Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví
Zdravá výživa


Ryze ženská přitažlivost

Obyčejná mýdla podporují zdraví

25.06.2010
Sám na sobě jsem vypozoroval, že se necítím dobře poté, co se umyji tekutým mýdlem, a raději proto používám mýdla tuhá. Provedl jsem průzkum mezi svými pacienty a zjistil, že lidé, kteří mívají problémy se zády, jim také dávají přednost. Zjišťoval jsem, proč já a moji pacienti máme raději mýdla tuhá. V čem je mezi nimi rozdíl?

Udělal jsem jednoduchý pokus. Vzal jsem skleněné mističky. Do první jsem kápl tekuté mýdlo, do druhé v troše vody rozpustil kousek mýdla tuhého, do třetí nalil studenou vodu, do čtvrté vodu horkou, do páté Jar a do šesté tekutý prací prášek. Poté jsem do mističek vložil lakmusové papírky. Výsledky „testu“ ukázaly, že tekuté mýdlo je hodně kyselé (pH kolem 4,5), tuhé mýdlo zásadité (8 - 9 pH), studená a horká voda slabě kyselá – s tím rozdílem, že horká voda je o něco kyselejší, asi o 0,2 pH. Jar se ukázal stejně kyselý jako tekuté mýdlo. Tekutý prací prášek byl zásaditý.Co z testu vyplývá?
Kůže je orgán, který komunikuje s vnějším prostředím. Cokoliv na pokožku naneseme, vstřebá se do těla, proto i používání mýdel lze vnímat z léčebného hlediska, a nejde jen o ekzémy, popraskanou kůži na hřbetu rukou a další kožní neduhy. Správně zvolené mýdlo má totiž pozitivní působení i na pohybový aparát a další zdravotní záležitosti.Zásaditá mýdla mají důležitý význam pro všechny, kdo trpí překyselením organismu. Lidé, kterým byla diagnostikována artritida, artróza, prodělávají záněty a plísně v těle, deprese, rakovinu, trápí je chronické zdravotní problémy, jsou velmi překyselení. Prvními signály překyselení organismu bývají nezpracované stresy, únava, vyčerpání, psychická nevyrovnanost, špatný spánek a časté chození na toaletu během noci. Objevují se tmavé kruhy a/nebo otoky pod očima, kožní vyrážky, opary, praskají koutky úst, tvoří se bradavice, ječná zrna apod. Zažívání mívá zhoršenou funkci projevující se průjmy, zácpou, nadýmáním, plynatostí, bolestmi břicha apod. Překyselení těla bývá také častým důsledkem výkyvů váhy, příčinou vzniku hemoroidů, zánětů močového měchýře, problémů se slinivkou, ledvinami, játry, štítnou žlázou a prostatou. Za důležitou zásadu při snaze o odkyselení organismu považuji používání alkalických mýdel.Zásaditost kompenzuje překyselenost
Vše, co naneseme na kůži, má stejný účinek, jako bychom to snědli. Používání mýdel je pro nás přirozené. Pro intenzivnější působení léčebného efektu tuhých mýdel si můžete připravit vodní lázeň nohou (pedikúru) a rozpustit v ní kousek tuhého mýdla. Tato koupel je vhodná také pro lidi, kteří mají popraskané paty působením plísně. Praskliny na patách mohou být však způsobeny i nedostatkem železa (pak se užívá kyselina listová a vitamin B12). Dalším důvodem může být i mechanické poškození kůže od špatně padnoucí obuvi.Myjete-li si ruce tuhým mýdlem, můžete si všimnout, že kůže na hřbetu rukou bývá méně popraskaná než při pravidelném mytí mýdlem tekutým. I při používání tuhého mýdla je však dobré po umytí ruce ošetřit oblíbeným krémem.Jak zjistíte překyselení?
Chcete-li se dozvědět, kde na stupnici překyselení se nacházíte, proveďte jednoduchý test. Kupte si ve zdravé výživě obyčejný lakmusový papírek na měření pH moči. Měření provádějte podle návodu na příbalovém letáčku. Na základě vlastních pozorování a zkušeností pacientů jsem dospěl k závěru, že optimální hodnoty pH moči se pohybují mezi 7,0 až 7,4. V těchto rozmezích se lidé cítí po všech stránkách dobře a neprodělávají příznaky zakyselení organismu. Nebojte se, že naměřené hodnoty jsou již příliš vysoké. Klasická medicína sice velmi dlouho považuje za optimální hodnoty kolem 5,5 pH, ale v těchto rozmezích se nikdo dobře necítí a zdravotní problémy se nelepší.Účinky tekutých mýdel
Kdybychom teoreticky předpokládali, že by člověk mohl být hodně zásaditý, potom naopak používání tekutých kyselých mýdel by pro něj bylo skvělou věcí. Jste-li však překyselení a myjete se pravidelně tekutými mýdly, časem si můžete všimnout následujících faktů:

  • Bolí-li vás záda a klouby, po umytí tekutým mýdlem se stav zhoršuje.
  • Projevují se u vás čím dál více zánětlivá onemocnění.
  • Působíte oteklým dojmem (překyselení organismu vyvolává otok tkání).

 

Netestoval jsem však všechny značky tekutých mýdel, které jsou na trhu. Doporučuji proto udělat si test kontroly doma. Můžete postupovat způsobem, který jsem popsal na začátku tohoto článku. Vedle pH mýdel je třeba dbát i na jejich složení. Výrobci používají různá složení, a některé látky vám nemusí vyhovovat. Kromě mýdel si můžete udělat test zubní pasty (rozpustíte trochu pasty ve vodě), šamponu a dalších přípravků pro osobní hygienu. Pozorujte účinky sami na sobě, jak se budete cítit, vyměníte-li všechna kyselá mýdla za alkalická.


Související články a videa:
Udržuj zásadité tělo pro zachování optimálního zdraví!
Zachování rovnováhy kyselin a zásad
Ostropestřec
Udržující příčina všech nemocí
Domácí čistící prostředky + ozón = nový problém týkající se znečištění vnitřního ovzduší (tisková zpráva)
Toxický domov
Přírodní či biokosmetika - jak je poznáte?
VIDEO: Výroba přírodní kosmetiky z konopí Cannaderm


25.06.2010
autor: Ing. Petra Forejtová
zdroj: časopis Sféra 5/2010 (www.casopis-sfera.cz)
další články v rubrice: Prevence


 
Priessnitzův obklad
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Jak vyčistit ucpané cévy?
Zdravé nepečené vánoční cukroví
Hemofilové nákazy
Proč je dobré vystavovat se nepohodlí a diskomfortu
Zdravé vánoční cukroví
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Červený čaj neboli Pu-Erh
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Přetrhejte mentální vazby s nemocí. A uzdravte se…
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS