Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Pocení

13.07.2014
Pocení Pocení neboli hyperhidróza reguluje tělesnou teplotu a je pro člověka nezbytné. Vzniká nezávisle na okolní teplotě, nicméně je také vegetativní reakcí spojenou například se stresem nebo silnými emocemi. Je přirozené se potit více v teple, při tělesné námaze, při horečce, v nervozitě, zlosti, rozpačitosti nebo při strachu. Při tomto procesu se tělo ochlazuje a vyměšuje potem i řadu pro sebe škodlivých látek. Rovněž se může jednat o příznak jiné nemoci. Lokální hyperhidróza, tedy nadměrná činnost potních žláz v určité oblasti, např. na dlaních, chodidlech, v podpaží, v bederní krajině atp., souvisí často s duševní labilitou a špatnou životosprávou.

 

Dalšími faktory, které mohou zvyšovat frekvenci pocení, jsou některá jídla (např. kořeněná), nápoje, zápachy, kofein, nikotin a některé léky. Je důležité vždy rozlišovat mezi nadměrným pocením primárním (které je vrozené a hraje v něj roli dědičnost) a sekundárním (které je pouze projevem jiného onemocnění či některých fyziologických jevů). Primární se reguluje tělesnou teplotou a je pro člověka nezbytné. Vzniká nezávisle na okolní teplotě, nicméně je také vegetativní reakcí spojenou například se stresem a silnými emocemi nebo se jedná o příznak jiné nemoci.Sekundární může zapříčinit například horečka nad 38°C, chronické infekce, menopauza, menstruace, nadprodukce hormonů štítné žlázy, nádor lymfatických uzlin, obezita, oblečení z umělých materiálů. Ať už má pocení jakoukoli příčinu, mohou na něj navazovat další zdravotní potíže.

 

Při pocení v horních oblastech lidského těla se může používat celá škála nejrůznějších antiperspirantů. Jedním z nich je například Krystal Deo kulička vanilka – pomeranč od firmy Alva Bio. Chrání i citlivou pokožku. Obsahuje výtažek z aloe vera a heřmánku, které zklidňují a harmonizují pleť.Pro regulaci pocení nohou, které zapříčiňuje nepříjemný zápach a může se stát živnou půdou pro vznik plísňového nebo kvasinkového onemocnění, lze doporučit rovněž celou řadu přípravků. Patří k nim např. Deodorant s měsíčkem, šalvějí a Tea Tree Oil. Je to deodorant - antiperspirant se zvýšenou účinností proti plísním (zvýšený obsah Tea Tree Oil). Obsahuje bylinný komplex měsíček - šalvěj s regeneračním účinkem na drobné defekty pokožky nohou (puchýře, praskliny a otlaky), přísadu proti vysoušení pokožky, antimikrobiální složky s účinností proti bakteriím, kvasinkám a plísním (Tea Tree Oil), látku omezující pocení a deodorační přísady pohlcující aktivně zápach nohou okamžitě po aplikaci. Na nohy lze použít i speciální Greposept - sprej na nohy, který obsahuje výtažek z grapefruitových jadérek. K prevenci plísní na nohou patří i spreje, které se aplikují do vnitřku obuvi. Patří tam Deodorační antimikrobiální sprej na obuv. Výrobek se používá k preventivnímu ošetření obuvi proti jejich napadení mikroskopickými houbami, kvasinkami a bakteriemi, ke konzervaci obuvi a tím i k prevenci dermatomykóz. Přípravek eliminuje pachy.Speciálním produktem je přípravek Biodeur - chytrá houba. Jde o ekologicky čistý kosmetický přípravek s antimykotickým účinkem, jenž spolehlivě zamezuje zápachu nohou, omezuje potivost a má výrazné antimykotické vlastnosti na pokožku, mezi prsty a pod nehty. Zevně se všeobecně při pocení ve formě koupelí či oplachů dají použít naředěné Dubové kapky. Existuje řada přírodních přípravků, které ve svém spektru účinků mj. i zmírňují pocení. Patří k nim Chlorophyll, Kelp či Vironal.Celková nabídka přípravků proti pocení.


Související články:
Proč se lidé potí?
Pozor na antiperspiranty
Deodorační působení Chlorelly
Jak se zbavit zápachu nohou


13.07.2014
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice: Prevence


 
Nikdy nezapomenu na ten pocit beznaděje, strachu co ve mně lékaři vyvolali, na to jak jsem byla jen další nemocná
Co dělají lidé, kteří vypadají mladší, jinak
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Pravidla podzimní detoxikace
Věř si! Jsi krásná a máš velkou hodnotu
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Když se řekne přerušovaný půst
Pro delší a lepší život s vitaminem C

317,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS