Pomoc při boji s cukrem i tukem v našem těle

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Problém, který budu popisovat, se netýká pouze lidí ohrožených diabetem II. typu, ale všech, kteří trpí tzv. civilizačními chorobami, jako jsou obezita, kardiovaskulární onemocnění či metabolický syndrom. Anebo je „jenom“ pořád honí chuť na sladké, případně se „jenom“ cítí po jídle unavení.

Vstřebávání cukrů, lépe řečeno sacharidů, do krve je přirozený a důležitý proces, přinášející našemu tělu energii. Proces trávení sacharidů a vstřebávání cukrů do krve popisuje glykemický index (GI). Sacharidy s vysokým GI se rychle rozkládají během trávení a to znamená, že i rychle uvolňují glukózu. Sacharidy s nízkým GI se během trávení rozkládají podstatně pomaleji, a uvolňují glukózu postupně.

Co ale s tím, když je prostě cukru moc?

Dáte si například vydatný oběd, jeden či dva zákusky v kavárně, případně navštívíte ledničku po dlouhém dni plném stresů, kdy potřebujete večer konečně dát svému tělu to, po čem volá, tedy pořádnou porci energie.

Zpravidla to pro tělo znamená významnou zátěž vzhledem k nutnosti vyrovnat se s velkým množstvím sacharidů, které tyto situace přinášejí. Sacharidy zpravidla konzumujeme v podobě složitých cukrů a polysacharidů. Ty se v těle postupně rozkládají na jednodušší cukry až do podoby monosacharidů, glukózy, která se pak rychle vstřebá do krve. Tělo následně musí vyplavit inzulin pro dosažení regulace hladiny cukru v krvi.

Tělo je tedy nejprve zatíženo množstvím cukru, který je nezbytné zpracovat a následně velkým množstvím inzulinu, který je k tomuto zpracování potřeba. Při opakování tohoto procesu dochází k tomu, že tělo vyplaví inzulinu více, než je v daném okamžiku potřeba, a to vede paradoxně k jevu, že po takovém jídle plném sacharidů vede inzulinová reakce až ke snížení hladiny cukru v krvi pod úroveň, kterou tělo potřebuje. Další situace, která může nastat, je necitlivost těla vůči inzulinu. To znamená, že tělo vyplaví správné množství inzulinu, ale nedojde k jeho správnému využití, a tudíž ani ke snížení hladiny cukru na optimální hladinu. Tato necitlivost je podle posledních zjištění jednou z nejčastějších příčin vzniku cukrovky, tedy diabetu II. typu.

A jak tyto procesy v těle pociťujete vy?

Především jde o pocit těžkosti, pocity únavy po jídle, dalším pocitem je chuť na sladké v okamžiku, kdy v důsledku fungování inzulinu dojde k hypoglykémii, a v případě, že dojde k takovému zatížení večer, je to i špatný či přerušovaný spánek.

Co tedy s tím?

Velmi Vám mohou pomoci přírodní látky, které napomáhají trávící proces optimalizovat. Jedním z nich je např. doplněk stravy, přípravek  3-fázový blokátor sacharidů.

Jak funguje?

Jeho tři základní složky (všechny přírodní) – výtažek z bílých fazolí, výtažek z listů moruše bílé a výtažek ze zelené kávy – postupně blokují přeměnu složitých cukrů na jednodušší. V poslední fázi pak zabraňují vstřebání glukózy do krve. V jakém pořadí a čemu zabraňují, se můžete podívat na obrázku.

Tribitor fungování

V důsledku této blokace nedojde k nutnosti, aby tělo zpracovalo takové množství glukózy. Cukr se potom vyplaví z těla přirozeným způsobem. Není tedy potřeba nadbytečnou energii, kterou by tělo v případě vstřebání cukru do krve získalo, „spálit“ tělesnou aktivitou, aby se neuložila do buněk ve formě tuků, a nezpůsobila při takovém dlouhodobém působení nadváhu a následně i obezitu.

Nedochází k tak výrazným výkyvům cukru a inzulinu, necítíte únavu po jídle, nepřichází následná a obvyklá chuť na sladké po jídle, chuť na jídlo v noci a výrazně si pomůžete i v boji s obezitou.