Jód, patřící mezi vzácné prvky v přírodě, je jedním z nejdůležitějších minerálů pro náš organismus. Tento prvek, objevený roku 1811 francouzským chemikem Barnardem Courtoisem, je klíčový pro to, aby naše štítná žláza plnila svoje funkce.

Osteoporóza a význam formy vápníku
20.02.2018
Osteo

Osteoporóza je onemocnění kostní tkáně, které vlivem postupné ztráty kostní hmoty vede ke zvýšené křehkosti kostí. V důsledku tohoto jevu dochází u lidí trpících tímto onemocněním k četnějším zlomeninám.  Vznik osteoporózy závisí na genetické dispozici, fyzické aktivitě a nutričních faktorech. Vápník je nejdůležitější dietetický faktor pro metabolismus kostí, přičemž důležitou roli hrají i některé další faktory. Vápník je minerální prvek, který se v našem těle vyskytuje v největším množství – asi 1 200 g u dospělých jedinců, přičemž 99 % se soustřeďuje v kostech a zubech.

Přírodní přípravky proti nachlazení
13.02.2018
Chřipka

Jedním z klíčových faktorů, které celý život ovlivňují zdravotní stav člověka, je jeho imunitní systém. Imunitní systém má na starost obranu našeho organismu proti antigenům, ať už přicházejí z našeho okolí či se přímo nacházejí v našem těle. Může se jednat o buňky patogenních organizmů, viry nebo nádorové buňky. Imunitní systém rozezná tyto cizorodé makromolekulární látky, snaží se zabránit jejich proniknutí do organismu, a pokud přeci jen proniknou, tak se je snaží v těle zlikvidovat. Správně fungující imunitní systém představuje dobře připravenou obranu proti všem možným infekcím, kterým jsme vystaveni.

Extrakty a jejich uplatnění v léčení
07.02.2018
Bylinky

Máme k dispozici různé druhy léčivých forem a jde o to, která z nich se dokáže přirozeným způsobem zapojit do přirozených pochodů v těle.

Polisorb - Enterosorbent nové generace, který vaše tělo určitě ocení
06.02.2018
Polisorb

Enterosorbenty, v obecném slova smyslu, jsou léčebné přípravky, které do sebe ve střevě nevratně vstřebávají toxické látky, zabraňují nebo zmírňují podráždění střevní sliznice a zabraňují průniku toxických látek do krevního oběhu, a tím snižují celkovou koncentraci těchto látek v organismu. Intenzita vstřebávání toxických látek, a tím i jejich hladina v organismu, je přímo závislá na funkčním stavu střevní sliznice. Úspěch léčby enterosorbenty je vždy závislý na schopnosti enterosorbentů obnovit ochranné bariérové funkce střevní sliznice.

Článků: 723   1 2 3 4 5 ... 73
Minerální látky - jejich zdroje a význam pro organismus
Perila křovitá (Perilla frutescens)
Lysin – životně důležitá aminokyselina
Proč je krevní skupina 0 více méně masožravá a proč A preferuje spíše vegetariánský způsob života?
Tipy, jak ulevit slinivce
Priessnitzův obklad
Dělejte věci úplně jinak, než se očekává a jste zvyklí
Co pomáhá na vyčerpanost a jak pomoci sám sobě při chronické nemoci – 2. část rozhovoru s Terezou Kramerovou
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Jak ulevit nemocným orgánům, rozpustit bolest a pochopit strach – 1. část rozhovoru s Terezou Kramerovou
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS