Organic Matcha – radost, energie a štíhlé křivky

cm matcha

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Chcete si užívat teplých letních dnů v duchu relaxace, čisté mysli a přílivu energie? To vše bez kávového dopingu?  Nevěříte? Dejte zelenou naší nové zelené potravině – čaji Organic Matcha z nejčistších lokalit v Japonsku a uvidíte. Za 100% kvalitu, čistotu, tradiční šetrné zpracování, a díky tomu vyšší obsah tělu prospěšných látek, ručíme! Jako malý bonus pro vaši postavu vám prozradíme, že spaluje nežádoucí tukové polštářky čtyřikrát rychleji, než se v těle děje za běžného stavu.

Pro zaryté příznivce kávy máme jedno srovnání: rozdíl mezi Organic Matcha a kávou je v přirozeně obsažených látkách. V kávě je kofein, silný stimulant. Matcha zase obsahuje teofylin a teaniny, k tomu spoustu minerálů, vitamínů, aminokyselin a antioxidantů. Podstatný rozdíl je ale v uvolňování energie. U kávy k němu dochází okamžitě, u čaje Matcha je tento proces postupný. Konzumace Organic Matcha je proto nesrovnatelně zdravější než pití kávy.

Zelený elixír Buddhistických mnichů

  • Matcha obsahuje jedny z nejsilnějších přírodních antioxidantů – katechinů. Téměř 60% z nich tvoří EGCG (epigallocatechingallát) významně podporující metabolismus a spalování tuků. Díky antioxidačním účinkům (dokonce několikanásobně vyšším, než mají vitamíny C,E a beta-karoten) se uplatňuje v prevenci onemocnění srdce, cév a rakoviny tlustého střeva. Brání ukládání LDL-cholesterolu.
  • Energizuje tělo, povzbuzuje náladu, zklidňuje zvyšuje odolnost proti stresu. Po vypití šálku zažijete vzpruhu trvající 3-6 hodin.
  • Skvělý nápoj pro diabetiky: snižuje hladinu cukru v krvi.
  • Obsažený L-theanin stimuluje produkci mozkových vln alfa, což vytváří stav hluboké relaxace a duševní bdělosti podobný stavu dosaženému při meditaci. Tento relaxační účinek se objevuje již po 30-40 minutách. L-theanin také ovlivňuje uvolňování a redukci neurotransmiterů, jako jsou dopamin a serotonin, což vede ke zlepšení paměti, koncentrace a schopnosti učit se.
  • Díky chlorofylu, jehož zvýšená produkce je podpořena při pěstování čaje speciální zastiň-ovací technikou, podporuje krvetvorbu.
  • Matcha je oproti klasickým zeleným čajům účinnější právě díky tomu, že konzumujeme celý rozemletý lístek v prášku, zato běžný čaj pouze vylouhujeme. Proto obsahuje matcha až 10x více účinných látek.

Koktejl zdraví prospěšných látek

Antioxidanty – EGCG katechin: 200x účinnější antioxidant než například vitamíny C, E a beta-karoten

Aminokyselina L-theanin: látka redukující úzkost, podporující dobrou náladu, soustředěnost a bdělost

Vitamíny A, E, C a minerály železo, vápník, draslík, zinek

Chlorofyl a vláknina

Kdo matchu nejvíce ocení?

Studenti, manažeři, diabetici, lidé pracující ve stresovém prostředí nebo s nadváhou

Jak matchu užívat?

Jednu čajovou lžičku důkladně rozmíchejte nejdříve v malém množství vody a poté dolijte do 200 ml studenou nebo převařenou vodou odstátou na 75 °C. Pro krémovou konzistenci užijte při míchání šlehací metličku nebo nápoj protřepejte v šejkru. Citlivějším osobám doporučujeme užívat pozvolna, maximálně jeden šálek denně, vzhledem ke stimulujícím účinkům, a nekonzumovat po kávě nebo jiných stimulantech. Díky energizujícímu působení neužívejte v pozdních odpoledních hodinách a před spánkem.

Zpět nahoru