Nižší krevní tlak není totéž co potíže se špatným prokrvením mozku

Hlavní myšlenku článku máte rovnou v nadpisu a bylo by dobré si ji zapamatovat namísto dosavadního směšování těchto rozdílných pojmů. V praxi se stává, že někdo má sklony k závratím až k omdlévání i při normálním krevním tlaku a naopak jsou lidé s nízkým krevním tlakem, kteří nemají žádné potíže, jež se k nízkému tlaku obvykle přiřazují.

Hypotenze sama o sobě je dokonce výhodná statistická odchylka.

Výsledky některých výzkumů tvrdí, že podprůměrný krevní tlak vytváří naopak nadprůměrnou šanci na zdravou dlouhověkost. Ve hře o tuto metu je samozřejmě řada dalších faktorů včetně toho, čemu říkáme „mít štěstí“ (což také není náhoda, ale to je téma na jiný článek).

Sám o sobě nemusí nižší krevní tlak dělat žádné potíže.

Problém je v tom, že my, její nositelé, jsme při hypotenzi citlivější na přívod kyslíku do mozku a na špatné mělké dýchání, které nevrací k srdci dostatek žilní krve – viz články:

Nejrychlejší způsob, jak se zbavit akutně vzniklých potíží z hypotenze, je začít pomalu a CO NEJVÍCE zhluboka dýchat. Hlavně maximální VÝDECH doslova natlačí přiměřeně více krve do mozku. Když to okolnosti dovolí, na chvíli se předklonit ve stoje nebo v sedě – aby se hlava dostala níž.

V přírodní medicíně jsou produkty, které napomáhají k obousměrné harmonizaci krevního tlaku (něco, co si “normální” doktor ani nedovede představit).

Dobré je mít v záloze produkt:

  • Cordyceps

Pro prevenci a léčbu hypotenze, ale i při únavě a pro lepší regeneraci, stačí malé dávky – někomu postačí i jen jediná tableta pomalu rozpuštěná v ústech. Dávku však můžete v případě potřeby jakkoliv zvýšit. V dávkách velmi nízkých a cenově dostupnějších významně snižuje únavu a aktivuje regenerační rezervy organismu. Se zvyšující se dávkou roste jeho regenerační účinek.

Při dostatku financí se dá užívat cordyceps  v množství větším, než je doporučeno na obalu. Ani v opravdu velkých dávkách nehrozí žádné nebezpečí pro zdraví. Přípravek například nikterak nevadí antidopingovým komisím – přesto že je užívaný i v průběhu sportovní události (např. během olympiády). Je dobré to vědět, aby řadový klient neměl obavu, že jde o nějaké stimulans, která jen dočasně vyždímá organismus i za cenu rizika jeho selhání. Jak se ukázalo, toto u cordycepsu nehrozí, pracuje pro organismus jiným způsobem, podporujícím rezervní, běžně nevyužívaný regenerační potenciál organismu.

Neužívat pozdě odpoledne nebo večer – přebytek vitality by mohl bránit ve spánku. Před noční směnou či jinou noční akcí jej naopak doporučuji převelice!

V rámci prevence jej NENÍ NUTNO UŽÍVAT PRAVIDELNĚ – osobně cordyceps používám jen pro regeneraci po nějaké výjimečné zátěži.

 

Zpět nahoru