Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Pižmovka

31.03.2009
Z jater a srdce kachny pižmovky velké – Anas Barbariae - je připravován z filtrovaného aseptického autolyzátu nejoblíbenější protichřipkový lék ve Francii, jeho popularita roste i v USA. Jako slepičí polévka, tak i lék vyrobený z kachny má protiinfekční účinek. Možná je to proto, že ve střevech kačen se nalézá 80 % všech znamých virů a díky zákonu podobnosti mají tyto mikrodávky virů léčivé účinky.

Nejúčinnější je v potenci C 200, v které se u nás i prodává. Nemá charakteristický obraz léku, doporučuje se jako preventivní lék při chřipkách. Chřipka má většinou tyto symptomy: horečka, bolesti po těle, celková slabost, rýma a kašel. Nejúčinnější je do 48 hodin po objevení se symptomů. Je dobrý i při léčbě nachlazení, ale není tak účinný jako při chřipce.Původ léku Oscillococinum sahá až do doby španělské chřipky v roce 1919. Doktor Joseph Roy, armádní lékař, který byl velice zaujatý výzkumem, se pokoušel nalézt u nemocných mikroba způsobujícího chřipku, aby z něj připravil vakcínu. Měl za to, že v krvi svých pacientů opakovaně pozoroval jistého oscilujícího mikroba, o němž se domníval, že je za toto onemocnění zodpovědný. V té době byla divoká kachna – pižmovka velká – považována za možného nosiče chřipky. Proto se doktor Roy při svém výzkumu zaměřil na autolyzáty jater a srdce těchto kachen ve víře, že v nich najde tohoto oscilujícího mikroba, kterého nazýval „oscillokok“.

 


Později se ukázalo, že nositelem chřipky není mikrob, nýbrž virus, a že tento „oscillokok“ byl pravděpodobně pouze neškodný diplokok. Avšak, jak se již v mnoha případech v historii stalo, tento omyl umožnil Josephu Royovi testovat homeopatický lék, který je skutečně účinný proti chřipce.A tak se zrodil nový lék – Oscillococcinum 200 Dr. Josepha Roye. Později se nazýval Oscillococcinum 200 a nakonec jenom Oscillococcinum. Dvousté ředění se v té době v homeopatii běžně používalo. Připravovalo se podle Korsakovské metody – takzvané metody jedné láhve – a tato metoda se při přípravě léku Oscilloccocinum používá dodnes. V roce 1931 požádal Dr. Joseph Roy o udělení patentu. Lék Oscillococcinum si velmi rychle získal velký úspěch u lékařů i pacientů, kteří ho dodnes používají i k léčbě jiných virových onemocnění. V roce 1944 se léku Oscillococcinum dostalo prvního úředního potvrzení a od té doby se začalo jeho používání rozšiřovat do mnoha zemí. používá se jak v USA, tak v Rusku, jak v Evropě, tak v Africe.Proč je Oscillococcinum tak účinné a nevyžaduje individualizaci, jako většina ostatních homeopatických léků?
Tento lék obsahuje obrovské množství homeopaticky potencovaných aminokyselin a dalších působků, které zvyšují potenciál obranných mechanismů, hlavně enzymů. A správně fungující enzymatické systémy jsou nejúčinnějším doplňkem imunitního systému. Enzymatické systémy jsou „standardizované“ fungují u všech lidí stejně, zde není potřeba individualizovat. Je to zcela v souladu se základní poučkou klinické homeopatie, že patofyziologická shoda má přednost.Anas barbariae se nyní také kombinuje s jinými homeopatickými substancemi např. s Echinaceou. Potencující jeho protizánětlivý a imunostimulační účinek a Cuprum glukonicum s relaxačním efektem, výrazně ulevující spasmům všeho druhu. Vznikl tak DOLICOCCIL a používá k prevenci chřipkových onemocnění v dávce 1 tuby globulí podávané 1 x týdně po celé období zvýšeného výskytu infekce. V terapii bývá neméně úspěšný za předpokladu, že se začne užívat včas, tedy již při prvních příznacích onemocnění, a to v dávce 1 tuby globulí 3 x denně.


31.03.2009
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Přírodní léčba


 
Nikdy nezapomenu na ten pocit beznaděje, strachu co ve mně lékaři vyvolali, na to jak jsem byla jen další nemocná
Co dělají lidé, kteří vypadají mladší, jinak
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Pravidla podzimní detoxikace
Věř si! Jsi krásná a máš velkou hodnotu
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Když se řekne přerušovaný půst
Pro delší a lepší život s vitaminem C
(c) 2004-2018 www.celostnimedicina.cz
O násRSS