Organic Matcha – radost, energie a štíhlé křivky

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Chcete si užívat teplých letních dnů v duchu relaxace, čisté mysli a přílivu energie? To vše bez kávového dopingu?  Nevěříte? Dejte zelenou naší nové zelené potravině – čaji Organic Matcha z nejčistších lokalit v Japonsku a uvidíte. Za 100% kvalitu, čistotu, tradiční šetrné zpracování, a díky tomu vyšší obsah tělu prospěšných látek, ručíme! Jako malý bonus pro vaši postavu vám prozradíme, že spaluje nežádoucí tukové polštářky čtyřikrát rychleji, než se v těle děje za běžného stavu.

Pro zaryté příznivce kávy máme jedno srovnání: rozdíl mezi Organic Matcha a kávou je v přirozeně obsažených látkách. V kávě je kofein, silný stimulant. Matcha zase obsahuje teofylin a teaniny, k tomu spoustu minerálů, vitamínů, aminokyselin a antioxidantů. Podstatný rozdíl je ale v uvolňování energie. U kávy k němu dochází okamžitě, u čaje Matcha je tento proces postupný. Konzumace Organic Matcha je proto nesrovnatelně zdravější než pití kávy.

Zelený elixír Buddhistických mnichů

  • Matcha obsahuje jedny z nejsilnějších přírodních antioxidantů – katechinů. Téměř 60% z nich tvoří EGCG (epigallocatechingallát) významně podporující metabolismus a spalování tuků. Díky antioxidačním účinkům (dokonce několikanásobně vyšším, než mají vitamíny C,E a beta-karoten) se uplatňuje v prevenci onemocnění srdce, cév a rakoviny tlustého střeva. Brání ukládání LDL-cholesterolu.
  • Energizuje tělo, povzbuzuje náladu, zklidňuje zvyšuje odolnost proti stresu. Po vypití šálku zažijete vzpruhu trvající 3-6 hodin.
  • Skvělý nápoj pro diabetiky: snižuje hladinu cukru v krvi.
  • Obsažený L-theanin stimuluje produkci mozkových vln alfa, což vytváří stav hluboké relaxace a duševní bdělosti podobný stavu dosaženému při meditaci. Tento relaxační účinek se objevuje již po 30-40 minutách. L-theanin také ovlivňuje uvolňování a redukci neurotransmiterů, jako jsou dopamin a serotonin, což vede ke zlepšení paměti, koncentrace a schopnosti učit se.
  • Díky chlorofylu, jehož zvýšená produkce je podpořena při pěstování čaje speciální zastiň-ovací technikou, podporuje krvetvorbu.
  • Matcha je oproti klasickým zeleným čajům účinnější právě díky tomu, že konzumujeme celý rozemletý lístek v prášku, zato běžný čaj pouze vylouhujeme. Proto obsahuje matcha až 10x více účinných látek.

Koktejl zdraví prospěšných látek

Antioxidanty – EGCG katechin: 200x účinnější antioxidant než například vitamíny C, E a beta-karoten

Aminokyselina L-theanin: látka redukující úzkost, podporující dobrou náladu, soustředěnost a bdělost

Vitamíny A, E, C a minerály železo, vápník, draslík, zinek

Chlorofyl a vláknina

Kdo matchu nejvíce ocení?

Studenti, manažeři, diabetici, lidé pracující ve stresovém prostředí nebo s nadváhou

Jak matchu užívat?

Jednu čajovou lžičku důkladně rozmíchejte nejdříve v malém množství vody a poté dolijte do 200 ml studenou nebo převařenou vodou odstátou na 75 °C. Pro krémovou konzistenci užijte při míchání šlehací metličku nebo nápoj protřepejte v šejkru. Citlivějším osobám doporučujeme užívat pozvolna, maximálně jeden šálek denně, vzhledem ke stimulujícím účinkům, a nekonzumovat po kávě nebo jiných stimulantech. Díky energizujícímu působení neužívejte v pozdních odpoledních hodinách a před spánkem.

Zpět nahoru

NOVÉ ČLÁNKY KAŽDÝ TÝDEN ZDARMA NA VÁŠ E-MAIL?

Přihlaste se zdarma k odběru novinek z webu Celostnimedicina.cz a už Vám neunikne ani jedna zajímavost ze světa celostní a alternativní medicíny.