Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Prediabetes

26.09.2017
Glukometr

Vědci neustále zkoumají přírodu a hledají v ní možnosti, jak pomoci nemocnému člověku. Tato cesta se mi líbí a jsem rád, když se vědecky prokáže efektivnost účinku některé přírodní suroviny. Tak je tomu u brokolice. Osobně ji mám na talířku velmi často. Mám rád nejen růžičky, ale i stonky a dužninu v nich.

Brokolice

Brokolice

A právě růžičky brokolice obsahují nejvíce látky zvané sulfofaran, účinného antioxidantu, jenž dokáže snižovat množství nebezpečných volných radikálů, stimuluje v organizmu vyšší produkci proteinu thioredoxinu, který chrání buňky srdečního svalu, spouští tvorbu enzymů, které dokážou detoxikovat chemické látky způsobující rakovinu a jsou považovány za jedny z nejsilnějších protirakovinných sloučenin.

 

Požíváním brokolice lze působit proti rozvoji cévních problémů, zvláště těch, jež mají souvislost se špatně kompenzovanou cukrovkou. Vědci nejnověji zjistili, že sulfofaran redukuje nadměrnou produkci glukózy játry a zlepšuje kontrolu nad glykemii u pacientů s cukrovkou druhého typu. Ukazuje se, že působí preventivně na rozvoj glukózové intolerance. Extrakt z brokolice se ukazuje jako nadějný v pomocné léčbě cukrovky a výzkumníci nyní ověřují, zda sulfofaran může zabránit rozvoji cukrovky u pacientů s prediabetem.


Co je prediabetes

Je to stav, kdy je porušena glukózová tolerance. Za této situace se organizmus hůře vypořádává s cukrem přijatým potravou. Hladina cukru v krvi je zvýšená, ale ještě ne natolik, aby se dalo mluvit o cukrovce 2. typu. Změna životního stylu je základním předpokladem k tomu, aby se člověk vrátil k plnému  zdraví, a když do jídelníčku zařadíte brokolici, pak se naděje zvyšuje. Stojí to za to. Pokud se však prediabetes neřeší, je velká pravděpodobnost, že se v krátkém čase přehoupne v opravdovou cukrovku. A to je již pozdě.

 

U prediabetu ještě nemusíte pociťovat žádné příznaky. Od toho jsou preventivní prohlídky, které krevním testem mohou porušenou glukózovou toleranci odhalit (hodnota glykémie, glykovaného hemoglobinu (HbA1c) nebo výsledek orálního glukózového tolerančního testu).

 

Na letáčcích v ordinacích lékaře najdete tzv. rizikové faktory pro cukrovku:

  • věk nad 45 let,
  • obezita (BMI v hodnotách nadváhy a obezity),
  • nedostatek pohybu, kouření,
  • cukrovka 2. typu v rodině,
  • vysoký krevní tlak, tuky a cholesterol, nízký HDL-cholesterol, glykovaný hemoglobin HbA1c vyšší než 4,3 %

 

Patříte do rizikové skupiny?

 

Prediabetes také zvyšuje onkologické riziko. Dnes je dobře známo, že diabetes 2. typu je spojen s častějším výskytem zhoubných nádorů, málokdo si však uvědomuje, že toto riziko začíná již u prediabetu.

 

Prevence

Diabetologická společnost se touto hrozbou vážně zabývá, a i když lékař hovoří o prevenci, režimové úpravě, ostré chůzi, snížení váhy, dietě, praxe ukazuje, že si to mnoho pacientů nebere k srdci a doporučované změny životního stylu nedodržuje, ba naopak zlehčuje svou situaci, hledá různé objektivní důvody, proč nedokáže žádanou změnu udělat. Proto lékař sahá k předpisu chemického léku (třeba metforminu, statinů, sartanů…), ať se to pacientovi líbí či ne.

 

Proto jsem tak rád za brokolici.

 

Studie

Vědci provedli rozsáhlou studii, kde sledovali vliv extraktu brokolice na glykovaný hemoglobin (HbA1c). Ve skupině užívající extrakt z brokolice po 12 týdnech poklesly hladiny HbA1c, zatímco ve skupině užívající placebo k žádné změně nedošlo. Snížila se také glykemie nalačno u účastníků užívajících extrakt z brokolice ve srovnání s placebem, a to také u obézních pacientů se špatně kompenzovaným diabetem.

U brokolice nebyly zjištěny vedlejší projevy, snad kromě mírných projevů nadýmání, které po několika dnech zmizely.

 

Celková nabídka přípravků na normalizaci hladiny krevního cukru.


Související články:
Diabetes - cukrovka druhého typu je vyléčitelná dlouhodobým podáváním omega3
Diabetes mellitus 1. typu
Diabetes mellitus 2. typu


26.09.2017
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Nemoci


 
Priessnitzův obklad
Hemofilové nákazy
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Zdravé vánoční cukroví
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Není losos jako losos
Červený čaj neboli Pu-Erh
Význam železa ve stravě
Klinický obraz nemoci dnešní doby
Jak vyčistit ucpané cévy?
Laktóza - skrytý problém

299,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS