Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Právo pomoci bližnímu má každý aneb na téma léčitelé a energo-informační medicína

02.06.2005

Kontroverzní téma léčitelství je stále živé. Ve chvíli, kdy si “velká” (konvenční) medicína neví rady s některým zdravotním problémem, obrací se pacient často k jiným než klasickým metodám a pomoc hledá např. u léčitele.

Vnášení informace do energetickoinformační složky organismu není “léčením”, ale onou “inteligentní spoluprací s vnitřními léčebnými silami pacienta”, tvrdí prof. Stanislav Grof. Ten, kdo tuto činnost vykonává, neléčí, ale poskytuje informační (resp. bioenergoinformační) službu. Léčit má podle zákona právo jen lékař s příslušnou kvalifikací, avšak pomoci bližnímu jakýmkoli způsobem má právo každý, je-li o to nemocným požádán a má k tomu možnosti a schopnosti.


Že existují schopnosti bioindikace poruch organismu (dokonce dříve, než jsou zjistitelné medicínskými diagnostickými metodami) i schopnosti bioenergoinformačního působení na aktivizaci homeostatických “samoléčebných” sil člověka, je nesporné. Tyto schopnosti nejsou získávány rozumově – naučením se jistého množství teorie (i když mohou být tímto způsobem zdokonalovány), ale podvědomě – intuitivně. Na jakém principu se tak děje, zda jen genetickém či jiném, zůstává zatím ještě neobjasněno, stejně jako zůstává neobjasněna podstata nesmírných informačních vlastností a schopností ptáků, ryb, hmyzu i jiných živých organismů. Důležité je, že tyto schopnosti existují navzdory tomu, že to různí “skeptici” popírají, a že jich lze ve prospěch lidí využívat.


Existují metody, jimiž je možné tyto schopnosti zjišťovat i měřit (např. přístroj segmentelektrograf v Naturcentru SALVEA), avšak to problém neřeší. Jestliže se prokáže, že někdo má jisté schopnosti, není ještě zárukou, že je jich s to správně a ve prospěch jiných využívat. Jediným možným kritériem je praxe a tu je třeba těm, kdo mají bioenergoinformační schopnosti, v zájmu zlepšování zdravotního stavu společnosti umožnit. Občanům musí zůstat zachováno právo zvolit si terapii, kterou považují pro sebe za vhodnou, rozhodovat se mezi chirurgickou a chemickou léčbou a možností využít energoinformačního ovlivňování ozdravných procesů v organismu. Lidé se zpravidla obracejí k těm, kdo podobné terapie realizují, pokud selhaly léčebné metody “konvenční” medicíny. Rozumný postoj zaujal kdysi v jedné televizní besedě MUDr. David Rath, když řekl: “Chceli někdo věřit a platit, nelze mu v tom bránit.” Problémem ovšem zůstává odlišit ty, kteří bioenergoinformační činnost poctivě a v zájmu nemocného praktikují, od těch, kteří ji předstírají a kamuflují své zištné snahy. To však, jako v žádném jiném oboru lidské činnosti, nemůže vyřešit zákon. Je nutné, aby všichni, kdo mají zájem na poctivém uplatňování bioenergetickoinformačních aktivit, sledovali a nekompromisně odhalovali “terapeuty”, kteří porušují morální principy.


Z hlediska charakteru podnikání v této oblasti je třeba vycházet ze skutečnosti, že nejde o “léčení”, ale o poskytování jistých informačních (resp. bioinformačních) služeb, jež umožňují aktivizovat vnitřní samoléčebné vlastnosti a schopnosti člověka. U tzv. “zázračných” uzdravení nejde nikdy totiž o zázrak, ale o prostou mobilizaci vnitřních sil a vůle pacienta uzdravit se.


Na principu působení bioinformací jsou založeny také produkty Energy, s nimiž s úspěchem pracuje mnoho zkušených terapeutů. I u těchto přípravků zaznamenávají v mnoha případech neuvěřitelné výsledky, kdy se nemocný po létech těžkých zdravotních potíží uzdravuje.


02.06.2005
autor: Ing. Rostislav Havránek
zdroj: zpravodaj Energy
další články v rubrice: Filosofie zdraví


 
Nikdy nezapomenu na ten pocit beznaděje, strachu co ve mně lékaři vyvolali, na to jak jsem byla jen další nemocná
Co dělají lidé, kteří vypadají mladší, jinak
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Pravidla podzimní detoxikace
Věř si! Jsi krásná a máš velkou hodnotu
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Když se řekne přerušovaný půst
Pro delší a lepší život s vitaminem C
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS