Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Pevnější kosti - bez chemických léků (část první)

03.10.2013
Pevnější kosti - bez chemických léků

Dr. Julian Whitaker

Poté, co se zviditelnila v seriálech Gidget a The Flying Nun, pokračovala Sally Field ve vynikající filmové kariéře. Teď se rozhodla pro jinou roli: Sally Field, dvojnásobná držitelka filmového Oskara, se v USA stala „tváří osteoporózy“. Objevila se na titulních stránkách mnohých časopisů, vystupovala jako host v různých talk show a také oslovila členy kongresu – to všechno proto, aby zvýšila povědomí o osteoporóze.

 

Je také mluvčí Big Pharmy. Na své webové stránce říká: „Osteoporóza byla tou poslední věcí, na kterou bych myslela. Vždycky jsem jedla zdravě, hodně jsem cvičila a byla aktivní. Ale testy ukázaly, že u mě dochází k rapidnímu poklesu hustoty kostí. Doktor mi řekl, že bych měla brát léky na zpevnění kostí. Když máte osteoporózu, promluvte si se svým doktorem. Pravdou je, že léky můžou pomoci, ale většina žen s osteoporózou je nebere dostatečně dlouho anebo je neberou pravidelně, což může mít za následek ještě větší riziko zlomeniny.“

 

Jde sice o kampaň, jejimž cílem je zvýšení povědomí o osteoporóze, ale jde zároveň i o propagaci prodeje. Tvář Sally Field krášlí reklamy na Bonivu, lék proti osteoporóze, a její webová stránka je sponzorována farmaceutickými společnostmi, které tento lék prodávají.

 

Nepopírám, že osteoporóza zvyšuje pravděpodobnost zlomeniny, nebo že zlomeniny můžou mít vážné následky. Jenomže je nutné, abyste znali skutečná rizika a benefity předepsaných léků, které se k léčbě osteoporózy užívají, stejně tak jako jiné bezpečné způsoby, jak posílit vaše kosti bez užívání léků.

 

Řídnutí kostní tkáně je do jisté míry nevyhnutelné

Kost, jako ostatní tkáně, se neustále mění. Buňky zvané osteoblasty vytvářejí novou kost, zatímco jiné buňky, osteoklasty, rozkládají a odstraňují staré tkáně. Můžeme mluvit o dokonalé rovnováze – až dokud nám není kolem 35, tehdy začíná rozkládání tkání kosti převažovat nad jejich tvorbou. Časem jsou pak kosti slabší a náchylnější ke zlomeninám.

 

K tomu, aby bylo možné kvantifikovat řídnutí kostní tkáně, se pomocí rentgenu, ultrazvuku nebo počítačové tomografie testuje kostní minerální hustota (BMD – bone mineral density), která měří množství vápníku a ostatních minerálů v kostech. Vyjde vám pak hodnota označovaná jako T-skóre, které porovnává vaše BMD s BMD zdravého třicetiletého člověka. Čím je T-skóre nižší, tím je kost řidší. Takže co pak udělá většina doktorů, aby zvýšila BMD a údajně tak snížila riziko zlomeniny? Samozřejmě, že předepíšou léky.

 

Šílené předepisování léků

Boniva, lék, který propaguje Sally Field, je bisfosfonát, který zabraňuje osteoklastům, aby rozkládaly a vstřebávaly kostní tkáň. K lékům stejné třídy patří také Fosamax, Actonel a Reclast. Boniva je slavná, kromě toho, že ji dělá reklamu Sally, také tím, že ji stačí brát pouze jednou měsíčně.

 

Bisfosfonáty mají ale několik nepříznivých účinků. Způsobují dráždění jícnu a tvoření vředů, bolest kostí a svalů, a vzácný, ale velice vážný zánět očí. Fosamax, který je podáván intravenózně, způsobuje strašnou nemoc zvanou osteonekróza čelisti, která má za následek zkažení a odumření kostní tkáně v čelisti. Fosamax také zvyšuje riziko fibrilace síní o 86 procent. Výzkum uskutečněný v červnu 2008 navíc odhalil, že dlouhodobé užívání Fosamaxu zvyšuje riziko únavové zlomeniny dolních končetin!

 

Asi si myslíte, že ty léky musí být tedy mimořádně účinné, když doktoři přehlížejí takové množství vedlejších účinků. Pravdou je, že doktoři jsou tak zaměřeni na BMD – stejně jako na další laboratorní ČÍSLA, jako například v případě cholesterolu nebo krevního tlaku – že zapomínají na skutečný cíl, kterým je zlepšení skutečného zdravotního stavu.

 

Nebezpečné a neefektivní

Doktor John Abramson, profesor Harvardské Univerzity a autor „Předávkované Ameriky“, pátral ve vědeckých studiích týkajících se těchto léků a zjistil několik znepokojujících faktů. Tady je příklad: Studie publikovaná v JAMA zjistila, že u žen s osteoporózou užívajících Formax došlo k dramatickému poklesu rizika zlomeniny kyčle. U vysoko rizikových žen, které tento lék užívaly po dobu 4 let, kleslo riziko zlomeniny o 56 procent ve srovnání se ženami z kontrolní skupiny, které žádné léky nebraly.

 

Jenomže podrobnějším prostudováním dat odhalíte, že i u neléčených žen bylo riziko zlomeniny velice nízké, pouze 0,5 procenta ročně. U žen užívajících Fosamax bylo toto riziko 0,2 procenta ročně. Takže to vlastně znamená, že pravděpodobnost, že tyto ženy nebudou mít zlomeninu, se zlepšila z 99,5 procenta ročně na 99,8 procenta ročně. „Z uvedeného plyne, že 81 žen s osteoporózou musí brát po dobu 4,2 let Fosamax, v celkové hodnotě 300 000 dolarů, aby se zamezilo jedné zlomenině“, uzavřel Doktor Abramson.

 

Studie dopadla ještě hůře pro ženy s osteopenií (lehká forma osteoporózy). Vlivem Fosamaxu se u nich naopak zvýšila pravděpodobnost zlomeniny kyčle o 84 procent a riziko zlomeniny zápěstí stouplo o 50 procent!

 

Doktor Abramson vysvětluje, že léky proti osteoporóze zvyšují hustotu vnější tvrdé vrstvy takzvané kortikální kosti. Avšak téměř vůbec nepřispívají ke zlepšení stavu vnitřní trámčité kosti, která je velmi důležitá například v kyčlích, zápěstí a v páteři. Trámčitá kost je ve srovnání s kortikální kostí metabolicky aktivnější a dochází u ní také dříve k řídnutí kostní tkáně. Jakmile dojde k řídnutí, léky stimulující tvorbu nové kostní tkáně přispívají k tvorbě tkáně především v kortikální kosti, ale nepomůže ani trámčité kosti, ani nepodpoří aktivitu stavebních kostních buněk. I když dojde ke zlepšení jakéhosi přístrojem měřeného čísla, skutečné riziko zlomeniny se tím nejenže podstatně nesníží, ale u počínajících lehkých odvápnění kostí se naopak dramaticky zvýší.


Související články:
Osteoporóza - léčba úspěšně vyřešena!
Co je to osteoporóza?
Osteoporóza a přírodní medicína
Collesova zlomenina


03.10.2013
autor: přeložila Viktoria Kopecká
zdroj: www.naturalnews.com
další články v rubrice: Přírodní léčba


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

299,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS