Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Super česnek

Plané přemítání

12.06.2013

Co když mám rakovinu?

Tato krátká věta může změnit mnoho věcí. Všechno může být v pořádku, ale co když ta boulička je rakovina? V mysli běhají myšlenky, nejhorší scénáře, strach se zvětšuje. Ale co když to nic není? Uklidnění přinese lékař, provede vyšetření a rakovinu vyloučí.

 

Ale co když se mýlí? Co když mu to přístroje neukázaly správně?

Je to jasný příklad komunikace mysli a těla, jaký se odráží v takovém planém přemítání, jestliže dotyčný člověk žije ve strachu či nejistotě, nemá dost lásky, nedokáže se správně rozhodnout, svůj mozek a tím i svůj život programuje nesprávným směrem. Již v tomto okamžiku by měl navštívit svého psychoanalytika a společně s ním hledat kořeny oné nejistoty a strachu. Současně s tímto krokem se má pak i zabývat přehodnocováním svých základních přesvědčení a začít trénovat pro něj nový způsob životního nazírání pomocí meditace, uvolnění a soustředění se na nové představy, jež mu pomohou neutralizovat ony děsivé představy.

 

Meditovat se musí člověk učit, není to vůbec jednoduché.

S dosaženým pocitem uvolnění to jde lépe. Kdykoliv jsme spokojeně ponořeni do práce, kterou děláme rádi (a je jedno, zda jde o práci na zahradě nebo u stroje, o vaření či uklízení), jsme v meditativním stavu, aniž o to usilujeme… Napadají nás tvůrčí myšlenky, až nás to překvapuje. To je první návod: Hledejte si oblíbenou práci, činnost, aktivitu!

 

Velmi častým problémem je myšlenkový trysk: Nervová soustava je podobná motoru běžícímu naprázdno, ale přitom ve vysokých obrátkách, člověk jako by byl neustále připraven reagovat na stav ohrožení… Tehdy mysl spíše planě přemítá a strach se zvětšuje… V takovém případě je lépe požádat o pomoc zkušeného vůdce a nejlépe v kolektivu společně začít trénovat koncentrační meditace. To je tedy druhý návod. Není účelem tohoto článku popisovat techniku takové koncentrace, to je předmětem popisu od příslušného odborníka. Zde bych chtěl jen poukázat na psychologické účinky koncentrační meditace, kterými lze obnovovat porušené funkce imunitního systému(!). Je možno zmínit Dr. Herberta Bensona a jeho knihu Relaxation Response, v níž dokazuje účinky meditace na kardiovaskulární systém. Doporučuje meditace, omezování stresu a nižší spotřebu soli jako lék proti zvýšenému tlaku. Nepravidelný srdeční rytmus také reaguje na meditace.

 

Vytvořte si pro meditaci podmínky, techniky meditace naučené v kurzu pak provádějte sami doma. Začátečníkům se stává, že meditují, ale přestanou se soustředit a ztratí se v myšlenkách.


Po chvíli se takový adept probere a řekne si: "Vždyť mám meditovat a místo toho myslím na práci". To je obvyklé a naprosto normální, tím se nenechte od dalšího tréninku vůbec odradit.

 

Myšlenky stále přicházejí a odcházejí. Dokonce i zkušení praktikanti v meditaci přemýšlejí, ale na rozdíl od začátečníka se tím nevzrušují. Pokud začnou přemýšlet o své práci, okomentují to prohlášením: "Je to jen myšlenka. Jak přišla, zase odejde…" Uvolní se a pokračují v meditaci. Dr. Benson radí ve jmenované knize svým čtenářům, aby přistupovali k myšlenkám v klidu.

 

A tak, když se vloudí myšlenka: "Co když mám rakovinu?", přistupte k ní v klidu. Je to jen myšlenka, která připlula na vlně mysli, a Vy ji pošlete dál.


Související články:
Rakovina – přírodní produkt odstraňuje pozdní následky chemoterapie
Kurkumin a černý pepř dokáží zastavit růst rakovinných buněk při rakovině prsu


12.06.2013
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Prevence


 
Drtič kamenů… Chanca Piedra
Jak se rychle zbavit hněvu – extrémně jednoduchá japonská technika
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejste špatní, protože jste nemocní!
Priessnitzův obklad
Alfa-lipoová kyselina
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
Hořčík - symbol klidu a míru v těle
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Stresové zatěžování (Tarlovova cysta)

261,- Kč
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS