Odolnost po celý rok – jedlový olej

Popisovaná zdravotní témata nemohou být náhradou za odborné zdravotní vyšetření. Pro stanovení zdravotních závěrů je vždy třeba obrátit se na lékaře.

Každý člověk je někdy nemocný. Nachlazením, chřipkou nebo zánětem průdušek, které překážejí v každodenním životě a navíc přinášejí řadu obtíží, je možné onemocnět po celý rok. Proto je dobré se zamyslet nad tím, jakým způsobem zvýšit odolnost organismu a tak se chránit před nákazou. Je otázkou, zda lze posílit imunitní systém do té míry, že bude účinně vzdorovat útokům choroboplodných bakterií, virů a plísní.

OSLABENÝ IMUNITNÍ SYSTÉM
Za obranu lidského organismu před choroboplodnými bacily odpovídají zvláštní buňky, mezi něž patří leukocyty (bílé krvinky), lymfocyty a makrofágy, které ničí cizorodé bakterie, viry a plísně. Stává se však, že jejich produkce v organismu není z různých důvodů dostačující, a právě tehdy lze onemocnět – nachlazením, chřipkou, kašlem, rýmou, angínou, zánětem průdušek nebo zápalem plic. V jakých situacích tedy imunitní systém selhává?

1) Organismus je znečištěný toxiny
U mnoha osob dochází ke zpomalení vnitřních metabolických procesů, a organismus se není proto schopen sám zbavit nahromaděných toxinů a odpadních produktů z látkové výměny, které zůstávají v těle a způsobují těžkopádnost, otoky končetin a celkové oslabení, mají svůj podíl také na snížení výkonnosti imunitního systému.

2) Organismus je oslabený v důsledku dlouhodobého užívání antibiotik
Velmi mnoho chorob se řeší pomocí antibiotik, aniž je dosažen žádaný účinek. Negativní dopad na organismus je však v každém případě značný, protože antibiotika zabíjejí přátelské bakterie, které chrání před choroboplodnými bakteriemi a plísněmi. Antibiotika také často oslabují vnitřní orgány, jako například ledviny a játra, ale především snižují výkonnost imunitního systému. Proto je organismus po každém užívání antibiotik náchylný k dalším infekcím.

3) Nedostatek vitamínů a minerálů
Vzhledem k tomu, že půda je v dnešní době značně vyčerpaná, konzumujeme výrobky obsahující velmi malé množství výživných složek, které jsou navíc výsledkem vysokého stupně prefabrikace. Proto se stále častěji objevuje problém nedostatku vitamínů a minerálů, které jsou pro zdravý život nezbytné. Řešením jsou nejčastěji synteticky vyráběné komplexní vitamínové a minerální preparáty, jejichž vstřebatelnost je velmi nízká. V důsledku výše uvedených skutečností přestává celý organismus včetně imunitní systému řádně pracovat, objevuje se oslabení a snížení odolnosti.

4) Stres snižuje imunitu
V každodenním životě existuje mnoho stresových situací, které odčerpávají sílu a energii a navíc narušují činnost celého organismu. Stres ve značném stupni oslabuje přirozené obrané mechanismy, a v důsledku toho také odolnost proti nemocem.

JAK POSÍLIT OBRANYSCHOPNOST?
Lékaři doporučují užívat preparáty, které podporují produkci leukocytů. Jako doplňková terapie jsou vhodné čistící kůry, které zbavují organismus toxinů. Vědci rovněž prokázali, že určité vitamíny nemůže organismus využít bez přítomnosti jistých stopových prvků. Proto je vhodné užívat přírodní preparáty obsahující vitamíny a zároveň potřebné stopové prvky, neboť jsou dobře vstřebatelné.

JEDLOVÝ OLEJ ZVYŠUJE IMUNITU
Mezi preparáty rostlinného původu, které zvyšují imunitu, má jedlový olej ze sibiřské bělokoré jedle zvláštní postavení. Získává se již dlouhá staletí z mladých výhonků tohoto jehličnanu. Zjistilo se, že zásadně zlepšuje kvalitu krve, neboť chlorofyl obsažený v pichtovém oleji aktivizuje organismus k vyšší produkci hemoglobinu a červených krvinek, a díky tomu pomáhá při anémii. Při užívání pichtového oleje se značně zvyšuje počet lymfocytů a leukocytů- hlavních obránců organismu a v souvislosti s tím dochází také ke zvýšení imunity.


Jedlový olej také výborně doplňuje nedostatek vitamínů a minerálů, kterých obsahuje velké množství, navíc ve snadno vstřebatelné formě (téměř 100%). Proto byl mnoho let používán při avitaminoze.


Jedlový olej má rovněž čistící účinky, protože podporuje vyplavování toxinů a jiných zbytkových škodlivých látek z organismu. Při užívání pichtového oleje u mnoha osob zmizely dlouholeté otoky končetin, neboť jejich dříve nadměrně zatížený organismus dostal šanci k regeneraci a posílení vlastní obranyschopnosti.


Olej ze sibiřské bělokoré jedle může lidem pomoci i v případě všudypřítomného stresu, protože podporuje zklidnění těla i mysli. Koupel s přídavkem pichtového olej přináší uvolnění, vitalizuje a energetizuje.

FYTONCIDY V BOJI PROTI NEMOCEM
Mnoho nemocí se objevuje při podzimních deštích, v rámci zimních epidemií nebo v době jarní únavy. Tehdy je vhodné sáhnout po jedlovém oleji obsahujícím velké množství fytoncidů, přírodních antibakteriálních, antivirových a antimykotických látek, které působí lépe než antibiotika, nemají negativní vedlejší účinky a navíc ničí rovněž nové mutované formy bacilů. Velmi dobře reagují na chřipkové viry, viry při nachlazení nebo angíně, podporují likvidaci streptokoků a stafylokoků, které vyvolávají infekce horních cest dýchacích – zánět průdušek, zápal plic, chronický kašel a likvidují obtížné mykózy na chodidlech, nehtech a kůži. Jedlový olej také výborně hojí všechny rány, popáleniny a omrzliny, protože čistí postižené místo od bakterií a urychluje regeneraci poškozených tkání.

Jedlový, éterický olej je získáván přírodní metodou destilace vodní parou a díky tomu uchovává ve vysokém obsahu cenné látky jako fytoncidy, vitamíny a minerály. Je maximálně čistý, neobsahuje žádná barviva, konzervanty ani jiné dodatkové látky a je vhodný k vnitřnímu i vnějšímu použití. Čtěte návod k použití. Doplněk stravy.