Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Ovosan

04.05.2016
Ovosan

Řada z nás se již mohla setkat s přípravkem Ovosan. Oč se jedná? Ovosan je původní český doplněk stravy vyráběný z ischemizovaných (zbavených krve) kuřecích embrií. Jedná se o přírodní doplněk stravy, který není vyráběn z chemických látek. Jako doplněk stravy je oficiálně doporučen pro posílení imunitního systému a regenerace organismu. V celostní medicíně se používá i jako doplněk detoxikačních kúr.

Obsahuje olej ze slunečnice roční (Helianthus annus) a vaječný extrakt obsahující specifické vaječné fosfolipidy PNAE. Tento typ fosfolipidů je označován jako biologicky aktivní fosfolipidy (BAF®). Fosfolipidy obecně jsou látky, která mají v našem těle řadu funkcí. Jsou nezbytnou složkou živočišných i rostlinných organismů, kde jsou přítomny jako součást buněčných a vnitrobuněčných membrán, jednak jako součást lipoproteinů. Velký význam mají v nervových tkáních, hlavně v mozku. Dále jsou obsaženy v buněčných membránách, ve svalech, srdci, ledvinách, plicích, nervovém systému a v krevním řečišti. Skládají se z glycerolu, kyseliny fosforečné a mastných kyselin.

 

Jejich nedostatek může způsobit snížení duševní výkonnosti, zhoršení paměti či malou soustředěnost či únavu. Rovněž, pokud se jich nedostává v samotných buňkách, může také dojít k nedostatečnému zásobování buněk živinami a odvod odpadních látek. Toto se projevuje malátností, únavou a horší odolností vůči infekčním a civilizačním nemocem. Při zvýšené potřebě ochrany tkání a hlavně buněčných membrán, které obsahují fosfolipidy, je třeba takových látek dodávat i ve formě vhodných doplňků stravy.

 

V přípravku jsou ještě obohaceny látkou označenou zkratkou PNAE. Zkratka PNEA je sloučeninou s dlouhým názvem - 1-O-oktadecyl-2-oleoyl-sn-glycero-3-fosfo-(N-palmitoyl)etanolamin. Zásadní výhodou účinné látky PNAE je, že neohrožuje zdravé buňky, naopak je pomáhá vyživovat. Zdravé buňky totiž obsahují enzym, který štěpí fosfolipidy PNAE. Zbylé štěpy pak pomáhají při regeneraci buněčných membrán. V narušených buňkách tento enzym není funkční, buňky tedy nemohou fosfolipid PNAE rozštěpit, ten se hromadí v buňce a svou zvýšenou koncentrací zvyšuje permeabilitu (propustnost) buněčných membrán, které tak ničí.

 

Výrobce Ovosanu vycházel z práce RNDr. Jindřicha Káry DrSc., který svoje výsledky v roce 2000 publikoval ve studii s názvem: “Ether fosfolipid PNAE proti nádorovým buňkám: Prevence a terapie metastáz". Kára dochází k závěru, že působení je založeno na rozdílném metabolismu ve zdravé a nádorové buňce. Ve zdravých buňkách je přítomen enzym alkyl-glycerolmonooxygenáza, který štěpí etherickou vazbu v molekule PNAE. V nádorových buňkách tento enzym chybí nebo je téměř neaktivní, což vede ke kumulaci PNAE v membránách nádorových buněk a jejich destrukci, zatímco zdravé buňky zůstávají nepoškozeny. Je to proto, že dle teorie autora nádorovým buňkám chybí štěpící enzym, který by je zpracoval.

 

OVOSAN není návykový, neobsahuje konzervační látky ani syntetická barviva. Dlouhodobým sledováním bylo prokázáno, že není toxický pro zdravé buňky organismu. Důležité je upozornit, že pokud se užívá při detoxikaci v přírodní medicíně, tak reakcí na vyplavované toxické látky může být krátkodobě pocit únavy, podrážděnosti, bolest hlavy nebo porucha spánku. Při závažných obtížích je třeba probrat dávkování přípravku s ošetřujícím lékařem.


Související články:
Esenciální fosfolipidy
Já, Ovosan
Co je Ovosan?


04.05.2016
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice: Výživové doplňky


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

339,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS