Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Oxygenoterapie - léčba kyslíkem

28.04.2015
Dýchání

Nedostatek kyslíku v tkáních sehrává u mnoha nemocí podstatnou roli. Je to logické, jasné: Nemůže-li buňka dýchat, umírá.

Když probírám s klienty v poradně průběh a historii vzniku jejich choroby, najdeme situace, které tento nedostatek podporují: nedostatek pohybu, životní stresy, znečištěné prostředí, kouření, což je vždy katastrofa a tragédie, ale také další jevy, např. chybné stravování, nedostatečné krytí antioxidanty v boji s volnými radikály, chudokrevnost, autoimunitní nemoci, vyčerpaný nárazníkový systém, dysfunkce štítné žlázy, užívaná hormonální antikoncepce, mnoho chemických léků a další.

 

Mám k dispozici neinvazivní metodu ANESA, která prochází třecími plochami kritiků, nicméně jeden fakt nelze vzít - dostanu během 5 minut 130 důležitých hodnot, které jako celek ukazují, jak tělo pracuje, a tehdy jasně v mnoha rubrikách testu vidím tuto kyslíkovou nedostatečnost. Mohu říci, že každý pacient, který má nějakou chronickou nemoc, nedostatkem kyslíku trpí.

 

V nemocnici lze tento jev prokázat tzv. kyslíkovým testem.

 

Pro možnost terapie kyslíkem má tento test stanovit, zda inhalace kyslíku pacientovi prospěje. Zpočátku se dostavuje subjektivní pocit úlevy, na nějž pacient reaguje pozitivně, ale je ještě nutný objektivní průkaz jmenovaným testem, kdy se měří koncentrace krevních dýchacích plynů před a při inhalaci kyslíku o různém množství. V krvi jsou rozpuštěny dýchací plyny - kyslík a oxid uhličitý, jejich množství je stanoveno tzv. parciálními tlaky a udává se v kiloPascalech (kPa). U nemocných vidíme snížený tlak kyslíku, současně roste tlak oxidu uhličitého. A jsou různé varianty.

 

Věda v těchto případech nabízí pomoc a snaží se o oxygenoterapii - snaží se kyslík do těla uměle dodávat přístrojem, který vytváří z vody vzduch s koncentrovaným kyslíkem. Ten vede do kyslíkové masky, kterou má pacient na obličeji. Současně je tento koncentrovaný kyslík zvlhčován. Tento postup je vhodný pro léčbu pacientů s těžkými formami postižení srdce i plic, kteří trpí trvalou dušností.

 

Jsem rád novince využívající myšlenku dodávat kyslík do těla příjmem vody, která je hodně nasycena kyslíkem. KAQUN tuto vodu čerpá z ledovce. Pacient dostane domů lahve s takovou vodou a jeho úkolem je zvýšit pitný režim pitím této kyslíkové vody. Bráno jako dobrá pomoc u popsaných stavů.

 

A jdou ještě dál - okysličují vodu kyslíkem speciálním přístrojem, napustí vanu a pacient stráví hodinu ponořen do této vody - kyslík se dostává do těla kůží. To se děje až 3 x denně při lázeňském režimu. Zatím vím, že toto provozují v Budapešti a chystají se spustit tuto kyslíkovou terapii v Piešťanech. Držme palce - je to prospěšná věc.

 

V osobní poradně provádím rozbor situace pacienta, mám před sebou hodnoty ANESA, znám jeho klinické projevy a lékaři stanovené diagnózy. Tehdy je nad slunce jasné, že pacient trpící chronickou nemocí musí projít totální životní změnou. Nekompromisně musí zlepšit výsledky svého kyslíkového handicapu. To je nezbytné! Okamžitě zahodit cigaretu, zvýšit hladinu antioxidantů, začít se pohybovat v lese, na horách, u moře, musí zlepšit mechanizmus dýchání, je možnost např. začít trénovat na Frolovově dýchacím trenažéru, někdo si vybere hraní na flétnu, člověk musí změnit životní filozofii, ev. zaměstnání, či bydlení. Investovat do pitného režimu vody obohacené kyslíkem, jenž mu pomůže svým dílem překonat potíže.

 

Je to na něm, nesmí se spoléhat na to, že se kyslík dostane do jeho buněk automaticky.


Související články:
Překyselení z nedostatku kyslíku – nitrobuněčná otrava, za kterou si můžeme sami
Dýchání jako živoucí dění – Rytmus dechu
Germanium


28.04.2015
autor: MUDr. Pavel ŠÁCHA
další články v rubrice: Filosofie zdraví


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

1329,- Kč

239,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS