Pískavice pomůže s trávením i kojením

Pískavice řecké seno, tak se jmenuje rostlinka, nápadně podobná známé vojtěšce, s jemnými žlutobílými kvítky, původem z Asie. Díky svým úžasným účinkům na lidské zdraví se brzy začala pěstovat také v jižní Evropě. Tahle kráska chrání žaludek, střeva a dokáže ještě mnohem víc…

To, co dělá z pískavice královnu mezi bylinkami, je její bohaté složení. Obsahuje totiž kromě slizů také flavonoidy, éterický olej, mastný olej, steroidní saponiny, steroly a bílkoviny. Sbírají se nejčastěji semena, která se následně pečlivě suší.

  • Trávení s lehkostí – pískavice příznivě ovlivňuje žaludeční i střevní činnost, dokáže omezit kyseliny, a tudíž i pálení žáhy, a doslova pohladí žaludek.
  • Ruku v ruce s trávením jde i její další úžasná vlastnost: snižuje nadýmání a podporuje metabolismus.
  • Velice často je součástí přírodních přípravků určených ke snižování krevního cukru a cholesterolu.
  • Dokáže zklidnit silně bušící srdce, například když máme pocuchané nervy.
  • Je jedním z přírodních prostředků, určených k mírnému snižování horečky.
  • Málokdo ví, že kašičku z pískavice lze použít zevně, a sice jako obklad. Zklidní drobné záněty i vyrážky.

Nastartuje kojení

Důležitou úlohu sehrává pískavice také při tvorbě mateřského mléka. Je často součástí bylinných čajů určených právě k podpoře laktace, velice rychle také zvětšuje objem prsou. Už v dávných dobách její sílu kojící maminky rády vyžívaly, zejména ty, které trápil přechodný nedostatek mléka (nejčastěji v období růstového spurtu dítěte, ale také při dlouhodobém stresu).

  • Nejlepších výsledků bývá dosaženo v kombinaci s bylinkou benedikt lékařský, která navíc zvyšuje proud/tok mléka. Zmínku o této bylince můžeme najít už v legendárním Mattioliho herbáři. Ten jej doporučoval právě ženám, které přicházely o mléko.
  • Příznivých výsledků si můžete všimnout již po 3 dnech od začátku užívání této bylinné kombinace.
Zpět nahoru

NOVÉ ČLÁNKY KAŽDÝ TÝDEN ZDARMA NA VÁŠ E-MAIL?

Přihlaste se zdarma k odběru novinek z webu Celostnimedicina.cz a už Vám neunikne ani jedna zajímavost ze světa celostní a alternativní medicíny.