Rádi vám upravujeme nabídku na míru, ale abychom to zvládli, používáme k tomu soubory cookie.
Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Více informací
OK
prozdravi.cz
Vše pro vaše zdraví
krasa.cz
Vše pro vaši krásu
parfemy.cz
Značková parfumerie
hodinky.cz
Značkové hodinářství
sperky.cz
Značkové klenotnictví
vivantis.cz
Být sám sebou
logo  
lékařská poradnakatalog stránekobchod pro zdraví


Obtěžují Vás klimakterické potíže? (komerční sdělení)

15.05.2008

Jestliže jste ženou, kterou trápí klimakterické potíže, máte několik možností jak se s těmito potížemi (návaly horka, návaly potu, deprese, závratě, poruchy koncentrace, podrážděnost aj.) vypořádat. Důležitá je správná životospráva. Měla by jste věnovat svůj čas pohybu, nejlépe „na čerstvém vzduchu“, mít každodenně dostatek spánku, zdravou stravu a dostatek tekutin (nejlépe čisté vody). Důležité, samozřejmě nejen v klimakteriu, je nepřetěžovat organizmus nadměrným stresem. Možná si řeknete a co dál? Věda nám s tím nepomůže? Samozřejmě že pomůže, ale je třeba být rozumná a dobře informovaná. Lékařská věda Vám nabídne většinou dvě možnosti. První možností je hormonální substituční terapie (HST) a druhou jsou různé nehormonální preparáty s přírodními složkami (extrakty z červeného jetele, sóji, ploštičníku, anděliky, včelí produkty aj.).

 

U hormonální terapie jsou jistá omezení, která je třeba mít na zřeteli. Hormonální terapii nemůže podstoupit každá žena, protože jsou u ní některé kontraindikace, které je třeba zvažovat. O kontraindikacích HST by Vás měl informovat váš gynekolog.

 

Možná právě proto, jsou populární také nehormonální preparáty. Tyto preparáty seženete běžně v lékárnách. Jenomže pokud se v nabídce neorientujete, bude pro Vás výběr správného preparátu obtížný, jelikož nabídka je pestrá. Podle čeho tedy vybírat? Samozřejmě podle složení jednotlivých preparátů a jejich ceny. Ne vždy získáte za své finance adekvátní protihodnotu. Který preparát tedy zvolit? Poraďte se například se svou kamarádkou, která jich možná již vyzkoušela více a může proto hodnotit, nebo Vám poradí i přímo v lékárně. Chcete-li poradit, použijte preparát se včelími produkty.

 

A proč právě se včelími produkty?
Protože včelí mateří kašička v kombinaci s květním a fermentovaným pylem obsahuje: (vitaminy A, B1 až B6, B12, C, niacin, enzymy, aminokyseliny, minerální látky, stopové prvky – Ca, K, Mg, Cu, P, Fe, Mn, Zn, Co, S a Si). Pyl také dále obsahuje mastné kyseliny. Látky obsažené v těchto včelích produktech příznivě působí mimo jiné při depresích, obnovují duševní rovnováhu, udržují vysokou obranyschopnost imunitního systému a vyvolávají pocit spokojenosti a chuť k životu. V lékárnách je preparátů se včelími produkty několik. Mezi nejznámější doplňky stravy patří Sarapis (včelí mateří kašička, květní a fermentovaný pyl, koenzym Q10, beta karoten, vitaminy C a E, železo, selen aj.), nebo Sarapis (včelí mateří kašička, květní a fermentovaný pyl, extrakt ze sóji, extrakt z červeného jetele, vitamin C, železo aj.). Pokud máte na tyto včelí produkty alergii, můžete zvolit například preparát Isoflavone či Rotklée Plus Soja, které včelí produkty neobsahují. Takže se nenechte se zmalomyslnět potížemi, které Vás možná právě trápí, vždyť je tu šance.

 

Preparáty nemají vedlejší nepříznivé účinky a lze je užívat také současně s léky. Opatrnosti by ovšem měly dbát osoby alergické na včelí produkty. Sarapis Soja je registrován jako tzv. doplněk stravy.

 
15.05.2008
komerční sdělení
další články v rubrice: Ostatní


 
Cukrovka - příznaky a hodnoty glykemie
Extrasystoly aneb bouchání či vynechávání srdce
Priessnitzův obklad
Nejčastější příčiny bolestí na hrudníku
Jak vyčistit ucpané cévy?
Hemoroidy - léčba, která zabírá
Štítná žláza – jak se přestat „léčit“ a raději se svépomocně uzdravovat - 1. část
Serotonin - osm přirozených způsobů, jak posílit jeho produkci a tím i dobrou náladu
Nízký krevní tlak
Warfarin - co vám u lékaře neřeknou
Správně dávkovaný chlad může snížit nemocnost o více jak 90 % (rozhovor s Liborem Mattušem)
Hemofilové nákazy
Hemoroidy - příznaky a fotky
Zvětšené uzliny na krku
Dornova metoda
(c) 2004-2019 www.celostnimedicina.cz
O násRSS