Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Partnerské masáže

23.12.2010
V kůži se nachází velké množství receptorů, které při dotyku vysílají signály přes nervové dráhy do mozku, kde podněcují tvorbu tzv. hormonu štěstí endorfinu a oxytocinu, které mají na tělo pozitivní účinek. Zároveň se vylučují látky, které odbourávají adrenalin, vznikající při stresu.

Partnerská masáž je intimní praktika, která dokáže nejen dobře vyplnit společný večer, ale je i příjemnou formou relaxace a dokáže uvolnit po stresujícím dni.

Co je to partnerská masáž?
Jde o rytmické dotyky a hlazení, které slouží k relaxaci, uvolnění a navození pocitu pohody. Na rozdíl od jiných masáží, třeba zdravotní, rehabilitační nebo sportovní, u kterých je sexuální vzrušení nežádoucí, zde jde o pravý opak. Při rehabilitaci jsou některé procedury bolestivé, partnerská masáž naopak nesmí bolet vůbec.

U této praktiky je aktivní jen jeden ze dvojice, druhá osoba je pasivní a vychutnává si příjemné pocity. Po nějaké době se oba prostřídají.

Partnerské masáže se dají brát i jako určitý rituál, při kterém si dvojice věnuje čas a veškerou pozornost. V dnešní uspěchané době je takový rituál více než potřebný.

Co je k ní potřeba?
Partnerská masáž patří do soukromí. Je proto nasnadě, že jednou z věcí, které by měly předcházet masáži, je zajištění soukromí. Při výběru prostoru je potřeba přihlédnout nejen k tomu, že by neměl dvojici nikdo rušit, ale i k několika dalším faktorům. Prvním z nich je požadavek na vyšší teplotu v místnosti - oba partneři jsou zpravidla nazí. Chlad způsobuje ztuhnutí svalů a masáž se tak stane méně příjemnou. K navození vhodné atmosféry napomůže ztlumení světla (toho se dá dosáhnout i svíčkou) a neškodí ani tichá relaxační hudba (ploužáky, ...).

Další nezbytnou věcí je dostatek času, protože jde o relaxaci a uvolnění. V časovém stresu se nikdy nedá masáž stihnout tak, jako když si na sebe pár udělá dostatek času. Nejen stres by ale měl zůstat za dveřmi, měl by tam zůstat i stud a nedůvěra. Pomůcek mnoho nepotřebujete. Stačí pouze masážní olej, vhodná podložka (ne moc měkká, aby měl masírovaný oporu a ne moc tvrdá, aby měl dostatek pohodlí) a osuška (může jich být i víc).

Příprava na masáž
Příprava je jednoduchá. Začněte tím, že se domluvíte na průběhu večera. Po podložce (posteli) rozložte osušky. Je totiž vysoká pravděpodobnost, že by se olejem zamazaly matrace nebo povlečení. Peřiny a polštáře je samozřejmě vhodné uklidit. Pak stačí připravit vhodnou atmosféru a je na řadě příprava těla a mysli.

Je nezbytné uvolnit tělo. K tomu je vhodné teplo, například v zimě stačí ohřát deku na topení a masírovaného do ní zabalit. Ještě lepší je společná koupel v teplé vodě. Tělo se při ní rovnoměrně prohřeje a společná koupel skvěle navodí erotickou atmosféru, která je u partnerské masáže žádoucí.

Příprava mysli spočívá v tom, že je potřeba dostat z hlavy všechny problémy, stresy atd. Takže mobil v ideálním případě vypnutý a uložený v jiné místnosti, nějaký čas před masáží lze strávit příjemným popovídáním si s partnerem. Dojde-li během této doby například k hádce, masáž odložte na neurčito, nemělo by to smysl.

Jak taková masáž probíhá?
Tento druh masáže nemá přesně daná pravidla, je zde jen několik bodů, které je dobré dodržet:

  • Aktivitu vyvíjí jen jeden ze dvojice, druhý přijímá masáž zcela pasivně.
  • Studený olej nebo gel rozehřejte v rukou, s tělem masírovaného nesmí přijít do styku nic studeného! Způsobí to napnutí svalů a ztrátu uvolnění.
  • Nespěchejte, věnujte se celému tělu. Postupujte od méně intimních míst k intimnějším, genitálie nechte na konec. Začínejte lehounkými dotyky, později je možné trošku přitlačit. Ovšem pouze tak, aby masáž byla příjemná.
  • Věnujte se celému tělu pokud možno symetricky. Pokud masírujete např. nohu nebo ruku, udělejte pak to stejné i s druhou.
  • Masírovat není nutné jen rukama. Jdou použít i rty, chodidla a dámy můžou používat i ňadra. Zapojte fantazii.
  • Nezapomínejte ani na místa, která jindy během milostných hrátek vynecháváte. Znamená to například prsty na rukou a na nohou, masáž obočí atd.
  • Tento druh masáže může vést k orgasmu, ale není to jejím cílem. Stejně tak ji jde zakončit souloží, ale není to nutné.
  • Nikdy nemasírujte špičkami prstů, vždy jen jejich bříšky.
  • Netlačte nikdy přímo na páteř a klouby.
  • Nemasírujte čerstvé pohmožděniny, narušenou nebo zanícenou kůži a křečové žíly.

Ač teoreticky vypadá partnerská masáž složitě, opak je pravdou. Dodržení několika pravidel a důkladnější příprava, než na běžné milování, se však několikanásobně vrátí při příjemném prožitku.

Průběh masáže
Na záda lehce rozetřeme nahřátou emulzi nebo krém. Masírujeme pomalými pohyby, střídavě oběma dlaněmi, dlouhými pohyby od hýždí až po ramena a zpět.

Začneme od bederní oblasti a postupujeme podél páteře vzhůru. Opřeme se o ruce celým tělem. Mezi prsty a dlaně sevřeme ramenní svaly a jemně je promasírujeme. Palci a bříšky prstů vyvíjíme na svaly střední až silný tlak.

Když opakujeme pohyb vzhůru kolem páteře potřetí, opřeme se o svaly podél páteře zevní stranou palců. Postupujeme malými kroužky vždy jednou rukou o pár centimetrů nahoru, pak zase druhou rukou o něco výš. Masáž palci se smí provádět až tehdy, když je tělo prohřáté.

U krku promasírujeme ramenní svaly od středu do strany, jako bychom hnětli těsto.

Potom uchopíme jednu ruku partnera a lehce ji ohneme tak, aby ležela na jeho zádech. Drobnými krouživými pohyby promasírujeme svaly pod lopatkou a kolem ní. Pokrčenou ruku položíme zpět podél těla a totéž opakujeme i s druhou rukou.

Masáž ukončíme třením a hlazením kůže na zádech.

Masírovat můžeme i jiné části těla. Velmi vděčná je oblast chodidel, kde se nachází řada reflexních bodů.


Související články:
Feromony - aneb láska na první "počich"
Tantra-jóga pro ženy: Afrodisiaka
Thajská masáž


23.12.2010
autor: Václav Gerla
zdroj: www.zivotni-energie.cz
další články v rubrice: Ostatní


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS