Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Onychomykózy a jejich prevence a léčba pomocí přírodní medicíny

05.03.2013

Pod názvem onychomykózy se skrývá velmi rozšířené infekční onemocnění, známé pod poněkud nepřesným označením plíseň nehtů (jde o to, že zde je více původců, ne jen plísně). Některé zdroje uvádějí, že určitou formou onychomykózy může trpět až čtvrtina populace České republiky. Nejvíce nebezpečí vzniku infekce hrozí na vlhkých místech, které tvoří příznivé prostředí pro růst plísní , kvasinek a dalších původců onemocnění. Onychomykózu si tedy celkem snadno můžeme odnést z veřejných bazénů, saun , sprch a podobně, kde zůstaly zachycené výtrusy hub po nemocném. Rovněž přenos infekce je možný, pokud bychom použili stejný ručník s nemocným.Infekce se snáze uchytí na nohou než na rukou, protože zde tomu nahrává teplé a vlhké prostředí, hlavně pokud často nosíme uzavřené boty. Její výskyt se zvyšuje postupně s věkem, nejmenší je u dětí, kde je to dáno rychlým růstem nehtů a tudíž ztíženou možností infekce se uchytit.

 

Toto onemocnění napadá nehtovou ploténku a její okolí. Infekce se nejčastěji dostává na okraj nehtu, odkud se, pokud není včas léčena, rozšíří na nehtové lůžko. Postupně nehet deformuje a mění jeho barvu (houby se živí kreatinem, který je v nehtech a postupně ho rozkládají). Podle těchto ukazatelů se posuzuje, jak je infekce rozvinutá. Pokud zasáhne až nehtové lůžko, situace se zkomplikuje ještě více a léčba je obtížnější. Proto je velmi důležité začít bojovat proti plísni nehtů co nejdříve.

 

Pokud půjdete s mykózou nehtů k dermatologovi, pravděpodobně vám nejdříve napíše klasický krém, gel nebo mast, který je vhodný u plísňového onemocnění, které se nachází mezi prsty či na ploskách nohou, ale není tak účinné, pokud onemocnění zasáhlo už nehet. V tom případě vám lékař nabídne tablety k vnitřnímu užívání, ale zde je zase nevýhoda, že mohou nastat nežádoucí účinky.

 

Problém navíc komplikuje fakt, že původců onemocnění může být více druhů. Mohou to být dermatofyty (skupiny hub živících se rohovinou kůže či nehtů, například Trichophyton rubrum, Trichophyton mentagrophytes), plísně, kvasinky (Candida albicans či Candida parapsilosis) nebo tzv. oportunní mikromycety. Lékař by měl pomocí stěru stanovit původce a dle toho vybrat léčbu. Odborníci navíc uvádějí, že účinnost antimykotických léků vůči jednotlivým původcům není v mnohých případech jednoznačná a léky jsou často předepisovány na nevhodnou dobu medikace.

 

Onychomykóza ztrpčuje i kvalitu života pacientů – pacienti mají potíže při chůzi, bolesti, stydí se chodit tam, kde ostatní to mohou vidět či dokonce nemoc zhoršuje někdy i pracovní uplatnění.

 

V současnosti není třeba čekat jen na návštěvu lékaře, k dispozici je řada přírodních přípravků, které mohou pomoci i v tomto případě.

 

Nailexpert na mykózy nehtů obsahuje roztok, který se pomocí štětečku aplikuje dvakrát denně na postižená místa. Přípravek vytváří ochranný film obsahující nanočástice stříbra, který brání dalšímu rozvoji mykózy a znemožňuje, aby napadla i ostatní nehty. Dále obsahuje látky jako panthenol a glycerin, které pomáhají nehet regenerovat, hydratovat a vyživovat. Přípravek lze používat i preventivně, pokud se pohybujeme na místech, kde je zvýšené riziko vzniku mykóz.

 

Dalším přípravkem, který je možno používat, je Top Gold Mykos. Jeho složky jsou přírodního původu, obsahuje výtažek z kajeputu, arniky, třezalky a šalvěje. Přípravek se nanáší 2 x denně.Působí preventivně proti plísním (posiluje odolnost nehtů) a zlepšuje stav napadených nehtů.

 

Velmi známý je přípravek Biodeur - chytrá houba. Přípravek obsahuje parazitickou houbu Pythium oligandrum, která proniká svými vlákny do buněk jiných hub, jako například těch, co způsobují onychomykózu a čerpá z nich potřebnou výživu. Tímto svým působením ničí vláknité mikromycety a kvasinkové organismy na pokožce nohou a pod nehty. Dále omezuje potivost a odstraňuje zápach. Jakmile chytrá houba vyčerpá živiny z patogenů a zdecimuje původce infekce, mizí ze scény, protože ve zdravém prostředí není schopna se adaptovat. Přípravek působí proti plísním a kvasinkám na kůži, mezi prsty a na ploskách nohou. Pokud ještě není napaden nehet, pomáhá zabránit rozšířit se plísni z kůže na nehet a pokud je nehet již napaden, může ochraňovat okolní místa před rozšířením onemocnění. Jeho význam je rovněž i v preventivním používání v případě, že se pohybujeme na problematických místech.

 

Při mykózách se dá používat i rakytníkový olej. Preventivně je dobré užívat i křemík, buď jako čaj z přesličky rolní, která ho obsahuje nebo v tabletkách jako doplněk stravy.

 

Napadené části nehtu je třeba po odrůstání odstranit. Prevencí proti plísni je důkladné osušení nohy po každém mytí nebo koupání. Nutností je také používání vlastního ručníku, ve veřejných bazénech a saunách se doporučují přezůvky (včetně pohybu v šatnách). Vyplatí se také pravidelně dezinfikovat obuv a používat bavlněné ponožky, které nezapaří nohu.


Související články:
Houba shiitake
Zatočte s plísněmi nohou. Navždy!
Účinky chytré houby
Grapefruitová jadérka


05.03.2013
autor: PharmDr.Tomáš Arndt
další články v rubrice: Nemoci


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…

1025,- Kč

265,- Kč

317,- Kč
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS