Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Pomocníci z přírody u infekcí močových cest

22.09.2015
Močové cesty

Léto končí a přichází chladnější podzim. Řada z nás se leckdy neumí smířit s tím, že už na letní oblečení není počasí, což má, mimo jiné, za následek zejména u žen vznik infekcí močových cest.

Infekce močových cest - příznaky

Na počátku infekce dochází k nepříjemným pocitům při močení - pálení a řezání, moč může být i lehce začervenalá. Pak se připojí horečka a bolesti v oblasti močového měchýře. Pokud dojde ke komplikacím - rozšíření infekce z močového měchýře přes močovod do ledvin, tak to už znamená vážné ohrožení našeho zdraví i života. V tom případě je nutná už hospitalizace.

 

Původcem infekce je ve většině případů bakterie Escherichia coli. Tato bakterie nám za normálních okolností neškodí. Žije vlastně s námi v souladu čili v symbióze. Pomáhá nám chránit střevo před množením nebezpečných bakterií a naše tělo ji na oplátku poskytuje potravu.

 

Někdy se ovšem stane, že i při pečlivé hygieně pronikne bakterie z oblasti konečníku do močové trubice a z ní do močového měchýře. To představuje podstatně vyšší riziko u žen než u mužů. Navíc, pokud nepijeme dostatek tekutin, které mohou bakterie spláchnout ještě před usazením na stěnách sliznice močových cest, dochází k jejich pomnožení a rozšíření infekce. Míra, síla a průběh infekce může být velmi individuální, záleží na naší odolnosti, pitném režimu, počtu a agresivitě bakterií.

 

Léčba infekce močových cest

V některých případech se dá infekce zastavit úpravou pitného režimu a čajů (urologických směsí nebo třeba kopřivy). Pokud nedojde ke zlepšení během dvou dní, je třeba vyhledat lékaře. Léčbu jako takovou je možné úspěšně doplnit podáváním potravinových doplňků. Některé v nich obsažené přírodní látky  mají antibakteriální účinek (pomáhají ničit bakterie), další podporují snižování bolesti, jiné posilují imunitu. Některé, jako d-manosa, znemožňují bakterii přilnout na stěnu měchýře a tím snižují riziko rozvoje infekce. Nejčastější složkou těchto přípravků jsou výtažky z brusinek, které blahodárně působí na ledviny, močový měchýř, močovou trubici a prostatu. Brusinky obsahují flavonoidy prontokyanidiny. Mechanismus jejich působení spočívá v tom, že adherují (lidově bychom řekli asi, že se "přilepí") na bakterie, znemožní jim tak se usadit na stěnách sliznice močových cest a tam škodit. Pokud se bakterie nemohou uchytit, jsou vyplavovány močí. Léčivou rostlinou, která je často používána v lidovém léčitelství při infekcích močových cest, je lichořeřišnice větší, označovaná někdy jako “přírodní antibiotikum”. Zastavuje růst bakterií a působí i diureticky, takže podporuje jejich vyplavování. Příznivě působí i výtažky z česneku a petržele nebo z břízy.

 

Celková nabídka přípravků pro zdravé močové cesty.


Související články:
D-manosa
Zánět močových cest


22.09.2015
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice: Přírodní léčba


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS