prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Rubrika: Očkování, farmaceutické lobby

Vláda se postavila záporně k normě proti korumpování lékařů
19.02.2015
Lékař

Se záporným stanoviskem vlády budou zákonodárci projednávat poslaneckou novelu zákona o regulaci reklamy, která by měla omezit možné korumpování lékařů a lékárníků ze strany farmaceutických firem. Po jednání vlády to uvedl ministerský předseda Bohuslav Sobotka (ČSSD).

Očkování jako záminka pro další omezování svobody občanů
08.01.2015
Povinné očkování

Vláda ČR připravila návrh zákona, který zpřísňuje povinnosti dětských zařízení včetně dětských skupin vzhledem k očkování dětí. Organizace nebudou moci poskytovat své služby dětem, které nebudou očkovány dle požadavků ministerstva zdravotnictví. Organizátorům škol v přírodě, táborů a dalších zotavovacích akcí hrozí pokuta 100.000,- Kč za přijetí neočkovaného dítěte, mateřským školám, provozovatelům dětských skupin hrozí pokuta 500.000,- Kč za přijetí neočkovaného dítěte.

Obhajoba občanského práva na svobodnou volbu způsobu léčby
12.12.2014
Přírodní léčba

V posledních týdnech se zejména na internetu živě diskutuje o Zákonu o zdravotních službách z roku 2011 (č. 372/2011 Sb.), který přijala už Nečasova vláda a podle kterého mohou v ČR praktikovat homeopatii a další obory přírodní medicíny pouze lékaři.

Vadí vám politika? O zkaženosti současného světa aneb jak si chránit své duševní zdraví
28.11.2014
Dvě tváře

Udělejte si rychlý test: Souhlasíte s tvrzením, že současný svět je zkažený a doba zlá? Co to o vás vypovídá, si přečtěte v tomto článku.

Nebo ještě jinak: Prožíváme jako lidské bytosti nejlepší nebo nejhorší dobu v dějinách? Esther a Jerry Hicks tvrdí, že odpověď na tuto otázku je pro vás indikátorem, kolik máte v sobě odporu a na kolik jste naopak v souladu s nejvyšší verzí sebe sama. Čím více odporu v sobě máte, tím více lnete označit současný svět za špinavý, plný lumpů a zvráceností. Čím více jste naopak v souladu s přirozeným Proudem (samotným tlukotem Vesmíru/Bohem), tím více budete naopak se současným stavem spokojeni.

Nadměrná spotřeba antidepresiv v ČR
11.11.2014
Antidepresiva

Jednou ze skupin léků, jejichž spotřeba nyní vzrůstá velmi výrazně, jsou antidepresiva. Celá záležitost ovšem není tak jednoduchá, jak by se dalo usuzovat z tohoto suchého konstatování. Celá záležitost má několik bodů, které je dobré nyní objasnit.

Stát udělil výrobci léků pokutu 950.000 Kč za odměny lékařům
04.11.2014
Lékař

Téměř milionovou pokutu udělil Státní ústav pro kontrolu léčiv výrobci léků Teva Pharmaceuticals CR. Uvedla to Česká televize (ČT). Důvodem byly údajně příliš vysoké odměny pro lékaře za předepisování jednoho léku firmy v rámci testů medikamentu. Teva hájí odměny jako kompenzaci administrativní zátěže lékařů při vypisování dotazníků spojených s testy.

Riziko trombózy při užívání antikoncepce
30.10.2014
Antikoncepce
V současnosti se hodně diskutuje otázka rizika vzniku trombózy u žen, které užívají hormonální antikoncepci. Toto riziko bylo známo, ale poněkud se zanedbávalo a užívání antikoncepce se zdálo řadě, hlavně mladých žen, bez podstatného rizika. Některé případy úmrtí či vážných zdravotních komplikací připomněly souvislosti mezi rizikovými faktory, které zvyšují u uživatelek hormonální antikoncepce riziko vzniku žilní trombózy. K těmto rizikovým faktorům patří nejen věk nad 35 let, nadváha či kouření, ale právě v současnosti velmi diskutovaná dědičná dispozice k tzv. Leidenské mutaci.
Bez očkování? Do dětské skupiny to nepůjde
24.10.2014
Povinné očkování

Začalo to záškuby nohou. Syn trojnásobné matky Pavlíny Chodurové Šimon se právě vrátil z povinného očkování. Druhý den se přidaly ruce. „Pediatr mi řekl, že jsem hysterická,“ popisuje drama maminka. Záchvaty ovšem pokračovaly. Nakonec její syn musel na neurologické vyšetření. Diagnóza? Silná forma epilepsie.

VIDEO: Pharma Consulting školí, jak testovat léky
22.10.2014

Pharma Consulting školí lékaře, jak testovat léky na pacientech.
Výzva příznivcům všech forem přírodní a alternativní medicíny
10.10.2014
Výzva příznivcům všech forem přírodní a alternativní medicíny

Velká část přírodní medicíny včetně výživového poradenství byla českou vládou postavena mimo zákony České republiky. Podle současného znění zákona ji totiž smí vykonávat pouze osoba s ukončeným lékařským vzděláním. Tím je mnoho set nelékařů různých specializací vystaveno situaci, že by vlastně měli ihned ukončit svoji činnost a jít se přihlásit na pracovní úřad - coby zásahem státu nezaměstnané osoby. A jsou už i první potrestaní za tuto nově klasifikovanou a masivně rozšířenou protizákonnou činnost.  Není to žádný hoax, žádná spiklenecká teorie.

Článků: 154   1 2 3 4 5 ... 16
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS