prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví

Najdete nás na facebooku
Zdravá výživa


Rubrika: Ostatní

Pořiďte si „vnitřní“ sluneční brýle!
04.03.2016
Pořiďte si „vnitřní“ sluneční brýle!

Každý den nám zprostředkovává nespočetně vjemů, jak ale opravdu funguje, tuší jen málokdo z nás. Možná víte, že se v lidském oku nachází čočka či duhovka nebo že obraz z oka dopadá na sítnici, která ho zpracuje a posílá zrakovým nervem do mozku. Slyšeli jste ale slovo „makula“? Říká se jí také „žlutá skvrna“ a jedná se o centrální část sítnice. Díky ní vidíme ostře, můžeme řídit auto, rozeznávat obličeje nebo číst. Právě v makule jsou obsaženy látky lutein a zeaxanthin, které působí jako „vnitřní sluneční brýle“.

Zinek v chelátové vazbě
03.03.2016
Zinek

Zinek je nepostradatelným stopovým prvkem, který se vyskytuje v mnoha orgánech, tkáních a tělních tekutinách (kosti, kůže, vlasy, zuby, cévnatka oka, játra, slinivka, varlata). Přispívá k normálnímu metabolismu sacharidů, udržení normálního stavu kostí, vlasů, nehtů a pokožky. Dále přispívá k normální funkci imunitního systému, k normální plodnosti a reprodukci a mnoho dalšího. Pokud se chce dozvědět o zinku mnohem víc, zavítejte do odborné literatury.

Léčba inkontinence žen
29.02.2016
Léčba inkontinence žen

V tomto článku se budu zabývat nejrozšířenější formou inkontinence žen, inkontinencí stresovou a inkontinencí smíšenou. Stresová inkontinence nemá nic společného se stresem psychickým. Jedná se o samovolný únik moči zapříčiněný náhlým zvýšením vnitrobřišního tlaku vyvolaným například zakašláním, kýchnutím, poskokem chůzí ze schodů a podobně. Postupně se frekvence epizod úniku moči stupňuje i při čím dál menším podnětu například i při vstávání ze židle.

Ženšen ze Soulu je nadchl, v Česku ho však nesehnali. Začali ho sami dovážet
26.02.2016
Ženšen korejský

Posílí imunitu, zlepší paměť i sexuální výkonnost. To jsou jen některé účinky ženšenu pravého. Ale není ženšen jako ženšen - poradíme vám, který je nejúčinnější. Přestože v Evropě není ženšen příliš rozšířený, v Asii na něj nedají dopustit. Je jedním z klíčových léků tradiční východní medicíny a lékaři ho ordinovali i čínským císařům.

Jaký je vztah emocí a nemocí? Napoví vám jarní Festival Evolution
24.02.2016
Festival Evolution

Ve dnech 18. – 20. března 2016 na Holešovickém výstavišti vám poradí řada odborníků z oblasti celostní, konvenční i alternativní medicíny – začíná tradiční Festival Evolution. Touha po zdraví je přirozenou vlastností a stále více lidí stojí o informace o tom, co je pro jejich kvalitní život prospěšné. Zdraví je tím nejcennějším, co v životě máme. Nemoc nás může zaskočit nepřipravené a teprve potom si uvědomíme, že zdraví není automatická věc. Náhle hledáme řešení a odpovědi. A ruku v ruce se zdravím tělesným jde i zdraví duševní, či duchovní…

Vychutnejte si Home Made Juice
23.02.2016
Vychutnejte si Home Made Juice
Už Vás nebaví trávit v kuchyni veškerý svůj čas? Chcete mít zdravou čerstvou šťávu denně na svém stole? Tak právě pro Vás je tu nový lis na ovoce a zeleninu od Conceptu.
Co ještě můžeš v životě udělat
17.02.2016
Modlitba

V předvánoční době i jindy běhá internetem mnoho příloh s polopravdami o filozofii života a o víře. Skutečná pravda a předpis pro život jsou ovšem obsaženy v Bibli. Držíme-li se jí, praktikujeme pravidla, která nám předpisuje náš Stvořitel a skutečný Rodič na věky věků.

Masticha - léčivá pryskyřice ke žvýkání
12.02.2016
Masticha

Chios Masticha je pryskyřičná míza stromu řečík lentišek. Malý lepkavý „zázrak” je přírodní unikát, který se více než 2000 let získává pouze na jediném místě na světě a to v malém regionu na jižní straně řeckého ostrova Chios. Kombinace klimatických podmínek a místní půdy je zřejmě tajemstvím, proč je chioská masticha dlouhá staletí oceňována pro blahodárné léčivé účinky na lidský organismus.

Jaké jídlo je vhodné pro zimní období?
11.01.2016
Jaké jídlo je vhodné pro zimní období?

V zimě je nejdůležitější udržovat tělo v teple. Pečovat a „zahřívat“ bychom měli zejména orgány, jako jsou ledviny a močový měchýř. Do jídla proto potřebujeme nashromáždit co nejvíce „tepelné energie“. Ideální pro toto období jsou polévky, kaše, jídla z jednoho hrnce – „eintopfy“, zapékané pokrmy, kompoty a sušené ovoce. Používáme zahřívající koření (zázvor, pepř, badyán, skořice, hřebíček, kari, koriandr, bazalka, tymián, …). Teplá jídla vyrovnáváme malým množstvím zimních salátů z mrkve, rukoly, křenu, řepy a zelí, kvašenou zeleninou nebo šťávou z mladého ječmene. Potraviny se silným ochlazujícím účinkem zařazujeme do jídelníčku v malém množství.

Advent je příprava na nový rok
27.12.2015
Zima

Právě nyní, kdy otevíráte nové vydání Vitae, nastává adventní čas a my budeme za několik týdnů zažívat nejkrásnější svátky v roce – Vánoce. Víme ale, co tato doba doopravdy znamená? V čem je pro nás významná a důležitá?

Článků: 573   1 ... 3 4 5 6 7 ... 58
Zapomenutý objev německého držitele Nobelovy ceny
Stravování žen po čtyřicítce
Mocná dvojice minerálů
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Vladimír Kafka: „Nemoc je dluh lásky na sobě. Vlažnost nás pomalu zabíjí.“ – 1. část rozhovoru
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Priessnitzův obklad
Hemeroidy - léčba, která zabírá
Vladimír Kafka: „Základem vyléčení je vytvořit si jasný obraz toho, kým chci být. Nemoc je reakce.“ – 2. část rozhovoru
Jak snížit hladinu škodlivého LDL cholesterolu přirozenou cestou
(c) 2004-2017 www.celostnimedicina.cz
O násRSS