prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Rubrika: Ostatní

6 nebezpečí, které Vám hrozí při používání nepřilnavých pánví a 2 bezpečnější alternativy
11.03.2016
6 nebezpečí, které Vám hrozí při používání nepřilnavých pánví

Nevím, jak vy, ale já už jsem slyšela hodně o nebezpečí teflonových pánví na smažení, pro ujasnění, mluvím o lehkých nepřilnavých pánvích. Jistě, používání je pohodlné, neváží skoro nic a nevyžadují před použitím žádnou přípravu ani žádnou speciální údržbu. Ale tyto pánve mohou vážně ohrozit vaše zdraví, pokud s nimi nezacházíte správně.

Kadidlovník pilovitý, boswellie (Boswellia serrata)
10.03.2016
Boswellie

Kadidlovník pilovitý neboli boswellie je středně velký strom z čeledi březulovitých. Roste zejména v Indii, Africe a na Středním východě. Složené lichozpeřené listy mají pilovité okraje, kterým rostlina vděčí za druhové jméno. Kvete drobnými, bílými až žlutavými květy. Hlavním produktem boswellie je pryskyřice, která je známá především jako kadidlo využívané v náboženských obřadech nejen křesťanských církví. Odebírá se z řezu na kmeni stromu do speciálních bambusových košů.

Je libo šálek jedinečné kávy špičkové kvality?
09.03.2016
Je libo šálek jedinečné kávy špičkové kvality?

Patříte mezi milovníky kávy, kteří si bez ní neumí představit začátek svého pracovního dne, jednání či posezení s přáteli? Pak vás dnes jistě potěšíme, přinášíme vám totiž něco netradičního, kvalitního a jedinečného - BIO kávu José Garcia.

Ničím nerušený spánek
08.03.2016
Ničím nerušený spánek
Často se v posteli marně převalujete třeba i dvě hodiny, než konečně upadnete do hlubokého spánku? Budíte se několikrát za noc a pokaždé vám dělá velké problémy znovu usnout? Nejste v tom rozhodně sami.
Pořiďte si „vnitřní“ sluneční brýle!
04.03.2016
Pořiďte si „vnitřní“ sluneční brýle!

Každý den nám zprostředkovává nespočetně vjemů, jak ale opravdu funguje, tuší jen málokdo z nás. Možná víte, že se v lidském oku nachází čočka či duhovka nebo že obraz z oka dopadá na sítnici, která ho zpracuje a posílá zrakovým nervem do mozku. Slyšeli jste ale slovo „makula“? Říká se jí také „žlutá skvrna“ a jedná se o centrální část sítnice. Díky ní vidíme ostře, můžeme řídit auto, rozeznávat obličeje nebo číst. Právě v makule jsou obsaženy látky lutein a zeaxanthin, které působí jako „vnitřní sluneční brýle“.

Zinek v chelátové vazbě
03.03.2016
Zinek

Zinek je nepostradatelným stopovým prvkem, který se vyskytuje v mnoha orgánech, tkáních a tělních tekutinách (kosti, kůže, vlasy, zuby, cévnatka oka, játra, slinivka, varlata). Přispívá k normálnímu metabolismu sacharidů, udržení normálního stavu kostí, vlasů, nehtů a pokožky. Dále přispívá k normální funkci imunitního systému, k normální plodnosti a reprodukci a mnoho dalšího. Pokud se chce dozvědět o zinku mnohem víc, zavítejte do odborné literatury.

Léčba inkontinence žen
29.02.2016
Léčba inkontinence žen

V tomto článku se budu zabývat nejrozšířenější formou inkontinence žen, inkontinencí stresovou a inkontinencí smíšenou. Stresová inkontinence nemá nic společného se stresem psychickým. Jedná se o samovolný únik moči zapříčiněný náhlým zvýšením vnitrobřišního tlaku vyvolaným například zakašláním, kýchnutím, poskokem chůzí ze schodů a podobně. Postupně se frekvence epizod úniku moči stupňuje i při čím dál menším podnětu například i při vstávání ze židle.

Ženšen ze Soulu je nadchl, v Česku ho však nesehnali. Začali ho sami dovážet
26.02.2016
Ženšen korejský

Posílí imunitu, zlepší paměť i sexuální výkonnost. To jsou jen některé účinky ženšenu pravého. Ale není ženšen jako ženšen - poradíme vám, který je nejúčinnější. Přestože v Evropě není ženšen příliš rozšířený, v Asii na něj nedají dopustit. Je jedním z klíčových léků tradiční východní medicíny a lékaři ho ordinovali i čínským císařům.

Jaký je vztah emocí a nemocí? Napoví vám jarní Festival Evolution
24.02.2016
Festival Evolution

Ve dnech 18. – 20. března 2016 na Holešovickém výstavišti vám poradí řada odborníků z oblasti celostní, konvenční i alternativní medicíny – začíná tradiční Festival Evolution. Touha po zdraví je přirozenou vlastností a stále více lidí stojí o informace o tom, co je pro jejich kvalitní život prospěšné. Zdraví je tím nejcennějším, co v životě máme. Nemoc nás může zaskočit nepřipravené a teprve potom si uvědomíme, že zdraví není automatická věc. Náhle hledáme řešení a odpovědi. A ruku v ruce se zdravím tělesným jde i zdraví duševní, či duchovní…

Vychutnejte si Home Made Juice
23.02.2016
Vychutnejte si Home Made Juice
Už Vás nebaví trávit v kuchyni veškerý svůj čas? Chcete mít zdravou čerstvou šťávu denně na svém stole? Tak právě pro Vás je tu nový lis na ovoce a zeleninu od Conceptu.
Článků: 577   1 ... 3 4 5 6 7 ... 58
Etikoterapie – 7 pocitů, které nám poškozují zdraví
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Priessnitzův obklad
Vytváření domněnek nás předurčuje k utrpení. Jak je nevytvářet?
5 prospěšných látek pro duši - kde je najít
Hořčík - symbol klidu a míru v těle
Jak to udělat, abyste zvýšili pravděpodobnost, že druzí vyhoví vaší žádosti
Otoky nohou
Překyselení organismu a zrádnost jeho jednoduchých řešení
(c) 2004-2017 www.celostnimedicina.cz
O násRSS