Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Pilíře dětské imunity

01.10.2017
Děti
Dětství je nejkrásnější období v našem životě. A také nejdůležitější. Právě v té době jsou pokládány základní kameny pro celý budoucí život. Jedním z nich je i vývoj imunity, který trvá až do šesti let. Co dělat pro to, aby start do života našich dětí byl bez překážek?

Buďte tolerantní i zásadoví

O tom, jak vychovávat dítě, se vedou dlouhé diskuze, které nikdy nemohou dojít k žádnému univerzálnímu závěru. Každý z nás zkrátka vychovává děti podle svého. A tak, zatímco jedni rodiče jsou spíše volnomyšlenkářští, jiní vyžadují přísný řád. V případě posilování imunity platí obojí, důležité je zejména najít rovnováhu. Vhodně nastavený denní i noční režim je pro dítě zcela zásadní, pomáhá mu orientovat se, vytříbit jednotlivé činnosti a přijmout je jako zvyk. Řád by měl panovat zejména v jídle a spánku (batolata až 13 hodin spánku, předškolní děti až 10 hodin).

  • Zaveďte si doma příjemné rituály: vyprávění pohádek nebo příběhů před spaním, společné snídaně, procházky před večeří, …
  • Děti by měly mít dostatek prostoru k tomu poznávat okolní svět, ale také odpočívat, relaxovat a své dojmy a vjemy dostatečně vstřebat. Dobře odpočatý organismus se zároveň stává odolnějším.

 

Jídlo je zábava

Mlsné jazýčky dětí dokáží někdy rodiče pořádně potrápit. Děti mají své chutě, které preferují, a jiné striktně zavrhují. Snadno se tak může stát, že se jejich jídelníček smrskne na pár oblíbených jídel a rodiče jsou rádi, že dítě sní alespoň něco. To ale není správná cesta a už vůbec ne cesta vedoucí k pevnému zdraví.

 

Jídlo zásadním způsobem ovlivňuje celý organismus a ten dětský toho potřebuje opravdu spoustu: vitaminy, minerály, proteiny, zdravé tuky i sacharidy.

  • Sezónní a tuzemská zelenina a ovoce jsou nám blízké a také nám více chutnají. Seznamujte děti se všemi dostupnými druhy a opakujte jim, proč jsou pro ně dobré.
  • Hrajte si! Příprava zdravých a vyvážených svačinek nezabere mnoho času a i z několika ingrediencí vykouzlíte perfektní pokrmy.
  • Do přípravy jídla zapojte i děti. Budou se cítit slavnostně, když dostanou svou vlastní roli, a jídlo, na jehož přípravě se samy podílely, budou jíst s velkou chutí.

 

Vypusťte je!

Pobyt na čerstvém vzduchu je prospěšný, ba dokonce nutný. Udržuje děti v dobré fyzické i psychické kondici, pomáhá jim doplňovat zásoby vitaminu D a podporuje jejich imunitu. Kdykoli je to možné, pusťte děti ven – na procházku, na zahrádku, na hřiště, na výlet. Dokonce ani po prodělaném nachlazení není vhodné děti držet dlouho doma. Krátké procházky postupně prodlužujte a uvidíte – děti se báječně otuží.

  • Nezapomínejte na vhodné oblečení. V chladných měsících máme tendenci své ratolesti balit do co nejteplejších vrstev, to však není správné. Pořiďte dětem raději méně věcí, zato kvalitních a prodyšných. Pevné nepromokavé boty, bavlněný nátělník, prodyšné tričko, fleesová mikina, softshellová bunda a perfektně padnoucí čepička jsou ideální výbavou do sychravých dnů.

 

S čistotou to nepřehánějte

Udržovat dítě i domov v čistotě je prioritou většiny rodičů. Základní hygienické návyky jsou zcela samozřejmé a je dobré je dětem vštípit už v nejútlejším věku. Nikdy bychom však neměli zacházet do extrémů. Kult sterilního domova, jímž rodiče své děti chrání před jakýmkoli kontaktem s nečistotami, nevěstí nic dobrého. Děti, které neměly šanci setkat se s běžnými nečistotami a také například s běžnými alergeny (prach, pyl, ale i zvířecí srst), mají prokazatelně slabší imunitu a jsou náchylnější ke vzniku alergických reakcí než děti, které v rozumné míře okusí okolní svět „se vším všudy“.

Hýčkejte je!

Imunitu dětí lze podpořit stovkami dalších způsobů. K jedním z nich patří i speciální péče za pomoci přípravků Joalis Bambi Oil. Jedná se o tři různé oleje, které pečují o dětskou pokožku už od kojeneckého věku a díky informační složce dokáží velice šetrně detoxikovat citlivý dětský organismus. Oleje vznikly před několika lety a mají svůj krásný příběh: MUDr. Josef Jonáš uvádí, že je vyvinul speciálně pro svého syna.

  • Olejíčky obsahují řadu kvalitních olejů a rostlinných výtažků.

Svým působením cílí na nejčastější neduhy, které děti mohou zastihnout: oslabená imunita, dýchací potíže, alergické a atopické potíže, nespavost i neklid.

 

Celková nabídka přípravků Joalis.


Související články:
Detoxikace a imunita
Česnek jako silné přírodní antibiotikum
7 snadno dostupných potravin, které jsou víc než „super“
Jak se (ne)zbláznit z mateřství
Hlavní nepřítel: imunita
Jak na čistou domácnost bez toxinů
Zdravé kojení – jak na to?


01.10.2017
autor: Mgr. Alena Polakovičová
zdroj: www.ceff.info
další články v rubrice: Bylinky


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda

387,- Kč

387,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS