Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Přehled potravin a prostředků pro hlídání hmotnosti

11.02.2010
Uvádějí se zkušenosti s vlivem mandlí, oleje z piniových oříšků, přípravku z palmového oleje, CLA, pikolinátu chrómu, některých bílkovinný nebo vlákninových přípravků a rostlinných extraktů na hmotnost. Některé ze složek potravin, o nichž se v dnešní době diskutuje, podporují pocit nasycení, některé pomáhají spalovat tuky a některé napomáhají vytváření libové svaloviny.

Mandle
Podle Almond Board of California je porce  mandlí (23 kusů) významným zdrojem tří živin (3,5 g vlákniny, mononenasycené kyseliny a 6 g bílkovin), je bez cholesterolu a obsahuje jen 160 kcal. Předpokládá se, že vláknina a bílkoviny mají významný vliv na hmotnost. Potvrdila to studie, při níž došlo konzumací mandlí k většímu snížení hmotnosti o 62 %, o  50% větší  snížení obvodu   o 56 % většímu snížení hmotnosti tuku v porovnání s kontrolní skupinou.Chróm
Pikolinát chrómu (CrPic) se při hlídání hmotnosti osvědčil, ale mechanismus účinku není jasný. V projektu, při němž ženy s nadváhou užívaly po dobu 8 týdnů 1000 mcg pikolinátu „Chromax“ nebo placebo a výsledky ukázaly, že pocit hladu se při užívání CrPic snížil o 24 %, příjem potravin o 25 % a příjem energie o 365 kcal.Tuky
Konjugovaná kyselina linolová (CLA) získaná ze světlicového oleje („Tonalin“ od Cognis) přispívá ke snižování tuku v těle čtyřmi cestami: snižování ukládání tuku po jídle, zvyšování štěpení tuku v buňkách, urychlování metabolismu tuků, snižování počtu tukových buněk v těle.


Olej z piniových oříšků „PinnoThin“ od Lipid Nutrition obsahující 92 % poly- a mononenasycených mastných kyselin je obzvlášť bohatý na MK s dlouhým řetězcem jako je kyselina pinolenová. Snižuje chuť k jídlu tím, že výrazně zvyšuje uvolňování hormonu cholecystokinin a peptidu podobnému glukagonu do krve.


Palmový olej ve formě patentovaného přípravku „Fabuless“ od DSM Nutritional Products (kapičky palmového oleje zapouzdřené pomocí ovesných galaktolipidů) vzhledem k mikrostruktuře zabraňuje trávení palmového oleje v tenkém střevě. Z nejzazší části tenkého střeva pak posílá do mozku signály o nasycení. Studie potvrdily snížení příjmu energie o 12,5 – 29 % při aplikaci tohoto oleje.Vláknina
Oligofruktóza „Orafti“ od Beneo Orafti pomáhá snižovat váhu a energetický příjem u obézních osob bez změny životního stylu a stravování. Vysvětluje se to snížením příjmu energie, protože oligofruktóza ovlivňuje postpradiální krevní glukózu a uvolňování inzulinu.„LuraLean“ od AHD International Inc. je extrakt z hlíz konjaku (Amorphopallus propol) má efekt založený na obsahu glukomananu přispívá ke ztrátě hmotnosti osob s nadváhou, a sice sytivostí a  podporou pozitivních metabolických efektů. Doporučuje se 1 g třikrát denně.Přípravek „Satisfit“ od Dow Food and Nutrition je rozpustná vláknina získávaná z celulózy, která snižuje absorpci trans-tuků, snižuje přírůstky váhy a podporuje zdravý metabolismus tuků.Rostlinné extrakty
Extrakt z pálivé červené papriky „Capsimax“ od firmy OmniActive Health Technologies Inc. podle klinických zkoušek pomáhá uvolňovat energii, spalovat sacharidy a tuky a zvyšuje sytivost. Směsný přípravek „Capsimax Plus Blend“ obsahující kromě přípravku Capsimax i další termogenní a podpůrné složky jako kofein, piperin a niacin, výrazně zvyšuje spalování, když se užívá před, během nebo po fyzickém výkonu.


Extrakt z bílých fazolí „Phase2“ od Pharmachem Laboratorie Inc. Aplikovaný při klinických zkouškách prokázal snížení enzymatického štěpení škrobu při trávení zpomalováním účinku alfa-amylázy. Snižuje tak kalorický vliv škrobnatých potravin a snižuje glykemický index.


Extrakt z asijských plodů Garcinia cambogia „Super CitriMax“ přispívá k redukci váhy tím, že potlačuje chuť k jídlu, zabraňuje vytváření tuků, vše bez stimulace centrálního  nervového systému. Působením kyseliny hydroxycitronové urychluje spalování tuků.


Ostnaté hruškovité plody kaktusu „Cacti-Nea“ od Bio Serae Laboratoires S. A.S, Francie, v pokusu na myších působily výrazně diureticky, zdvojnásobily množství moči (odvádění vody z těla), aniž by docházelo ke ztrátě minerálních látek.


Extrakt ze zelených kávových bobů „Swetol“ od firmy Naturex inhibuje glukózo-6-fosfatázu a zvyšuje uvolňování tuku z adipózní tkáně.Bílkoviny
Syrovátková bílkovina je jeden z nejlepších zdrojů rozvětvených aminokyselin (včetně leucinu) s vynikající schopností iniciovat tvorbu  svalových bílkovin. Podle Dairy Management Inc. (DMI) způsobuje 10 mg přidaných do izotonického nápoje, obsahujícího 24 g fruktózy, konzumovaného po vytrvalostním výkonu, zvýšenou tvorbu svaloviny.


Konzumace dvou vajec k snídani v rámci nízkokalorické diety má o 65 % větší efekt na hubnutí než kaloricky odpovídající snídaně z bagety. Přitom během 2měsíční studie nedošlo ke zvýšení krevních tuků.


Sojová bílkovina ve formě snídaňového pudinku (s 25 % bílkovin) se ukázala jako více sytivá než pudink s 10 % bílkovin. Vyšší byla i posprandiální koncentrace taurinu.


Luštěniny obsahující dvakrát tolik bílkovin než obiloviny, dodávají při konzumaci jednoho šálku doporučené denní množství bílkovin. Kanadská studie ukázala, že působí na snížení chuti k jídlu, hmotnosti a objemu kolem pasu, upravují hladinu inzulinu po jídle, snižují diastolický krevní tlak a snižují riziko chronických chorob.

 


Celková nabídka přípravků na hubnutí.


Související články:
Desatero zdravého hubnutí
Pomoc bílkovin při hubnutí
Vitamíny řady B a hubnutí
Termogeneze
Bylinky a hubnutí
Spalujeme kalorie
Kofein


11.02.2010
autor: Ing. Irena Suková
zdroj: www.bezpecnostpotravin.cz
další články v rubrice: Výživa


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

299,- Kč

289,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS