Péče o pokožku nastávající maminky

Snad nejkrásnějším obdobím ženy v životě je očekávání  příchodu svého děťátka. Těhotenství si každá žena užívá s úsměvem na tváři a spokojeností na duši. Avšak i toto období má své neduhy, které potrápí téměř každé ženské tělo. V těhotenství prochází tělo složitými proměnami – je zatíženo výraznými hormonálními změnami, během 9 měsíců se zdvojnásobí, až ztrojnásobí některé hormony v těle, výrazně a zároveň rychle se začne zvětšovat děloha až na osminásobek své původní velikosti, kosti a šlachy v pánevní oblasti se rozvolní.

S těhotenstvím je spojeno také několik nepříjemných projevů na kůži – změny její barvy, vznik strií apod. Některé ženy může potrápit větší množství vypadaných vlasů nebo rychleji se mastící vlasy. Jak tedy pečovat o pokožku v těhotenství? Pigmentové skvrny jsou pouze dočasným jevem, po porodu postupně mizí.

Strie neboli malé červené jizvičky se nejčastěji vyskytují na bříšku, prsou, zadečku, stehnech a bocích. Jakmile strie vzniknou, tak se jich žena „zbavuje“ velmi těžce. Někdy se toto ani nepodaří. Z tohoto důvodu doporučujeme používat kosmetiku proti striím pro budoucí maminky již od začátku těhotenství. Z naší nabídky doporučujeme tělový krém proti striím Elasti-Q Exclusive, krém na strie od Vichy či Gel na zpevnění poprsí – proti striím Equisetum. Z přírodní kosmetiky vám nabízíme produkty od Weledy a těhotenský pěstící olej Saloos.

Důkladnou péči je třeba věnovat také vlasům. Rozmarýnový šampon je určen pro citlivou pokožku, podporuje prokrvení vlasové pokožky a je vhodný při častém mytí vlasů. Vlasy si tuto regeneraci užijí a vydechnou si. Šampon Herbline podporuje rychlý růst vlasů a působí proti nadměrnému vypadávání vlasů, ke kterému může v těhotenství docházet. Důležitou informací je, aby každá nastávající maminka používala takovou kosmetiku, která je výhradně určena pro těhotné ženy.

Nezapomínejte také na přísun vitamínů a minerálů v podobě správné výživy. Možnou alternativou jsou doplňky stravy, které zajišťují přísun základních minerálů a vitamínů nezbytných pro období těhotenství. . V těhotenství má příznivý vliv na vývoj zdravého plodu železo rostlinného původu. Doplňte potřebu železa pomocí přípravku.

 

Zpět nahoru