O nás

CelostníMedicína.cz se zabývá šířením informací o možnostech prevence a léčby nemocí a zlepšení celkové kondice a zdravotního stavu pomocí přírodních přípravků a alternativních metod léčby.

Hlavním pilířem naší filozofie je prevence a celostní přístup k řešení zdravotních problémů. Celostním přístupem je myšlen komplexní přístup k člověku a nemoci – změna životního stylu, úprava stravy, vyladění psychiky a změna myšlení.

Pro léčbu pak používáním přírodních prostředků a dalších postupů, které nemají nežádoucí vedlejší účinky, ale naopak celkově upevňují zdraví a zlepšují celkovou kondici organismu. Cílem je odstranit příčinu nemoci a ne jen potlačit její příznaky.

Vstoupit do poradnyKontakt

6 pilířů, kterými se řídí léčebné metody celostní medicíny

 

1

Nepoškodit – primum non nocere

Celostní medicína používá terapie, které jsou bezpečné a efektivní.

2

Léčebná síla přírody – vis medicatrix neturae

Lidské tělo je vybaveno schopností samouzdravování. Role lékaře pak spočívá v tom, že podporuje tento proces přírodními a netoxickými terapiemi.

3

Léčba celého člověka – tolle totum

Během léčení jsou zvažovány mnohočetné faktory zdraví a nemoci celé osoby. Lékaři poskytují léčebné programy podle potřeby pacienta.

4

Lékař je učitel – docere

Hlavní lékařova úloha spočívá ve vzdělávání, posilování a motivaci pacientů, jež pak vede k jejich vlastnímu uzdravování. Tyto vazby lékaře a pacienta mají přímou léčebnou hodnotu.

5

Prevence je lepší než léčba

Lékaři celostní medicíny jsou nejlepšími specialisty preventivní medicíny. Lékaři vyhodnotí pacientovy rizikové faktory a dědičnou pravděpodobnost a pak prosazují vhodná opatření ke snížení rizik. Prevence nemoci probíhá prostřednictvím vzdělávání a doporučování správného životního stylu. Filozofii celostní medicíny můžeme pozorovat v každodenním životě a její zákonitosti jsou nekompromisní. Navýsost platí, že přírodní zákony nelze obcházet.

Zpět nahoru

NOVÉ ČLÁNKY KAŽDÝ TÝDEN ZDARMA NA VÁŠ E-MAIL?

Přihlaste se zdarma k odběru novinek z webu Celostnimedicina.cz a už Vám neunikne ani jedna zajímavost ze světa celostní a alternativní medicíny.