Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Paracetamol z hlediska přírodní medicíny

25.07.2012

Paracetamol je používán ke snižování horečky anebo k utišení bolestí, nejčastěji hlavy nebo pohybového aparátu.

Pokud se v naší internetové poradně vyskytne dotaz, jakým přírodním prostředkem nahradit Paralen například při bolestech hlavy, vždy odpovídám, že žádným. Z hlediska přírodní medicíny nemá smysl potlačovat varovný signál našeho organismu. Je třeba vypátrat a odstranit vyvolávající příčinu – a varovný signál bolesti pak sám zmizí. Odstraňování různých sebezničujících prvků dosavadního životního stylu je ale pracné. Pro většinou současníků je mnohem pohodlnější spolknutí nějaké tišící tablety – například paracetamolu (na českém trhu nejčastěji pod obchodním názvem Paralen).

 

Málokdo z jeho uživatelů si však uvědomuje, že tato chemikálie není bezpečná. Uvádí se, že přibližně polovina všech selhání funkce jater souvisí s užitím paracetamolu, mimo jiné i proto, že jej lidé velmi často zneužívají při pokusu o sebevraždu neboli při neúmyslném předávkování.

 

Zkuste si představit, že by se sebevrah pokusil odejít ze světa předávkováním s pomocí volně prodejných přírodních produktů. Řekl bych, že by i kdyby se těch produktů přejedl, jeho úmysl by se mu stejně nepodařil.

 

Jedná se totiž o produkty s prakticky nulovou toxicitou, takže ani když sníte 40 tablet naráz, u většiny z nich se Vám nic nebezpečného nestane. Ale když sebevrah užije 40 tablet po 500 mg paracetamolu, nejspíše mu selžou játra a ledviny a on zemře = to je asi ten nejkrutější rozdíl mezi současnou přírodní a chemickou medicínou.

 

Uvádí se také, že pokud je 70 kg vážící člověk v nějaké nedobré zdravotní kondici, může smrtelná dávka dokonce začínat již někde na 12 gramech této látky.

 

Co je o paracetamolu poněkud méně známo, než často citované pokusy o sebevraždu.

 

Pokud budete pátrat na internetu (v angličtině doporučuji použít jiný název paracetamolu – acetaminophen), najdete citace různých studií, které ukazují na jeho další rizika.

 

Náhodné předávkování paracetamolem (acetaminophenem) je uvedeno jako nejčastější případ předávkování lékem s nutností hospitalizace malých dětí na jednotce intenzivní péče. (USA, statistika z roků 2004-2005)

 

Paracetamol zřejmě není bezpečný ani při normálním doporučeném dávkování, protože podle jiné studie (čítající 300 tisíc dětí ve věku 13-14 roků) stačilo i jen jediné použití tohoto „léku“ k tomu, aby se u nich v následujícím roce zvýšil o 50% výskyt astmatických potíží a o 31% výskyt ekzémů. Pokud byl paracetamol užíván častěji, zvýšil se následný výskyt astmatu o 251%, výskyt ekzémů o 100%.

 

Takže až Vás bude někdo přesvědčovat, že „lék“ s obsahem paracetamolu je při správném dávkování dostatečně bezpečný, myslete si o tom raději své.

 

Na závěr připomenu jednu zkušenost mnoha lidí spojených s přírodní medicínou – při onemocnění z nachlazení se spolehlivě osvědčuje současné užívání pravého ženšenu s echinaceou. Mimo jiné - při dostatečném dávkování organismus nemá žádný důvod ke zvyšování teploty, což je další velmi častý důvod, proč lidé zbytečně sahají po tabletách obsahujících paracetamol.

 

Sám se již řadu let nemusím potýkat s dřívějšími, několikrát ročně se vracejícími virózami a záněty průdušek. To od té doby, kdy jsem si zvykl užívat pravý ženšen (panax ginseng) prakticky nepřetržitě od začátku září, po celý podzim, zimu i jaro - až do příchodu nového léta. Stojí to sice nějakou tu stokorunu, ale když si vzpomenu na to, kolik času jsem dříve prostonal a prokašlal – opravdu bych zpátky neměnil.

 

Ono je na světě vždycky něco za něco.

 

Celková nabídka přípravků na bolesti hlavy a kloubů.


Související články:
Společnost "na prášky"
Farmaceutický průmysl vyvíjí léky pro nejbolestnější nemoc: pro život
Antidepresiva mohou zvýšit riziko srdečních onemocnění
Rozhovor s doktorem Russellem Blaylockem o devastujícím efektu glutamanu sodného, aspartamu a excitotoxinů (1.část)
Bisfosfonáty a výskyt vzácné atypické fraktury femuru
Důležitost horečky při infekcích


25.07.2012
autor: MUDr. Ladislav Šafránek
další články v rubrice: Očkování, farmaceutické lobby


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS