Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Osteoporóza - tichá epidemie 21. století

17.12.2010
Osteoporóza je onemocnění, u kterého dochází k prořídnutí kostí a v důsledku úbytku kostní hmoty se zvyšuje náchylnost kostí ke zlomeninám. V České republice postihuje osteoporóza asi 30 % žen a 10 % mužů ve věku nad 50 let.

Úbytek kostní hmoty se však může projevit vznikem zlomeniny až po pádu na bok nebo na ruce. Mohou se tak objevit zlomeniny krčku stehenní kosti nebo zlomeniny dolního předloktí. Někdy mají postižené osoby jen bolesti v zádech různé intenzity, které se objevují zejména u deformačních zlomenin obratlových těl. Zevně můžeme pozorovat nadměrný předklon, zvýrazněný ohyb páteře a tzv. „kulacení zad“, případně se věkem významně snižuje tělesná výška.Je nesmírně důležité osteoporóze předcházet, čím dříve, tím lépe.Nejčastější a nejzávažnější zlomeninou bývá fraktura krčku stehenní kosti. U nás ročně postihne asi 12 000 žen. Kolem 25 % žen umírá během hospitalizace a do 1 roku po příhodě. Další polovina žen má trvalé následky, velmi často se jedná o invaliditu.Nezbytnost doplňování vápníku ve formě doplňku stravy je naprosto zřejmá. Avšak stejně nezbytná je přítomnost dalších minerálů. Zejména hořčík, draslík, zinek ale i další stopové prvky je velmi problematické dostat do organismu v požadovaném množství jen běžnou stravou. Jednotlivé minerály vstupují do vzájemných interakcí, vzájemně se ovlivňují ve svém působení na kost a na celý organismus.Hořčík zlepšuje vstřebávání vápníku ve střevě. Snížená hladina draslíku v organismu zvyšuje křehkost kostí (náchylnost ke zlomeninám) i v situacích, kdy je množství vápníku v kostech na optimální úrovni. Zinek je stopovým prvkem, který má roli v zesílení, zmnožení kostní hmoty. Další nezbytnou složkou všech kvalitních doplňků stravy pro prevenci osteoporózy je vitamin D. Role vitamínu D je nezastupitelná při vstřebávání vápníku, fosforu a hořčíku ve střevě. Jeho přítomnost zlepšuje vstup minerálů do kosti, snižuje se odbourávání kosti, zvyšuje se zpětné vstřebávání již vyloučených minerálů do moči v ledvinách. Velmi podstatnou úlohou je zlepšení nervově-svalových funkcí, protože se tím zamezí častým pádům, které společně s poroticky postiženou kostí mohou za vysoký výskyt zlomenin.Pro podporu regenerace kostí si dnes můžete vybrat jedinečný doplněk stravy - OSTEO STAR, který společně s dostatečnou fyzickou aktivitou aerobní povahy (běh, plavání, cyklistika, rychlejší chůze) zabezpečí optimální zdravý stav vašich kostí a zubů.

https://www.celostnimedicina.cz/obrazky/xosteo11m.jpg


OSTEO STAR vysoce účinná formule pro boj s osteoporózou. Doporučujeme všem osobám nad 45 let pravidelně užívat OSTEO STAR, který představuje ideální kombinaci základních živin pro dobrou obměnu kostní hmoty až do pozdního věku. Dodáním potřebné denní dávky vápníku, hořčíku, vitaminu C a vitaminu D v plně ionizované koloidní formě zasáhnete pozitivně nejen do obnovy kostních struktur, ale také podpoříte celou řadu metabolických pochodů.Koloidní ionizovaný roztok OSTEO STAR zajistí vysokou míru resorpce v zažívacím traktu a zajišťuje dostatečný přísun potřebných živin a podpoří tělo v tvorbě nové kostní tkáně. U osob se sníženou hormonální hladinou nutno kombinovat s přípravky na harmonizaci hormonálního systému a na úpravu hormonální hladiny!Celková nabídka přípravků pro podporu regenerace kostí.


Související články:
Osteoporóza - nezbytnost zásadotvorných potravin pro zdravé kosti
Osteoporóza - komplexní pohled na uzdravení a prevenci
Osteoporóza a přírodní medicína
Osteoporóza - léčba úspěšně vyřešena!
Vitamín D3
Rostlinnou výživou s trochou sluníčka zatočíme s osteoporózou…!
Co je to osteoporóza?
Osteoporóza a osteomalacie
Pevnější kosti - bez chemických léků (část druhá)


17.12.2010
zdroj: časopis LifeSpektrum 3/2010
další články v rubrice: Nemoci


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS