Posilte svou imunitu přírodní cestou

Každým rokem se vždy na podzim zvýší počet dotazů do naší poradny a mají většinou stejné téma: rýma, kašel, zánět nosohltanu a průdušek. Tazatelé žádají něco na posilu imunity, na únavu, na podzimní  pocity skleslosti…

Jakmile se zhorší počasí, v domovech se začne topit, děti chodí opět do kolektivu, začnou se také rozšiřovat kapénkové infekce. Letní čas se posune na zimní, je více tma. Nelze si už vyjít ven v lehkém oděvu, snadno dojde k prochlazení. To jsou jasné atributy podzimu, které zvyšují nemocnost.

Ten, kdo s takovými stavy počítá a je připraven, ten má náskok a výhodu a snadněji se také se změnou vypořádá.

Existují přírodní produkty, schopné v prevenci hodně udělat.

Zázvor – Zázvorové čaje by se měly stát součástí našeho nápojového domácího lístku.Vitamín C – posiluje celkovou obranyschopnost.Echinaceu dnes již každý zná.

Platí jedna zásada

Tyto prostředky máme mít nakoupeny v domácí lékárničce a  nasadit je okamžitě při prvních náznacích přicházejícího infektu, virózy, rýmy… Čím později je použijeme, tím více se infekce na sliznici usadí, převládne tam bakteriální infekce a potom nezbývá, než si zajít pro antibiotikum.

Když přicházejí podzimní mlhy a nevlídné počasí, máme připraven korejský ženšen od pana Dejdara.

Považuje se za adaptogen, látku zvyšující odolnost vůči zátěži a stresu, při únavě a vyčerpanosti. Čaj má specifickou chuť a snadno si jej oblíbíte.

V našem výčtu by neměla chybět informace o hlívě ústřičné, která je vhodná během rekonvalescence.

Je to jedlá houba, rostoucí na dřevě stromů. Obsahuje hlavní formy beta-glukanů: jak beta-1/3, 1/4-D glukan, tak beta-1/3, 1/6-D glukan. A to je velmi dobrý základ pro budování imunity.

 

Zpět nahoru