Otoky dolních končetin z pohledu přírodní medicíny

cm nohy otok

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Příčiny chronických otoků dolních končetin spočívající v poruše cirkulace krve, kterou velmi dobře popsal pan kolega dr.Arndt v článku Otoky nohou. Nyní si uvedeme další příčiny jejich vzniku, které mohou vést k tomu, že otoky více odolávají léčbě pomocí jinak osvědčených přírodních produktů.

Otoky dolních končetin (dále jen DK) jsou důsledkem:

  1. neurovegetativní nerovnováhy – viz článek Karmická medicína 09 – Nerovnováha neurovegetativního systému.
  2. špatného dýchání, které pak nefunguje jako pumpa k čerpání žilní krve z periferie („žilní srdce“)
  3. překyselení (+ hromaděním toxinů) – sumář informací a odkazů najdete zde:

Proto každému (nemocnému i zdravému) doporučuji objednat si to, co také sám používám pro své zdraví:

  • Indikátorové pH papírky 200 ks,
  • pH  – obsahuje proti jiným produktům menší a přiměřenější množství vápníku v podobě výborně vstřebatelného mléčnanu vápenatého. Navíc je zde vápník doprovázen dalšími zásadotvornými minerály. Proto bude mít větší šanci pomáhat všude, kde je ho potřeba, aniž by se vysrážel někde, kde být nemá. To občas hlásí zklamaní klienti – v jakém komerčním produktu dvojsečný vápník užívali a kde všude jim po takové „odborné léčbě“ kalcifikoval (ledviny, velké cévy a v jednom případu také oční kapiláry).

Také je vhodné mít v těle stále dostatek antioxidantů. Nejzákladnějším antioxidantem je vitamín C – doporučuji zvýšit jeho příjem. Sám jej užívám 1 gram denně a prakticky trvale. Třeba Vás zaujmou některé z těchto:

  • Vitamin C 1000 mg

Povídání o tom, proč fandím vitamínům nejen v ovoci a zelenině, ale i těm v tabletách, najdete zde:

Co se mi nejvíce osvědčilo v péči o DK

Zdravotní situace dolních končetin – VČETNĚ OTOKŮ – se dá podstatně zlepšit přeladěním organismu a posílením vegetativních nervů dolních končetin. Je to ale cesta jen pro učenlivé:

  • Zpevňovat svaly DK, i když jsou zdánlivě bez pohybu – tzv. izometrické cvičení svalů. Například zpevňovat lýtka třeba tím, že nohy se opírají o podlahu jen na palcích. Pak prostřídat a opírat se chvilku o paty – a zase se za chvíli vrátit k opoře na špičkách prstů (pata-špička-pata-špička …).
  • Co nejméně myšlenek v hlavě (= přebytek energie) a o to více bioenergie přesunout směrem od pasu dolů, kde uzdravuje a CHRÁNÍ vše potřebné – například nosné klouby, křečové žíly a všechny orgány pánevního dna.
  • Co nejčastěji během dne praktikovat uddiánu bandhu – podrobnosti v článku:

V naší rodině se také osvědčuje co nejčastěji provozovat „drenážování“ = když jsou k tomu vhodné podmínky, dávat si nohy co nejvýše, NESTYDĚT SE ZA TO!